ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M10X45 KLASA 10.9 BEZ POKRYCIA

Dostępny do 3 dni
Kod:  933104510.9
Ilość w opakowaniu:  100 szt.
Brutto:  68,83 zł / 100szt.
68,83 zł / opak.
Netto:  55,96 zł / 100szt.
55,96 zł / opak.
W koszyku: 0
PAMAR · DIN 933 · 933104510.9

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M10 × 45, klasa 10.9, bez pokrycia

Śruba sześciokątna M10 × 45 wg DIN 933 / PN-EN ISO 4017, klasa 10.9, bez pokrycia. Gwint M10 × 1,5 na całej długości 45 mm – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu trzpienia. Klucz 16 / 17 mm, łeb 6,4 mm. Skręca pakiet do ok. 30 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 100 szt.

M10 × 45DIN 933KLASA 10.9KLUCZ 16/17100 SZT.
Wykonanie: bez pokrycia
stal czarna, olejona
M10×45
gwint × długość [mm]
16/17
klucz s [mm] (ISO/DIN)
6,4
wysokość łba k [mm]
10.9
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M10 × 45 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,5 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 16 / 17 mm i wysokości 6,4 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M10 × 45: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (2 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (8 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 30 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 58 mm², minimalna siła zrywająca ok. 60,3 kN, orientacyjny moment dokręcania 72 Nm (μ = 0,14). 1000 sztuk waży ok. 32,9 kg.

Materiał: stal stopowa ulepszana cieplnie, klasa własności mechanicznych 10.9 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 100 szt. Rozmiar klucza wg DIN 933 i jej następczyni ISO 4017 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Czarna, olejona śruba M10 × 45 10.9 trafia tam, gdzie liczy się nośność: ramy maszyn, osprzęt, węzły konstrukcyjne. Brak powłoki ułatwia malowanie po montażu. Dobierz nakrętkę klasy 10 – niższa klasa osłabi połączenie.

Dlaczego ta śruba M10 × 45

✓Gwint na całej długości
M10 × 1,5 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Klasa 10.9
Wysoka wytrzymałość – 1000 MPa.
✓Łeb 16 / 17 mm
Narzędzie: nasadka 3/8" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 30 mm
Długość 45 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Stal czarna, olejona
Bez powłoki – można malować.

Do czego użyć śruby M10

1Konstrukcje stalowe
połączenia blach i kątowników
2Konstrukcje drewniane
pergole, wiaty, łączenie belek z podkładką
3Bramy i ogrodzenia
zawiasy, słupki, kotwienie przęseł
4Maszyny
mocowanie silników i przekładni

W skrócie

Gwint: M10 × 1,5
Długość: 45 mm
Pakiet do: ok. 30 mm
Norma: DIN 933
Klasa: 10.9
Wykonanie: bez pokrycia (stal czarna, olejona)
Klucz: 16 / 17 mm
Opakowanie: 100 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M10 × 45 – pakiet do 30 mm.

otwór
Ø 11 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
72 Nm, klucz 16 / 17 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM10 × 1,5metryczny zwykły, na całej długości
Długość L45 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Klasa własności10.9Rm 1000 MPa, Re 900 MPa
Wykonaniebez pokrycia (stal czarna, olejona)wnętrza, połączenia malowane lub zabezpieczane
Rozmiar klucza s16 / 17 mmISO 4017 / DIN 933
Wysokość łba k6,4 mmnominalna
Wymiar po narożach e17,77 / 18,90 mmmin. (ISO / DIN)
Masa 1000 szt.ok. 32,9 kgstal, ±5%
Opakowanie100 szt.
Otwór przejściowyØ 11 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 30 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As58 mm²gwint M10
Siła zrywająca min.ok. 60,3 kNAs × Rm, PN-EN ISO 898-1
Moment dokręcaniaok. 72 Nmorientacyjnie, μ = 0,14

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 11 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPod łeb i pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125 M10 – chroni powierzchnię i rozkłada docisk.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 16 / 17 mm (nasadka 3/8" lub klucz oczkowy), orientacyjnie 72 Nm.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Wykonanie i środowisko pracy

Bez pokrycia (stal czarna, olejona): Czarna, olejona śruba M10 × 45 10.9 trafia tam, gdzie liczy się nośność: ramy maszyn, osprzęt, węzły konstrukcyjne. Brak powłoki ułatwia malowanie po montażu. Dobierz nakrętkę klasy 10 – niższa klasa osłabi połączenie.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M10 × 45 w innych wykonaniach

M10 × 45 10.9 czarna ✓
933104510.9 · ten produkt
M10 × 45 A2 nierdzewna
9331045A2 · na zewnątrz

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 10.9
■ gwint metryczny M10 × 1,5
■ symbol 933104510.9
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 6,4 mm, s = 16 / 17 mm), rysunek śruby M10 × 45, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaką siłę przeniesie śruba M10×45 10.9?

W śrubie M10×45 10.9 przekrój czynny gwintu M10 to 58 mm². Minimalna siła zrywająca dla klasy 10.9 wynosi ok. 60,3 kN, a siła próbna (bez trwałego odkształcenia) ok. 48,1 kN. Dopuszczalne obciążenie połączenia wyznacza projekt – z zapasem bezpieczeństwa.

Jaką nakrętkę i podkładkę dobrać do śruby M10×45 10.9?

Do śruby M10×45 10.9 dobierz nakrętkę M10 klasy 10 (DIN 934, wysokość ok. 8 mm) i podkładkę DIN 125 M10: otwór 10,5 mm, średnica 20 mm, grubość 2 mm. Przy drganiach lepsza będzie nakrętka samokontrująca DIN 985.

Jakim wiertłem zrobić otwór przelotowy pod M10×45 10.9?

Pod śrubę M10×45 10.9 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 10,5 mm, średni Ø 11 mm, zgrubny Ø 12 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 8,5 mm i nagwintuj M10 × 1,5 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 10 mm, w aluminium ok. 20 mm.

Ile waży śruba M10×45 10.9?

Jedna śruba M10×45 10.9 waży ok. 32,9 g; w opakowaniu śrub M10×45 10.9 jest 100 szt. – razem ok. 3,29 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Jaki klucz pasuje do śruby M10×45 10.9?

Łeb śruby M10×45 10.9 ma 16 mm wg ISO 4017 lub 17 mm wg DIN 933 – zależnie od dostawy, dlatego warto mieć oba klucze. Wymiar po narożach łba to min. 17,77 mm, wysokość łba 6,4 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M10×45 10.9?

Śruba M10×45 10.9 z podkładkami DIN 125 (2 mm) i nakrętką DIN 934 (8 mm) – pakiet do ok. 30 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 45 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jakim momentem dokręcić śrubę M10×45 10.9?

Śrubę M10×45 10.9 dokręć orientacyjnie momentem ok. 72 Nm przy lekko naoliwionym gwincie (współczynnik tarcia 0,14, 90% granicy plastyczności). Na suchym, ocynkowanym gwincie tarcie jest większe i ten sam moment daje mniejszy docisk. W połączeniach konstrukcyjnych stosuj wartość z projektu.

Symbol
933104510.9
Materiał
Stal stopowa ulepszana cieplnie, klasa 10.9 (PN-EN ISO 898-1), bez pokrycia
Zastosowanie
Mocno obciążone połączenia maszynowe i konstrukcyjne, połączenia malowane po montażu
Ilość w opakowaniu
100 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M10 × 45 mm
Mocowanie
Gwint M10 × 1,5 na całej długości; klucz 16 / 17 mm (ISO 4017 / DIN 933)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 6,4 mm
Warunki pracy
Wnętrza, połączenia malowane lub zabezpieczane
Jakość
Klasa własności 10.9 wg PN-EN ISO 898-1; bez pokrycia (stal czarna, olejona)
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką klasy klasy 10; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 30 mm; moment dokręcania ok. 72 Nm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M10 × 45, klasa 10.9, bez pokrycia
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
10
Długość mm
45
Materiał
Stal
Norma
DIN 933
Klasa
10.9
Pokrycie
Bez pokrycia
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X180 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  860,70 zł / 100szt.
86,07 zł / opak.
Brutto:  1 058,70 zł / 100szt.
105,87 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X190 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  904,60 zł / 100szt.
90,46 zł / opak.
Brutto:  1 112,70 zł / 100szt.
111,27 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X200 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  948,70 zł / 100szt.
94,87 zł / opak.
Brutto:  1 166,90 zł / 100szt.
116,69 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X40 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  300,40 zł / 100szt.
150,20 zł / opak.
Brutto:  369,48 zł / 100szt.
184,74 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X45 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  241,00 zł / 100szt.
120,50 zł / opak.
Brutto:  296,44 zł / 100szt.
148,22 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta