ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M12X40 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

Dostępny
Kod:  93312408.8ZN
Ilość w opakowaniu:  100 szt.
Brutto:  68,72 zł / 100szt.
68,72 zł / opak.
Netto:  55,87 zł / 100szt.
55,87 zł / opak.
W koszyku: 0
PAMAR · DIN 933 · 93312408.8ZN

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M12 × 40, klasa 8.8, ocynk galwaniczny

DIN 933 M12 × 40 (klasa 8.8, ocynk galwaniczny) – śruba z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem M12 × 1,75 na całych 40 mm. Pasuje klucz 18 / 19 mm. Skręca pakiet do ok. 21 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 100 szt.

M12 × 40DIN 933KLASA 8.8KLUCZ 18/19100 SZT.
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M12×40
gwint × długość [mm]
18/19
klucz s [mm] (ISO/DIN)
7,5
wysokość łba k [mm]
8.8
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M12 × 40 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,75 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 18 / 19 mm i wysokości 7,5 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M12 × 40: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (2,5 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (10 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 21 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 84,3 mm², minimalna siła zrywająca ok. 67,4 kN, orientacyjny moment dokręcania 85 Nm (μ = 0,14). 1000 sztuk waży ok. 43,7 kg.

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 8.8 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 100 szt. Rozmiar klucza wg DIN 933 i jej następczyni ISO 4017 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych i maszynowych – łącz ją z nakrętką klasy 8. Na zewnątrz wybierz śrubę ze stali nierdzewnej A2.

Dlaczego ta śruba M12 × 40

✓Gwint na całej długości
M12 × 1,75 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Klasa 8.8
Wytrzymałość na rozciąganie 800 MPa.
✓Łeb 18 / 19 mm
Narzędzie: nasadka 3/8" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 21 mm
Długość 40 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Ocynk galwaniczny
Ochrona przed korozją we wnętrzach.

Do czego użyć śruby M12

1Konstrukcje stalowe
połączenia doczołowe i zakładkowe
2Konstrukcje drewniane
wiązary, krokwie, płatwie
3Maszyny rolnicze
zaczepy, ramy, wsporniki
4Podesty i schody
łączenie policzków i stopni

W skrócie

Gwint: M12 × 1,75
Długość: 40 mm
Pakiet do: ok. 21 mm
Norma: DIN 933
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Klucz: 18 / 19 mm
Opakowanie: 100 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M12 × 40 – pakiet do 21 mm.

otwór
Ø 13,5 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
85 Nm, klucz 18 / 19 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM12 × 1,75metryczny zwykły, na całej długości
Długość L40 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Klasa własności8.8Rm 800 MPa, Re 640 MPa
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Rozmiar klucza s18 / 19 mmISO 4017 / DIN 933
Wysokość łba k7,5 mmnominalna
Wymiar po narożach e20,03 / 21,10 mmmin. (ISO / DIN)
Masa 1000 szt.ok. 43,7 kgstal, ±5%
Opakowanie100 szt.
Otwór przejściowyØ 13,5 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 21 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As84,3 mm²gwint M12
Siła zrywająca min.ok. 67,4 kNAs × Rm, PN-EN ISO 898-1
Moment dokręcaniaok. 85 Nmorientacyjnie, μ = 0,14

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 13,5 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 18 / 19 mm (nasadka 3/8" lub klucz oczkowy), orientacyjnie 85 Nm.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych i maszynowych – łącz ją z nakrętką klasy 8. Na zewnątrz wybierz śrubę ze stali nierdzewnej A2.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M12 × 40 w innych wykonaniach

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M12 × 1,75
■ symbol 93312408.8ZN
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 7,5 mm, s = 18 / 19 mm), rysunek śruby M12 × 40, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Ile waży śruba M12×40 8.8 ZN?

Jedna śruba M12×40 8.8 ZN waży ok. 43,7 g; w opakowaniu śrub M12×40 8.8 ZN jest 100 szt. – razem ok. 4,37 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Czy śruba DIN 933 M12×40 8.8 ZN ma gwint do samego łba?

Tak – w śrubie M12×40 8.8 ZN gwint M12 × 1,75 biegnie praktycznie na całej długości (pod łbem zostaje tylko krótki wybieg, do ok. 3,5 mm). Jeśli połączenie ma przenosić ścinanie na gładkim trzpieniu, wybierz DIN 931.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M12×40 8.8 ZN?

Łeb śruby M12×40 8.8 ZN ma 18 mm wg ISO 4017 lub 19 mm wg DIN 933 – zależnie od dostawy, dlatego warto mieć oba klucze. Wymiar po narożach łba to min. 20,03 mm, wysokość łba 7,5 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M12×40 8.8 ZN?

Śruba M12×40 8.8 ZN z podkładkami DIN 125 (2,5 mm) i nakrętką DIN 934 (10 mm) – pakiet do ok. 21 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 40 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jaką siłę przeniesie śruba M12×40 8.8 ZN?

W śrubie M12×40 8.8 ZN przekrój czynny gwintu M12 to 84,3 mm². Minimalna siła zrywająca dla klasy 8.8 wynosi ok. 67,4 kN, a siła próbna (bez trwałego odkształcenia) ok. 48,9 kN. Dopuszczalne obciążenie połączenia wyznacza projekt – z zapasem bezpieczeństwa.

Jaką nakrętkę i podkładkę dobrać do śruby M12×40 8.8 ZN?

Do śruby M12×40 8.8 ZN dobierz nakrętkę M12 klasy 8 (DIN 934, wysokość ok. 10 mm) i podkładkę DIN 125 M12: otwór 13 mm, średnica 24 mm, grubość 2,5 mm. Przy drganiach lepsza będzie nakrętka samokontrująca DIN 985.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M12×40 8.8 ZN?

Pod śrubę M12×40 8.8 ZN wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 13 mm, średni Ø 13,5 mm, zgrubny Ø 14,5 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 10,25 mm i nagwintuj M12 × 1,75 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 12 mm, w aluminium ok. 24 mm.

Symbol
93312408.8ZN
Materiał
Stal węglowa, klasa 8.8 (PN-EN ISO 898-1), ocynk galwaniczny
Zastosowanie
Połączenia konstrukcyjne i maszynowe, mocowania, wsporniki i ramy – suche wnętrza
Ilość w opakowaniu
100 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M12 × 40 mm
Mocowanie
Gwint M12 × 1,75 na całej długości; klucz 18 / 19 mm (ISO 4017 / DIN 933)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 7,5 mm
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa własności 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką klasy klasy 8; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 21 mm; moment dokręcania ok. 85 Nm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M12 × 40, klasa 8.8, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
12
Długość mm
40
Materiał
Stal
Norma
DIN 933
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Śruba sześciokątna DIN 933 M6X35 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  10,82 zł / 100szt.
21,64 zł / opak.
Brutto:  13,31 zł / 100szt.
26,62 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M6X40 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  12,01 zł / 100szt.
24,02 zł / opak.
Brutto:  14,77 zł / 100szt.
29,54 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M6X50 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  14,35 zł / 100szt.
28,70 zł / opak.
Brutto:  17,65 zł / 100szt.
35,30 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M6X55 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  15,26 zł / 100szt.
30,52 zł / opak.
Brutto:  18,77 zł / 100szt.
37,54 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M6X60 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  16,43 zł / 100szt.
32,86 zł / opak.
Brutto:  20,21 zł / 100szt.
40,42 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta