ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M6X1000 KLASA 8.8 OCYNK OGNIOWY

PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M6X1000 KLASA 8.8 OCYNK OGNIOWY
Dostępny do 3 dni
Kod:  976610008.8TZN
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Brutto:  909,10 zł / 100szt.
90,91 zł / opak.
Netto:  739,10 zł / 100szt.
73,91 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt
PAMAR · DIN 976 · 976610008.8TZN

Pręt gwintowany DIN 976 M6 × 1000 mm, klasa 8.8, ocynk ogniowy

Pręt gwintowany M6 o długości 1000 mm z gwintem metrycznym na całej długości wg DIN 976-1, klasa 8.8, ocynk ogniowy. Do docinania na wymiar i tworzenia śrub, ściągów i zawiesi. Przeznaczenie: na zewnątrz i w wilgoci (bez chlorków).

M6 × 1000 MMDIN 976-1KLASA 8.8GWINT NA CAŁEJ DŁUGOŚCI8.8 OCYNK OGNIOWY
Powłoka: ocynk ogniowy
gruba powłoka cynku nanoszona ogniowo
M6 × 1000
gwint × długość [mm]
800 MPa
min. wytrzymałość Rm
klucz 10
nakrętka M6
20,1 mm²
przekrój czynny As
ZANIM ZACZNIESZ MONTAŻ
Co przygotować do pręta M6
1Nakrętka M6
klucz 10
ISO 4032 / DIN 934 · wys. 5,2 / 5 mm · nakrętka ocynkowana ogniowo (gwint powiększony)
2Podkładka M6
DIN 125
w tym samym wykonaniu
3Otwór przejściowy
Ø 6,6 mm
szereg średni wg ISO 273
4Nakrętka łącząca M6
klucz 10
DIN 6334 · dł. 18 mm · do przedłużania pręta

O produkcie

Pręt gwintowany DIN 976 M6 × 1000 mm ma gwint metryczny zwykły (skok 1 mm) na całej długości. Docinasz go na potrzebny wymiar i skręcasz standardowymi nakrętkami – powstaje śruba, ściąg, zawiesie albo kotwa o dowolnej długości.

Pręt jest wykonany z materiału: stal o klasie wytrzymałości 8.8 wg PN-EN ISO 898-1 (Rm min. 800 MPa, granica plastyczności min. 640 MPa). Długość 1000 mm jest wygodna w transporcie i pozwala wyciąć kilka krótszych elementów.

Ocynk ogniowy to gruba powłoka cynku, która chroni stal na zewnątrz, w wilgoci i w nieogrzewanych obiektach. Do pręta HDG używaj nakrętek ocynkowanych ogniowo – mają gwint dopasowany do grubszej powłoki. Przy chlorkach (sól, woda morska, baseny) wybierz stal nierdzewną.

Dlaczego ten pręt M6 × 1000

✓Gwint M6 na całej długości
Docinasz na wymiar w dowolnym miejscu.
✓Ocynk ogniowy
Gruba powłoka – na zewnątrz i w wilgoci.
✓Długość 1000 mm
Wygodna do cięcia na kilka krótszych śrub.
✓Norma DIN 976-1
Gwint metryczny zwykły, tolerancja 6g.
✓Pasuje do standardowych nakrętek
Nakrętki i podkładki M6 z oferty.
✓Do wielu zastosowań
Podwieszenia, ściągi, kotwy, śruby specjalne.

Do czego użyć pręta M6

1Instalacje zewnętrzne
obejmy i uchwyty na elewacjach
2Ogrodzenia
łączenie przęseł i siatek
3Rolnictwo
budynki inwentarskie, wiaty
4Mocowania na wymiar
na zewnątrz i w wilgoci

W skrócie

Gwint: M6 × 1
Długość: 1000 mm
Norma: DIN 976-1
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk ogniowy
Nakrętka: M6, klucz 10

Od pręta do gotowej śruby

Kolejność przygotowania śruby lub ściągu z pręta M6.

odmierz
zaznacz długość z zapasem na nakrętki
nakręć
nakrętka za miejscem cięcia
przytnij
piła lub szlifierka, rzaz ok. 2 mm
wykończ
odkręć nakrętkę, sfazuj krawędź

Parametry techniczne

Własności mechaniczne wg PN-EN ISO 898-1 (klasy 4.8, 8.8, 10.9) i PN-EN ISO 3506-1 (A2); wymiary gwintu wg DIN 976-1 i ISO 261; wymiary nakrętek wg ISO 4032; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM6 × 1metryczny zwykły, tolerancja 6g
Długość pręta1000 mmgwint na całej długości
NormaDIN 976-1pręt gwintowany, forma A
Klasa wytrzymałości8.8PN-EN ISO 898-1
Wytrzymałość na rozciąganie Rmmin. 800 MPaPN-EN ISO 898-1
Granica plastycznościmin. 640 MPaRp0,2
Przekrój czynny As20,1 mm²gwint M6
Min. siła zrywająca16,1 kNAs × Rm
Obciążenie próbne11,7 kNPN-EN ISO 898-1
Powłokaocynk ogniowyna zewnątrz i w wilgoci (bez chlorków)
Nakrętka pasującaM6, klucz 10wys. 5,2 mm (ISO 4032) / 5 mm (DIN 934)
Otwór przejściowyØ 6,6 mmISO 273, szereg średni
Wiertło pod gwintØ 5 mmgwint wewnętrzny M6

Które wykonanie wybrać?

Porównanie prętów DIN 976 dostępnych w ofercie.

WykonanieWytrzymałośćGdzie stosować
4.8 ocynk galwanicznyRm min. 420 MPapodwieszenia, uchwyty, lekkie połączenia – suche wnętrza
8.8 ocynk galwanicznyRm min. 800–830 MPapołączenia konstrukcyjne, ściągi, kotwy – suche wnętrza
10.9 bez pokryciaRm min. 1040 MPamaszyny, połączenia silnie obciążone – wnętrza, zabezpieczony
8.8 ocynk ogniowyRm min. 800–830 MPakonstrukcje na zewnątrz i w wilgoci
A2 nierdzewnywg grupy A2 (ISO 3506-1)na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Montaż pręta gwintowanego – krok po kroku

01
OdmierzZaplanuj długość z zapasem na nakrętki i podkładki po obu stronach.
02
Zabezpiecz gwintNakręć nakrętkę za miejscem cięcia.
03
PrzytnijPiłą do metalu lub szlifierką, prostopadle do osi pręta.
04
WykończOdkręć nakrętkę – wyprostuje gwint. Sfazuj krawędź pilnikiem.
05
SkręćZałóż podkładki i nakrętki, dokręć kluczem.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy pręta i nakrętki, długości wkręcenia i sposobu obciążenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Po cięciu zabezpiecz końce pręta przed korozją (np. farbą cynkową przy ocynku).

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk ogniowy: Ocynk ogniowy to gruba powłoka cynku, która chroni stal na zewnątrz, w wilgoci i w nieogrzewanych obiektach. Do pręta HDG używaj nakrętek ocynkowanych ogniowo – mają gwint dopasowany do grubszej powłoki. Przy chlorkach (sól, woda morska, baseny) wybierz stal nierdzewną.

Końce po cięciu: miejsce cięcia nie ma powłoki – przy prętach ocynkowanych zabezpiecz je farbą cynkową lub sprayem cynkowym.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym, zadaszonym miejscu, poziomo, na podkładach – pręty nie powinny się wyginać.

Chroń gwint przed uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Pręt M6 w innych wykonaniach i długościach

4.8 i 8.8 ZN – suche wnętrza, 10.9 – maszyny, ocynk ogniowy – na zewnątrz, A2 – wilgoć i przemysł spożywczy.

Badania i certyfikaty

■ DIN 976-1 – pręt gwintowany
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M6 × 1
■ symbol 976610008.8TZN
Karta techniczna PDF
wymiary, parametry, rysunek pręta M6 × 1000 i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaka nakrętka pasuje do pręta M6?

Nakrętka M6 z gwintem zwykłym (skok 1 mm), ISO 4032 lub DIN 934 – klucz 10 mm. Do pręta ocynkowanego ogniowo użyj nakrętki ocynkowanej ogniowo.

Jak przyciąć pręt M6?

Piłą do metalu lub szlifierką kątową. Przed cięciem nakręć nakrętkę za miejscem cięcia – po cięciu odkręć ją, a wyprostuje początek gwintu. Krawędź możesz delikatnie sfazować pilnikiem.

Jak przedłużyć pręt M6?

Użyj nakrętki łączącej DIN 6334 M6 (długość 18 mm). Wkręć oba pręty do połowy jej długości, tak aby stykały się w środku nakrętki.

Jakie wiertło pod otwór przejściowy?

Dla M6 – Ø 6,6 mm (szereg średni wg ISO 273). Do nagwintowania otworu M6 gwintownikiem użyj wiertła Ø 5 mm.

Czy mogę użyć pręta na zewnątrz?

Tak – ocynk ogniowy jest przeznaczony do pracy na zewnątrz i w wilgoci. Przy chlorkach wybierz stal nierdzewną.

Czy mogę użyć zwykłej nakrętki?

Nie zalecamy. Gwint pręta ocynkowanego ogniowo pokrywa gruba warstwa cynku, dlatego nakrętki HDG mają gwint powiększony. Zwykła nakrętka może się nie nakręcić albo zedrzeć powłokę.

Czy pręt nadaje się do kotwy chemicznej?

Do kotew wklejanych stosuje się pręty o klasie i wykonaniu dopuszczonym w ETA zaprawy – zwykle 5.8, 8.8 lub stal nierdzewna. Gotowe pręty do kotwy z nakrętką i podkładką znajdziesz w kategorii prętów do kotwy chemicznej.

Symbol
976610008.8TZN
Materiał
Stal klasy 8.8 (Rm min. 800 MPa, granica plastyczności min. 640 MPa), ocynk ogniowy
Zastosowanie
Instalacje zewnętrzne – obejmy i uchwyty na elewacjach; Ogrodzenia – łączenie przęseł i siatek; Rolnictwo – budynki inwentarskie, wiaty; Mocowania na wymiar – na zewnątrz i w wilgoci
Wymiar nominalny [mm]
6
Mocowanie
Nakrętka M6 (klucz 10), otwór przejściowy Ø 6,6 mm, wiertło pod gwint Ø 5 mm
Konstrukcja
Pręt z gwintem metrycznym M6 × 1 na całej długości, L = 1000 mm (DIN 976-1, forma A)
Warunki pracy
Na zewnątrz i w wilgoci (bez chlorków)
Jakość
Klasa wytrzymałości 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk ogniowy
Zalety
Gwint na całej długości – docinanie na wymiar; pasuje do standardowych nakrętek i podkładek M6
Długość robocza mm
1000 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Pręt gwintowany DIN 976 M6 × 1000 mm, klasa 8.8, ocynk ogniowy
Przechowywanie
W suchym, zadaszonym miejscu, poziomo, na podkładach
Norma
DIN 976-1; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
27
Długość mm
1000
Materiał
Stal
Norma
DIN 976
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk ogniowy
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M10X1000 KLASA 4.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  451,80 zł / 100szt.
45,18 zł / opak.
Brutto:  555,70 zł / 100szt.
55,57 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M12X1000 KLASA 4.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  5szt.
Netto:  667,80 zł / 100szt.
33,39 zł / opak.
Brutto:  821,40 zł / 100szt.
41,07 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M14X1000 KLASA 4.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  5szt.
Netto:  943,20 zł / 100szt.
47,16 zł / opak.
Brutto:  1 160,20 zł / 100szt.
58,01 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M16X1000 KLASA 4.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  5szt.
Netto:  1 287,00 zł / 100szt.
64,35 zł / opak.
Brutto:  1 583,00 zł / 100szt.
79,15 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M18X1000 KLASA 4.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  2szt.
Netto:  1 674,00 zł / 100szt.
33,48 zł / opak.
Brutto:  2 059,00 zł / 100szt.
41,18 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta