ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M6X100 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

Dostępny do 3 dni
Kod:  93361008.8ZN
Ilość w opakowaniu:  100 szt.
Brutto:  40,18 zł / 100szt.
40,18 zł / opak.
Netto:  32,67 zł / 100szt.
32,67 zł / opak.
W koszyku: 0
PAMAR · DIN 933 · 93361008.8ZN

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M6 × 100, klasa 8.8, ocynk galwaniczny

DIN 933 M6 × 100 (klasa 8.8, ocynk galwaniczny) – śruba z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem M6 × 1 na całych 100 mm. Pasuje klucz 10 mm. Skręca pakiet do ok. 89 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 100 szt.

M6 × 100DIN 933KLASA 8.8KLUCZ 10100 SZT.
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M6×100
gwint × długość [mm]
10
klucz s [mm]
4
wysokość łba k [mm]
8.8
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M6 × 100 ma gwint metryczny zwykły (skok 1 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 10 mm i wysokości 4 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M6 × 100: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (1,6 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (5 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 89 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 20,1 mm², minimalna siła zrywająca ok. 16,1 kN, orientacyjny moment dokręcania 10 Nm (μ = 0,14).

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 8.8 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 100 szt.

Śruba M6 × 100 8.8 ZN pracuje najlepiej w suchym otoczeniu: ocynk galwaniczny ma kilka mikrometrów grubości i nie jest przeznaczony na deszcz. Połączenie uzupełnij nakrętką klasy 8 – dla wilgoci wybierz wersję nierdzewną A2.

Dlaczego ta śruba M6 × 100

✓Gwint na całej długości
M6 × 1 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Klasa 8.8
Wytrzymałość na rozciąganie 800 MPa.
✓Łeb 10 mm
Narzędzie: klucz płaski lub nasadka 1/4".
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 89 mm
Długość 100 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Ocynk galwaniczny
Ochrona przed korozją we wnętrzach.

Do czego użyć śruby M6

1Obudowy i osłony maszyn
lekkie mocowania blach
2Systemy profili
ramy z kształtowników, prowadnice
3Meble metalowe
regały, stelaże, okucia
4Instalacje
obejmy rur i koryt kablowych

W skrócie

Gwint: M6 × 1
Długość: 100 mm
Pakiet do: ok. 89 mm
Norma: DIN 933
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Klucz: 10 mm
Opakowanie: 100 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M6 × 100 – pakiet do 89 mm.

otwór
Ø 6,6 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
10 Nm, klucz 10 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM6 × 1metryczny zwykły, na całej długości
Długość L100 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Klasa własności8.8Rm 800 MPa, Re 640 MPa
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Rozmiar klucza s10 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k4 mmnominalna
Wymiar po narożach e11,05 mmmin.
Opakowanie100 szt.
Otwór przejściowyØ 6,6 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 89 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As20,1 mm²gwint M6
Siła zrywająca min.ok. 16,1 kNAs × Rm, PN-EN ISO 898-1
Moment dokręcaniaok. 10 Nmorientacyjnie, μ = 0,14

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 6,6 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M6 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 10 mm (klucz płaski lub nasadka 1/4"), orientacyjnie 10 Nm.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Śruba M6 × 100 8.8 ZN pracuje najlepiej w suchym otoczeniu: ocynk galwaniczny ma kilka mikrometrów grubości i nie jest przeznaczony na deszcz. Połączenie uzupełnij nakrętką klasy 8 – dla wilgoci wybierz wersję nierdzewną A2.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M6 × 100 w innych wykonaniach

M6 × 100 8.8 ZN ✓
93361008.8ZN · ten produkt
M6 × 100 A2 nierdzewna
9336100A2 · na zewnątrz

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M6 × 1
■ symbol 93361008.8ZN
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 4 mm, s = 10 mm), rysunek śruby M6 × 100, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M6?

Klucz 10 mm – ten sam wymiar w ISO 4017 i DIN 933. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 933 od DIN 931?

Śruba DIN 933 ma gwint na całej długości trzpienia, a DIN 931 – tylko na części, z gładkim odcinkiem pod łbem. DIN 933 pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu i sprawdza się przy krótkich połączeniach.

Jaką grubość elementów skręci śruba M6 × 100?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (5 mm) – pakiet do ok. 89 mm. Ponieważ gwint biegnie na całej długości, nakrętkę dokręcisz także przy cieńszym pakiecie; nad nakrętką zostaw min. 1–2 zwoje.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M6 klasy 8 (np. DIN 934 lub ISO 4032) w ocynku. Pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125.

Jakim momentem dokręcić śrubę M6 × 100 8.8?

Orientacyjnie ok. 10 Nm przy lekko naoliwionym gwincie (współczynnik tarcia 0,14). Minimalna siła zrywająca śruby to ok. 16,1 kN. W połączeniach konstrukcyjnych stosuj moment z projektu. Na zewnątrz wybierz stal nierdzewną A2.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M6?

Otwór przejściowy Ø 6,6 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 100 szt. śrub M6 × 100.

Symbol
93361008.8ZN
Materiał
Stal węglowa, klasa 8.8 (PN-EN ISO 898-1), ocynk galwaniczny
Zastosowanie
Połączenia konstrukcyjne i maszynowe, mocowania, wsporniki i ramy – suche wnętrza
Ilość w opakowaniu
100 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M6 × 100 mm
Mocowanie
Gwint M6 × 1 na całej długości; klucz 10 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 4 mm
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa własności 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką klasy klasy 8; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 89 mm; moment dokręcania ok. 10 Nm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M6 × 100, klasa 8.8, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
6
Długość mm
100
Materiał
Stal
Norma
DIN 933
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X60 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  25,09 zł / 100szt.
50,18 zł / opak.
Brutto:  30,86 zł / 100szt.
61,72 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X6 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  10,48 zł / 100szt.
52,40 zł / opak.
Brutto:  12,89 zł / 100szt.
64,45 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X70 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  28,82 zł / 100szt.
28,82 zł / opak.
Brutto:  35,45 zł / 100szt.
35,45 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X80 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  48,88 zł / 100szt.
48,88 zł / opak.
Brutto:  60,12 zł / 100szt.
60,12 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X8 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  8,13 zł / 100szt.
40,65 zł / opak.
Brutto:  10,00 zł / 100szt.
50,00 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta