ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M8x100 A2

PAMAR · DIN 931 · 9318100A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M8 × 100, stal nierdzewna A2

Śruba M8 × 100 z gwintem częściowym (b = 22 mm) i gładkim odcinkiem 78 mm pod łbem, stal nierdzewna A2. Norma DIN 931 / PN-EN ISO 4014, łeb sześciokątny 13 mm o wysokości 5,3 mm. Skręca pakiet do ok. 87 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 50 szt.

M8 × 100DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 1350 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M8×100
gwint × długość [mm]
13
klucz s [mm]
5,3
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M8 × 100 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,25 mm) na odcinku b = 22 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 13 mm i wysokości 5,3 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M8 × 100: gładka część trzpienia ma 78 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 76 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 87 mm (podkładki DIN 125 po 1,6 mm, nakrętka 6,5 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 36,6 mm². 1000 sztuk waży ok. 44,7 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 50 szt.

Nierdzewna śruba M8 × 100 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M8 × 100

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M8 × 1,25 tylko na odcinku b = 22 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 13 mm
Narzędzie: nasadka 3/8" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 87 mm
Gładki odcinek 78 mm – przy elementach grubszych niż ok. 76 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M8

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M8 narażone na wodę i opady
2Regały i stelaże
połączenia słupów i trawers
3Przyczepki i pojazdy
mocowania błotników, osłon, uchwytów
4Konstrukcje z kątowników
ramy, wsporniki, konsole

W skrócie

Gwint: M8 × 1,25
Długość / gwint b: 100 / 22 mm
Gładki trzpień: 78 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 13 mm
Opakowanie: 50 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M8 × 100 – pakiet do 87 mm.

otwór
Ø 9 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 13 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM8 × 1,25metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L100 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b22 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia78 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s13 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k5,3 mmnominalna
Wymiar po narożach e14,38 mmmin.
Opakowanie50 szt.
Otwór przejściowyØ 9 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 87 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As36,6 mm²gwint M8
Masa 1000 szt.ok. 44,7 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 9 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M8 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 13 mm (nasadka 3/8" lub klucz oczkowy), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M8 × 100 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M8 × 100 w innych wykonaniach

M8 × 100 A2 nierdzewna ✓
9318100A2 · ten produkt
M8 × 100 8.8 ZN
93181008.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M8 × 1,25
■ symbol 9318100A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 22 mm, k = 5,3 mm, s = 13 mm), rysunek śruby M8 × 100, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M8?

Klucz 13 mm – ten sam wymiar w ISO 4014 i DIN 931. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 931 od DIN 933?

Śruba DIN 931 ma gwint tylko na części trzpienia (tu b = 22 mm), a pod łbem gładki odcinek. Gładka część lepiej przenosi siły ścinające w otworze. DIN 933 ma gwint na całej długości.

Jaką grubość elementów skręci śruba M8 × 100?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (6,5 mm) – pakiet do ok. 87 mm. Żeby gwint nie wchodził w łączone elementy, ich grubość powinna wynosić co najmniej ok. 76 mm (gładki odcinek ma 78 mm). Dla cieńszych elementów wybierz krótszą śrubę.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M8 ze stali nierdzewnej A2 i podkładkę A2 – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M8?

Otwór przejściowy Ø 9 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 50 szt. śrub M8 × 100.

Symbol
9318100A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
50 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M8 × 100 mm
Mocowanie
Gwint M8 × 1,25 na długości b = 22 mm; klucz 13 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 22 mm); łeb k = 5,3 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 22 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M8 × 100, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
8
Długość mm
100
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba sześciokątna DIN 931 M6X95 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  49,78 zł / 100szt.
49,78 zł / opak.
Brutto:  61,23 zł / 100szt.
61,23 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M8X110 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  97,98 zł / 100szt.
48,99 zł / opak.
Brutto:  120,52 zł / 100szt.
60,26 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M8X120 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  107,62 zł / 100szt.
53,81 zł / opak.
Brutto:  132,38 zł / 100szt.
66,19 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M8X130 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  116,20 zł / 100szt.
58,10 zł / opak.
Brutto:  142,92 zł / 100szt.
71,46 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M8X140 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  124,14 zł / 100szt.
62,07 zł / opak.
Brutto:  152,68 zł / 100szt.
76,34 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta