ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M5X45 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

Dostępny do 3 dni
Kod:  9335458.8ZN
Ilość w opakowaniu:  200 szt.
Brutto:  13,68 zł / 100szt.
27,36 zł / opak.
Netto:  11,12 zł / 100szt.
22,24 zł / opak.
W koszyku: 0
PAMAR · DIN 933 · 9335458.8ZN

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M5 × 45, klasa 8.8, ocynk galwaniczny

Śruba sześciokątna M5 × 45 z gwintem na całej długości trzpienia (gwint metryczny zwykły, skok 0,8 mm) wg DIN 933 / PN-EN ISO 4017, klasa 8.8, ocynk galwaniczny. Klucz 8 mm, wysokość łba 3,5 mm. Przeznaczenie: suche wnętrza. Opakowanie: 200 szt.

M5 × 45DIN 933KLASA 8.8KLUCZ 8200 SZT.
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M5×45
gwint × długość [mm]
8
klucz s [mm]
3,5
wysokość łba k [mm]
8.8
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M5 × 45 ma gwint metryczny zwykły (skok 0,8 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 8 mm i wysokości 3,5 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 8.8 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 200 szt.

Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych i maszynowych – łącz ją z nakrętką klasy 8. Na zewnątrz wybierz śrubę ze stali nierdzewnej A2.

Dlaczego ta śruba M5 × 45

✓Gwint na całej długości
M5 × 0,8 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Klasa 8.8
Wytrzymałość na rozciąganie 800 MPa.
✓Łeb sześciokątny 8 mm
Do kluczy płaskich, oczkowych i nasadowych.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Długość 45 mm
Dobierz: grubość łączonych elementów + podkładki + nakrętka.
✓Ocynk galwaniczny
Ochrona przed korozją we wnętrzach.

Do czego użyć śruby M5

1Instalacje i uchwyty
obejmy, wsporniki, mocowania
2Meble i zabudowy
połączenia śrubowe, okucia
3Maszyny i urządzenia
osłony i podzespoły
4Prace warsztatowe
naprawy i montaż

W skrócie

Gwint: M5 × 0,8
Długość: 45 mm
Norma: DIN 933
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Klucz: 8 mm
Opakowanie: 200 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M5 × 45.

otwór
Ø 5,5 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
kluczem 8 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM5 × 0,8metryczny zwykły, na całej długości
Długość L45 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Klasa własności8.8Rm 800 MPa, Re 640 MPa
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Rozmiar klucza s8 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k3,5 mmnominalna
Wymiar po narożach e8,79 mmmin.
Masa 1000 szt.ok. 6,85 kgstal, ±5%
Opakowanie200 szt.
Otwór przejściowyØ 5,5 mmISO 273, szereg średni

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 5,5 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 8 mm, z momentem właściwym dla klasy śruby.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych i maszynowych – łącz ją z nakrętką klasy 8. Na zewnątrz wybierz śrubę ze stali nierdzewnej A2.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M5 × 45 w innych wykonaniach

M5 × 45 8.8 ZN ✓
9335458.8ZN · ten produkt
M5 × 45 A2 nierdzewna
933545A2 · na zewnątrz

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M5 × 0,8
■ symbol 9335458.8ZN
Karta techniczna PDF
wymiary, rysunek śruby M5 × 45, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M5?

Klucz 8 mm – ten sam wymiar w ISO 4017 i DIN 933. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 933 od DIN 931?

Śruba DIN 933 ma gwint na całej długości trzpienia, a DIN 931 – tylko na części, z gładkim odcinkiem pod łbem. DIN 933 pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu i sprawdza się przy krótkich połączeniach.

Jak dobrać długość śruby M5?

Zsumuj grubość łączonych elementów, podkładek i nakrętki (ok. 4 mm dla M5). Nad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu. Długość L = 45 mm mierzy się od spodu łba do końca trzpienia.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M5 klasy 8 (np. DIN 934 lub ISO 4032) w ocynku. Pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Nie zalecamy – ocynk galwaniczny jest do suchych wnętrz. Na zewnątrz wybierz śrubę ze stali nierdzewnej A2.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M5?

Otwór przejściowy Ø 5,5 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 200 szt. śrub M5 × 45. Masa 1000 szt. to ok. 6,85 kg.

Symbol
9335458.8ZN
Materiał
Stal węglowa, klasa 8.8 (PN-EN ISO 898-1), ocynk galwaniczny
Zastosowanie
Połączenia konstrukcyjne i maszynowe, mocowania, wsporniki i ramy – suche wnętrza
Ilość w opakowaniu
200 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M5 × 45 mm
Mocowanie
Gwint M5 × 0,8 na całej długości; klucz 8 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 3,5 mm
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa własności 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką klasy klasy 8; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M5 × 45, klasa 8.8, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
5
Długość mm
45
Materiał
Stal
Norma
DIN 933
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X70 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  82,48 zł / 100szt.
41,24 zł / opak.
Brutto:  101,46 zł / 100szt.
50,73 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X75 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  87,00 zł / 100szt.
43,50 zł / opak.
Brutto:  107,00 zł / 100szt.
53,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X80 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  91,50 zł / 100szt.
45,75 zł / opak.
Brutto:  112,54 zł / 100szt.
56,27 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X90 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  101,52 zł / 100szt.
50,76 zł / opak.
Brutto:  124,86 zł / 100szt.
62,43 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M14X100 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  157,62 zł / 100szt.
78,81 zł / opak.
Brutto:  193,88 zł / 100szt.
96,94 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta