ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M14X40 KLASA 10.9 BEZ POKRYCIA

Dostępny do 3 dni
Kod:  933144010.9
Ilość w opakowaniu:  100 szt.
Brutto:  134,97 zł / 100szt.
134,97 zł / opak.
Netto:  109,73 zł / 100szt.
109,73 zł / opak.
W koszyku: 0
PAMAR · DIN 933 · 933144010.9

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M14 × 40, klasa 10.9, bez pokrycia

Śruba sześciokątna M14 × 40 wg DIN 933 / PN-EN ISO 4017, klasa 10.9, bez pokrycia. Gwint M14 × 2 na całej długości 40 mm – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu trzpienia. Klucz 21 / 22 mm, łeb 8,8 mm. Skręca pakiet do ok. 20 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 100 szt.

M14 × 40DIN 933KLASA 10.9KLUCZ 21/22100 SZT.
Wykonanie: bez pokrycia
stal czarna, olejona
M14×40
gwint × długość [mm]
21/22
klucz s [mm] (ISO/DIN)
8,8
wysokość łba k [mm]
10.9
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M14 × 40 ma gwint metryczny zwykły (skok 2 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 21 / 22 mm i wysokości 8,8 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M14 × 40: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (2,5 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (11 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 20 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 115 mm², minimalna siła zrywająca ok. 119,6 kN, orientacyjny moment dokręcania 200 Nm (μ = 0,14). 1000 sztuk waży ok. 64 kg.

Materiał: stal stopowa ulepszana cieplnie, klasa własności mechanicznych 10.9 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 100 szt. Rozmiar klucza wg DIN 933 i jej następczyni ISO 4017 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Czarna, olejona śruba M14 × 40 10.9 trafia tam, gdzie liczy się nośność: ramy maszyn, osprzęt, węzły konstrukcyjne. Brak powłoki ułatwia malowanie po montażu. Dobierz nakrętkę klasy 10 – niższa klasa osłabi połączenie.

Dlaczego ta śruba M14 × 40

✓Gwint na całej długości
M14 × 2 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Klasa 10.9
Wysoka wytrzymałość – 1000 MPa.
✓Łeb 21 / 22 mm
Narzędzie: nasadka 1/2" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 20 mm
Długość 40 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Stal czarna, olejona
Bez powłoki – można malować.

Do czego użyć śruby M14

1Ramy maszyn
połączenia przenoszące ścinanie
2Konstrukcje stalowe
węzły kratownic i stężeń
3Pojazdy i przyczepy
ramy i zawieszenia (wg dokumentacji)
4Urządzenia dźwigowe
wsporniki i konsole (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M14 × 2
Długość: 40 mm
Pakiet do: ok. 20 mm
Norma: DIN 933
Klasa: 10.9
Wykonanie: bez pokrycia (stal czarna, olejona)
Klucz: 21 / 22 mm
Opakowanie: 100 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M14 × 40 – pakiet do 20 mm.

otwór
Ø 15,5 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
200 Nm, klucz 21 / 22 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM14 × 2metryczny zwykły, na całej długości
Długość L40 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Klasa własności10.9Rm 1000 MPa, Re 900 MPa
Wykonaniebez pokrycia (stal czarna, olejona)wnętrza, połączenia malowane lub zabezpieczane
Rozmiar klucza s21 / 22 mmISO 4017 / DIN 933
Wysokość łba k8,8 mmnominalna
Wymiar po narożach e23,36 / 24,49 mmmin. (ISO / DIN)
Masa 1000 szt.ok. 64 kgstal, ±5%
Opakowanie100 szt.
Otwór przejściowyØ 15,5 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 20 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As115 mm²gwint M14
Siła zrywająca min.ok. 119,6 kNAs × Rm, PN-EN ISO 898-1
Moment dokręcaniaok. 200 Nmorientacyjnie, μ = 0,14

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 15,5 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPod łeb i pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125 M14 – chroni powierzchnię i rozkłada docisk.
03
NakrętkaNakrętkę M14 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 21 / 22 mm (nasadka 1/2" lub klucz oczkowy), orientacyjnie 200 Nm.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Wykonanie i środowisko pracy

Bez pokrycia (stal czarna, olejona): Czarna, olejona śruba M14 × 40 10.9 trafia tam, gdzie liczy się nośność: ramy maszyn, osprzęt, węzły konstrukcyjne. Brak powłoki ułatwia malowanie po montażu. Dobierz nakrętkę klasy 10 – niższa klasa osłabi połączenie.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M14 × 40 w innych wykonaniach

M14 × 40 10.9 czarna ✓
933144010.9 · ten produkt
M14 × 40 A2 nierdzewna
9331440A2 · na zewnątrz

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 10.9
■ gwint metryczny M14 × 2
■ symbol 933144010.9
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 8,8 mm, s = 21 / 22 mm), rysunek śruby M14 × 40, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Ile waży śruba M14×40 10.9?

Jedna śruba M14×40 10.9 waży ok. 64 g; w opakowaniu śrub M14×40 10.9 jest 100 szt. – razem ok. 6,4 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Jaki klucz pasuje do śruby M14×40 10.9?

Łeb śruby M14×40 10.9 ma 21 mm wg ISO 4017 lub 22 mm wg DIN 933 – zależnie od dostawy, dlatego warto mieć oba klucze. Wymiar po narożach łba to min. 23,36 mm, wysokość łba 8,8 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M14×40 10.9?

Śruba M14×40 10.9 z podkładkami DIN 125 (2,5 mm) i nakrętką DIN 934 (11 mm) – pakiet do ok. 20 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 40 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jakim momentem dokręcić śrubę M14×40 10.9?

Śrubę M14×40 10.9 dokręć orientacyjnie momentem ok. 200 Nm przy lekko naoliwionym gwincie (współczynnik tarcia 0,14, 90% granicy plastyczności). Na suchym, ocynkowanym gwincie tarcie jest większe i ten sam moment daje mniejszy docisk. W połączeniach konstrukcyjnych stosuj wartość z projektu.

Jaką siłę przeniesie śruba M14×40 10.9?

W śrubie M14×40 10.9 przekrój czynny gwintu M14 to 115 mm². Minimalna siła zrywająca dla klasy 10.9 wynosi ok. 119,6 kN, a siła próbna (bez trwałego odkształcenia) ok. 95,5 kN. Dopuszczalne obciążenie połączenia wyznacza projekt – z zapasem bezpieczeństwa.

Jaką nakrętkę i podkładkę dobrać do śruby M14×40 10.9?

Do śruby M14×40 10.9 dobierz nakrętkę M14 klasy 10 (DIN 934, wysokość ok. 11 mm) i podkładkę DIN 125 M14: otwór 15 mm, średnica 28 mm, grubość 2,5 mm. Przy drganiach lepsza będzie nakrętka samokontrująca DIN 985.

Jakim wiertłem zrobić otwór przelotowy pod M14×40 10.9?

Pod śrubę M14×40 10.9 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 15 mm, średni Ø 15,5 mm, zgrubny Ø 16,5 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 12 mm i nagwintuj M14 × 2 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 14 mm, w aluminium ok. 28 mm.

Symbol
933144010.9
Materiał
Stal stopowa ulepszana cieplnie, klasa 10.9 (PN-EN ISO 898-1), bez pokrycia
Zastosowanie
Mocno obciążone połączenia maszynowe i konstrukcyjne, połączenia malowane po montażu
Ilość w opakowaniu
100 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M14 × 40 mm
Mocowanie
Gwint M14 × 2 na całej długości; klucz 21 / 22 mm (ISO 4017 / DIN 933)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 8,8 mm
Warunki pracy
Wnętrza, połączenia malowane lub zabezpieczane
Jakość
Klasa własności 10.9 wg PN-EN ISO 898-1; bez pokrycia (stal czarna, olejona)
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką klasy klasy 10; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 20 mm; moment dokręcania ok. 200 Nm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M14 × 40, klasa 10.9, bez pokrycia
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
14
Długość mm
40
Materiał
Stal
Norma
DIN 933
Klasa
10.9
Pokrycie
Bez pokrycia
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X75 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  134,48 zł / 100szt.
33,62 zł / opak.
Brutto:  165,40 zł / 100szt.
41,35 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X80 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  141,56 zł / 100szt.
35,39 zł / opak.
Brutto:  174,12 zł / 100szt.
43,53 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X85 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  150,80 zł / 100szt.
37,70 zł / opak.
Brutto:  185,48 zł / 100szt.
46,37 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X90 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  155,36 zł / 100szt.
38,84 zł / opak.
Brutto:  191,08 zł / 100szt.
47,77 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M14X100 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  276,12 zł / 100szt.
69,03 zł / opak.
Brutto:  339,64 zł / 100szt.
84,91 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta