ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 3,0x6 ALUMINIOWO-STALOWY

NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 3,0x6 ALUMINIOWO-STALOWY
Dostępny do 3 dni
Kod:  73373.06AL/ST
Ilość w opakowaniu:  1000 szt.
Brutto:  4,60 zł / 100szt.
46,00 zł / opak.
Netto:  3,74 zł / 100szt.
37,40 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt

NIT ZRYWALNY DIN 7337 Z ŁBEM PŁASKIM 3,0 × 6 MM ALUMINIOWO-STALOWY

Ten nit DIN 7337 w rozmiarze 3,0 × 6 mm służy do trwałych połączeń wykonywanych wyłącznie od strony łba. Płaski kołnierz rozkłada docisk, a wykonanie AL/ST usprawnia prace montażowe.

DIN 7337 · ŁEB PŁASKIKORPUS ALUMINIOWYTRZPIEŃ STALOWYØ3,0 MM · 6 MM · ZACISK 1,5–3,5 MM

Najważniejsze korzyści

✓Montaż nitownicąPołączenie nie wymaga gwintu, nakrętki ani dostępu od tylnej strony.
✓Płaska powierzchnia oparciaKołnierz równomiernie dociska materiał po stronie montażu.
✓Stalowy trzpień roboczyTrzpień umożliwia sprawne zaciągnięcie i odrywa się po uformowaniu zakuwki.
✓Otwór o określonej średnicyDopasowany otwór stabilizuje korpus i pomaga zachować oś nitowania.

Połączenie 3,0 × 6 mm dostępne od jednej strony

Dla tego rozmiaru kluczowe są otwór 3,10–3,20 mm, właściwa grubość pakietu i prostopadłe prowadzenie narzędzia. Zakres zacisku: 1,5–3,5 mm.

Zakres zastosowania

✓Cienkie blachy, tabliczki, osłony i niewielkie profile.
✓Drobne obudowy, elementy wyposażenia i prace serwisowe.
✓Połączenia jednostronne wymagające estetycznego łba płaskiego.
✓Zastosowania montażowe dobrane do rozmiaru 3,0 × 6 mm po sprawdzeniu grubości pakietu.

Kontrola procesu nitowania

Objaw Możliwa przyczyna Zalecane działanie
Nit obraca się w otworze otwór jest zbyt duży lub nieregularny wykonaj otwór 3,10–3,20 mm i usuń zadziory
Pakiet pozostaje luźny grubość nie odpowiada zakresowi zacisku sprawdź zakres: 1,5–3,5 mm
Trzpień zrywa się nieprawidłowo zużyta końcówka albo niewłaściwe narzędzie dobierz końcówkę do trzpienia Ø1,75 mm
Łeb układa się pod kątem nitownica nie jest prowadzona w osi dociśnij łeb i prowadź narzędzie prostopadle

Zalecana średnica otworu wynosi 3,10–3,20 mm. Zakres zacisku opisuje łączną grubość wszystkich elementów.

Prowadź nitownicę w osi nita 3,0 × 6 mm

Łączone elementy powinny przylegać, a otwory muszą być współosiowe i oczyszczone z zadziorów. Zakres zacisku: 1,5–3,5 mm.

Do pracy przydadzą się

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna nita DIN 7337 3,0 × 6 mm: wymiary, rysunek i wskazówki montażowe.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ →

Najczęściej zadawane pytania

Jak dobrać nit 3,0 × 6 mm do grubości całego pakietu?

Zmierz łączną grubość wszystkich elementów. Dla tego wariantu powinna mieścić się w zakresie 1,5–3,5 mm.

Jaki otwór przygotować przed montażem nita 3,0 × 6 mm?

Zalecana średnica otworu wynosi 3,10–3,20 mm. Otwór powinien być okrągły, współosiowy i oczyszczony z zadziorów.

Jak prawidłowo ustawić nitownicę dla nita 3,0 × 6 mm?

Łeb należy docisnąć do powierzchni, a nitownicę prowadzić prostopadle do osi przygotowanego otworu.

Do jakich prac pasuje aluminiowo-stalowy nit 3,0 × 6 mm?

Wariant służy do trwałego łączenia blach, paneli, obudów i profili; aluminiowy korpus ogranicza masę połączenia.

Jak sprawdzić gotowe połączenie wykonane nitem 3,0 × 6 mm?

Łeb powinien równomiernie przylegać, elementy nie mogą się przemieszczać, a trzpień powinien zerwać się po uformowaniu zakuwki.

Jak dobrać końcówkę nitownicy do nita 3,0 × 6 mm?

Zastosuj końcówkę przeznaczoną do trzpienia Ø1,75 mm i sprawdź, czy szczęki chwytają go osiowo.

Marka
PAMAR
Symbol
73373.06AL/ST
Materiał
Korpus aluminiowy / trzpień stalowy
Norma
DIN 7337
Ilość w opakowaniu
1000 szt.
Wymiar nominalny [mm]
3,0 × 6 mm
Zastosowanie
Blachy, profile, obudowy, osłony i lekkie konstrukcje; połączenia wykonywane od jednej strony
Mocowanie
Nitowanie jednostronne nitownicą do nitów zrywalnych
Konstrukcja
Nit zrywalny z łbem płaskim; korpus aluminiowy, trzpień stalowy
Warunki pracy
Otwór 3,10–3,20 mm; zakres zacisku 1,5–3,5 mm; montaż osiowy i prostopadły
Jakość
Zakres średnicy korpusu 3,00–3,08 mm; parametry katalogowe DIN 7337
Zalety
Szybki montaż od jednej strony, niewielka masa i estetyczne wykończenie
Materiał trzpienia
Stal
Materiał Tulei
Aluminium
Kształt łba
Płaski
Średnica mm
3.0
Długość mm
6
NIT ZRYWALNY DIN 7337 4,8x6 A2/A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  13,77 zł / 100szt.
137,72 zł / opak.
Brutto:  16,94 zł / 100szt.
169,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 4,8x8 A2/A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  15,17 zł / 100szt.
151,71 zł / opak.
Brutto:  18,66 zł / 100szt.
186,60 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 4,8x10 A2/A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  16,56 zł / 100szt.
165,61 zł / opak.
Brutto:  20,37 zł / 100szt.
203,70 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 4,8x12 A2/A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  18,81 zł / 100szt.
188,13 zł / opak.
Brutto:  23,14 zł / 100szt.
231,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 4,8x14 A2/A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  19,75 zł / 100szt.
197,48 zł / opak.
Brutto:  24,29 zł / 100szt.
242,90 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta