ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M30X25 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

Dostępny do 3 dni
Kod:  93330258.8ZN
Ilość w opakowaniu:  5 szt.
Brutto:  887,60 zł / 100szt.
44,38 zł / opak.
Netto:  721,60 zł / 100szt.
36,08 zł / opak.
W koszyku: 0
PAMAR · DIN 933 · 93330258.8ZN

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M30 × 25, klasa 8.8, ocynk galwaniczny

Śruba sześciokątna M30 × 25 wg DIN 933 / PN-EN ISO 4017, klasa 8.8, ocynk galwaniczny. Gwint M30 × 3,5 na całej długości 25 mm – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu trzpienia. Klucz 46 mm, łeb 18,7 mm. Krótka śruba – do wkręcania w gwint wewnętrzny M30 lub w cienkie elementy bez nakrętki. Opakowanie: 5 szt.

M30 × 25DIN 933KLASA 8.8KLUCZ 465 SZT.
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M30×25
gwint × długość [mm]
46
klucz s [mm]
18,7
wysokość łba k [mm]
8.8
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M30 × 25 ma gwint metryczny zwykły (skok 3,5 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 46 mm i wysokości 18,7 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M30 × 25: śruba jest krótsza niż komplet podkładek i nakrętki M30 (nakrętka DIN 934 ma ok. 24 mm), dlatego stosuje się ją do wkręcania w gwint wewnętrzny – np. w otwór gwintowany Ø 26,5 mm nagwintowany na M30 × 3,5. Przekrój czynny gwintu As = 561 mm², minimalna siła zrywająca ok. 465,6 kN, orientacyjny moment dokręcania 1420 Nm (μ = 0,14).

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 8.8 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Srebrna powłoka cynkowa zabezpiecza śrubę M30 × 25 przed korozją we wnętrzach – w halach, warsztatach, budynkach ogrzewanych. Do kompletu dobierz nakrętkę klasy 8 i podkładkę ocynkowaną; w wilgoci lepsza będzie stal A2.

Dlaczego ta śruba M30 × 25

✓Gwint na całej długości
M30 × 3,5 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Klasa 8.8
Wytrzymałość na rozciąganie 800 MPa.
✓Łeb 46 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Krótka – 25 mm
Do wkręcania w gwint M30 × 3,5 – osłony, pokrywy, mocowania w otworach gwintowanych.
✓Ocynk galwaniczny
Ochrona przed korozją we wnętrzach.

Do czego użyć śruby M30

1Ciężkie posadowienia
podstawy maszyn i słupów
2Przemysł ciężki
duże ramy i korpusy
3Konstrukcje mostowe
połączenia pomocnicze (wg projektu)
4Kołnierze
rurociągi dużych średnic

W skrócie

Gwint: M30 × 3,5
Długość: 25 mm
Montaż: w gwint wewnętrzny
Norma: DIN 933
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Klucz: 46 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M30 × 25 – wkręcanie w gwint M30.

otwór
Ø 33 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
1420 Nm, klucz 46 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM30 × 3,5metryczny zwykły, na całej długości
Długość L25 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Klasa własności8.8Rm 800 MPa, Re 640 MPa
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Rozmiar klucza s46 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k18,7 mmnominalna
Wymiar po narożach e50,85 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 33 mmISO 273, szereg średni
Montażw gwint wewnętrznyza krótka na nakrętkę M30 z podkładkami
Przekrój czynny As561 mm²gwint M30
Siła zrywająca min.ok. 465,6 kNAs × Rm, PN-EN ISO 898-1
Moment dokręcaniaok. 1420 Nmorientacyjnie, μ = 0,14

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 33 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M30 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 46 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), orientacyjnie 1420 Nm.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Srebrna powłoka cynkowa zabezpiecza śrubę M30 × 25 przed korozją we wnętrzach – w halach, warsztatach, budynkach ogrzewanych. Do kompletu dobierz nakrętkę klasy 8 i podkładkę ocynkowaną; w wilgoci lepsza będzie stal A2.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M30 × 25 w innych wykonaniach

M30 × 25 8.8 ZN ✓
93330258.8ZN · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M30 × 3,5
■ symbol 93330258.8ZN
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 18,7 mm, s = 46 mm), rysunek śruby M30 × 25, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M30×25 8.8 ZN?

Pod śrubę M30×25 8.8 ZN wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 31 mm, średni Ø 33 mm, zgrubny Ø 35 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 26,5 mm i nagwintuj M30 × 3,5 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 30 mm, w aluminium ok. 60 mm. Przy długości 25 mm śruba wkręci się najwyżej na ok. 25 mm – to połączenie do lżejszych zastosowań.

Ile sztuk M30×25 8.8 ZN jest w opakowaniu?

W opakowaniu śrub M30×25 8.8 ZN jest 5 szt. Wagę całego opakowania podajemy przy cenie produktu.

Jaki klucz pasuje do śruby M30×25 8.8 ZN?

Do śruby M30×25 8.8 ZN pasuje klucz 46 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 50,85 mm, wysokość łba 18,7 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Czy śrubą M30×25 8.8 ZN skręcę elementy z nakrętką?

Śruba M30×25 8.8 ZN jest za krótka na połączenie przelotowe z podkładkami i nakrętką M30 (sama nakrętka DIN 934 ma ok. 24 mm). Używaj jej do wkręcania w gwint wewnętrzny M30 × 3,5 lub wybierz dłuższą śrubę.

Jakim momentem dokręcić śrubę M30×25 8.8 ZN?

Śrubę M30×25 8.8 ZN dokręć orientacyjnie momentem ok. 1420 Nm przy lekko naoliwionym gwincie (współczynnik tarcia 0,14, 90% granicy plastyczności). Na suchym, ocynkowanym gwincie tarcie jest większe i ten sam moment daje mniejszy docisk. W połączeniach konstrukcyjnych stosuj wartość z projektu.

Jaką siłę przeniesie śruba M30×25 8.8 ZN?

W śrubie M30×25 8.8 ZN przekrój czynny gwintu M30 to 561 mm². Minimalna siła zrywająca dla klasy 8.8 wynosi ok. 465,6 kN, a siła próbna (bez trwałego odkształcenia) ok. 336,6 kN. Dopuszczalne obciążenie połączenia wyznacza projekt – z zapasem bezpieczeństwa.

Jaką podkładkę dobrać do śruby M30×25 8.8 ZN?

Śruba M30×25 8.8 ZN jest za krótka na nakrętkę M30, więc wystarczy podkładka DIN 125 M30 pod łbem: otwór 31 mm, średnica 56 mm, grubość 4 mm. Podkładka ocynkowana – do suchych wnętrz.

Symbol
93330258.8ZN
Materiał
Stal węglowa, klasa 8.8 (PN-EN ISO 898-1), ocynk galwaniczny
Zastosowanie
Połączenia konstrukcyjne i maszynowe, mocowania, wsporniki i ramy – suche wnętrza
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M30 × 25 mm
Mocowanie
Gwint M30 × 3,5 na całej długości; klucz 46 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 18,7 mm
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa własności 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką klasy klasy 8; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; do wkręcania w gwint wewnętrzny; moment dokręcania ok. 1420 Nm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M30 × 25, klasa 8.8, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
30
Długość mm
25
Materiał
Stal
Norma
DIN 933
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Śruba sześciokątna DIN 933 M14X80 klasa 10.9 bez pokrycia czarna - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  175,12 zł / 100szt.
87,56 zł / opak.
Brutto:  215,40 zł / 100szt.
107,70 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M16X100 klasa 10.9 bez pokrycia czarna - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  296,80 zł / 100szt.
74,20 zł / opak.
Brutto:  365,04 zł / 100szt.
91,26 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M16X120 klasa 10.9 bez pokrycia czarna - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  371,92 zł / 100szt.
92,98 zł / opak.
Brutto:  457,48 zł / 100szt.
114,37 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M16X25 klasa 10.9 bez pokrycia czarna - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  115,26 zł / 100szt.
57,63 zł / opak.
Brutto:  141,78 zł / 100szt.
70,89 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M16X30 klasa 10.9 bez pokrycia czarna - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  123,28 zł / 100szt.
61,64 zł / opak.
Brutto:  151,64 zł / 100szt.
75,82 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta