ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 2,4x4 ALUMINIOWO-STALOWY

NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 2,4x4 ALUMINIOWO-STALOWY
Dostępny do 3 dni
Kod:  73372.44AL/ST
Ilość w opakowaniu:  1000 szt.
Brutto:  5,73 zł / 100szt.
57,30 zł / opak.
Netto:  4,66 zł / 100szt.
46,59 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt

Nit zrywalny DIN 7337 z łbem płaskim 2,4 × 4 mm aluminiowo-stalowy

Nit zrywalny Ø2,4 mm o długości 4 mm do wykonywania trwałych połączeń cienkich elementów. Aluminiowy korpus zapewnia niewielką masę i dobrą odporność na korozję, a stalowy trzpień umożliwia sprawne zaciśnięcie. Konstrukcja z łbem płaskim pozwala uzyskać estetyczne połączenie przy dostępie tylko z jednej strony.

DIN 7337 · łeb płaskikorpus aluminiowytrzpień stalowyØ2,4 mm · 4 mm · zacisk 0,5–2,0 mm

Najważniejsze korzyści

✓

Montaż od jednej strony

Połączenie można wykonać bez dostępu do tylnej strony elementu.

✓

Kontrolowany zakres zacisku

Do pakietu materiałów o łącznej grubości 0,5–2,0 mm.

✓

Aluminiowy korpus

Niewielka masa i dobra odporność na korozję w typowych zastosowaniach.

✓

Płaski łeb

Szeroka powierzchnia docisku i estetyczne wykończenie połączenia.

Do precyzyjnych połączeń cienkich elementów

Średnica 2,4 mm i długość korpusu 4 mm sprawdzają się przy drobnych pracach montażowych. Najlepszy efekt zapewnia prawidłowo wykonany otwór, właściwy dobór zakresu zacisku oraz prowadzenie nitownicy prostopadle do powierzchni.

Zakres zastosowania

✓cienkie blachy i profile metalowe,
✓obudowy, osłony i lekkie konstrukcje,
✓elementy aluminiowe i stalowe,
✓wybrane tworzywa sztuczne i materiały kompozytowe,
✓prace montażowe, warsztatowe i serwisowe,
✓połączenia wymagające dostępu tylko z jednej strony.

Kontrola procesu nitowania

Objaw Możliwa przyczyna Zalecane działanie
Nit obraca się w otworze
otwór jest zbyt duży lub nieregularny wykonaj otwór 2,50–2,60 mm i usuń zadziory
Elementy nie są prawidłowo dociśnięte
zakres zacisku nie odpowiada grubości pakietu sprawdź łączną grubość; dla tego wariantu 0,5–2,0 mm
Trzpień nie zrywa się prawidłowo
zużyta końcówka lub niewłaściwa nitownica dobierz końcówkę do trzpienia Ø1,45 mm i sprawdź narzędzie
Łeb układa się pod kątem
nitownica nie jest prowadzona w osi nita dociśnij łeb i prowadź narzędzie prostopadle

Zalecana średnica otworu wynosi 2,50–2,60 mm. Zakres zacisku 0,5–2,0 mm oznacza łączną grubość wszystkich łączonych elementów.

Prowadź nitownicę prostopadle do powierzchni

Łączone elementy powinny do siebie przylegać, a otwory muszą być współosiowe i oczyszczone z zadziorów. Przechylenie narzędzia, zbyt duży otwór lub nieprawidłowo dobrany zakres zacisku mogą pogorszyć jakość połączenia.

Do pracy przydadzą się

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna nita DIN 7337 2,4 × 4 mm: wymiary, rysunek i wskazówki montażowe.

Pobierz kartę techniczną →

Najczęściej zadawane pytania

Jak dobrać nit 2,4 × 4 mm do grubości łączonych elementów?

Sprawdź łączną grubość pakietu. Ten wariant jest przeznaczony do zakresu zacisku 0,5–2,0 mm.

Jaki otwór przygotować pod nit Ø2,4 mm?

Zalecana średnica otworu wynosi 2,50–2,60 mm. Otwór powinien być okrągły, współosiowy i pozbawiony zadziorów.

Czy montaż wymaga dostępu z obu stron?

Nie. Nit zrywalny montuje się od jednej strony, dlatego nadaje się również do zamkniętych profili i obudów.

Jak rozpocząć montaż nita aluminiowo-stalowego?

Zestaw elementy, wsuń korpus nita do oporu, osadź trzpień w odpowiedniej końcówce i prowadź nitownicę prostopadle.

Jak rozpoznać prawidłowo wykonane połączenie?

Łeb powinien równomiernie przylegać do powierzchni, elementy nie mogą się przemieszczać, a trzpień powinien zerwać się po uformowaniu korpusu.

Marka
PAMAR
Symbol
73372.44AL/ST
Materiał
Korpus aluminiowy / trzpień stalowy
Norma
DIN 7337
Ilość w opakowaniu
1000 szt.
Wymiar nominalny [mm]
2,4 × 4 mm
Zastosowanie
Cienkie blachy, obudowy, osłony, panele, tabliczki i lekkie profile; połączenia jednostronne
Mocowanie
Nitowanie jednostronne nitownicą do nitów zrywalnych
Konstrukcja
Nit zrywalny z łbem płaskim; korpus aluminiowy, trzpień stalowy
Warunki pracy
Otwór 2,50–2,60 mm; zakres zacisku 0,5–2,0 mm; montaż prostopadły
Jakość
Zakres średnicy korpusu 2,40–2,58 mm; parametry katalogowe DIN 7337
Zalety
Szybki montaż od jednej strony, niewielka masa i estetyczne wykończenie
Materiał trzpienia
Stal
Materiał Tulei
Aluminium
Kształt łba
Płaski
Średnica mm
2.4
Długość mm
4
NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 3,2x20 ALUMINIOWO-STALOWY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  6,70 zł / 100szt.
66,99 zł / opak.
Brutto:  8,24 zł / 100szt.
82,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 4,0x6 ALUMINIOWO-STALOWY
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  5,13 zł / 100szt.
51,30 zł / opak.
Brutto:  6,31 zł / 100szt.
63,10 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 4,0x8 ALUMINIOWO-STALOWY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  5,11 zł / 100szt.
51,14 zł / opak.
Brutto:  6,29 zł / 100szt.
62,90 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 4,0x10 ALUMINIOWO-STALOWY
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  5,44 zł / 100szt.
54,39 zł / opak.
Brutto:  6,69 zł / 100szt.
66,90 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NIT ZRYWALNY DIN 7337 ŁEB PŁASKI 4,0x12 ALUMINIOWO-STALOWY
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  5,98 zł / 100szt.
59,84 zł / opak.
Brutto:  7,36 zł / 100szt.
73,60 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta