ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M5X1000 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M5X1000 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny
Kod:  976510008.8ZN
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Brutto:  301,10 zł / 100szt.
30,11 zł / opak.
Netto:  244,80 zł / 100szt.
24,48 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt
PAMAR · DIN 976 · 976510008.8ZN

Pręt gwintowany DIN 976 M5 × 1000 mm, klasa 8.8, ocynk galwaniczny

Pręt gwintowany M5 o długości 1000 mm z gwintem metrycznym na całej długości wg DIN 976-1, klasa 8.8, ocynk galwaniczny. Do docinania na wymiar i tworzenia śrub, ściągów i zawiesi. Przeznaczenie: suche wnętrza.

M5 × 1000 MMDIN 976-1KLASA 8.8GWINT NA CAŁEJ DŁUGOŚCI8.8 ZN
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M5 × 1000
gwint × długość [mm]
800 MPa
min. wytrzymałość Rm
klucz 8
nakrętka M5
14,2 mm²
przekrój czynny As

O produkcie

Pręt gwintowany DIN 976 M5 × 1000 mm ma gwint metryczny zwykły (skok 0,8 mm) na całej długości. Docinasz go na potrzebny wymiar i skręcasz standardowymi nakrętkami – powstaje śruba, ściąg, zawiesie albo kotwa o dowolnej długości.

Pręt jest wykonany z materiału: stal o klasie wytrzymałości 8.8 wg PN-EN ISO 898-1 (Rm min. 800 MPa, granica plastyczności min. 640 MPa). Długość 1000 mm jest wygodna w transporcie i pozwala wyciąć kilka krótszych elementów.

Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych – ma blisko dwa razy wyższą wytrzymałość niż 4.8. Na zewnątrz wybierz ocynk ogniowy albo stal nierdzewną A2.

Dlaczego ten pręt M5 × 1000

✓Gwint M5 na całej długości
Docinasz na wymiar w dowolnym miejscu.
✓Klasa 8.8
Rm min. 800 MPa – do połączeń konstrukcyjnych.
✓Długość 1000 mm
Wygodna do cięcia na kilka krótszych śrub.
✓Norma DIN 976-1
Gwint metryczny zwykły, tolerancja 6g.
✓Pasuje do standardowych nakrętek
Nakrętki i podkładki M5 z oferty.
✓Do wielu zastosowań
Podwieszenia, ściągi, kotwy, śruby specjalne.

Do czego użyć pręta M5

1Połączenia konstrukcyjne
śruby na wymiar o wyższej wytrzymałości
2Maszyny i urządzenia
mocowania obciążonych elementów
3Podwieszenia ciężkie
instalacje o większej masie
4Kotwy wklejane
z zaprawą dopuszczającą pręty 8.8

W skrócie

Gwint: M5 × 0,8
Długość: 1000 mm
Norma: DIN 976-1
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Nakrętka: M5, klucz 8

Od pręta do gotowej śruby

Kolejność przygotowania śruby lub ściągu z pręta M5.

odmierz
zaznacz długość z zapasem na nakrętki
nakręć
nakrętka za miejscem cięcia
przytnij
piła lub szlifierka, rzaz ok. 2 mm
wykończ
odkręć nakrętkę, sfazuj krawędź

Parametry techniczne

Własności mechaniczne wg PN-EN ISO 898-1 (klasy 4.8, 8.8, 10.9) i PN-EN ISO 3506-1 (A2); wymiary gwintu wg DIN 976-1 i ISO 261; wymiary nakrętek wg ISO 4032; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM5 × 0,8metryczny zwykły, tolerancja 6g
Długość pręta1000 mmgwint na całej długości
NormaDIN 976-1pręt gwintowany, forma A
Klasa wytrzymałości8.8PN-EN ISO 898-1
Wytrzymałość na rozciąganie Rmmin. 800 MPaPN-EN ISO 898-1
Granica plastycznościmin. 640 MPaRp0,2
Przekrój czynny As14,2 mm²gwint M5
Min. siła zrywająca11,4 kNAs × Rm
Obciążenie próbne8,2 kNPN-EN ISO 898-1
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Nakrętka pasującaM5, klucz 8wys. 4,7 mm (ISO 4032) / 4 mm (DIN 934)
Otwór przejściowyØ 5,5 mmISO 273, szereg średni
Wiertło pod gwintØ 4,2 mmgwint wewnętrzny M5

Które wykonanie wybrać?

Porównanie prętów DIN 976 dostępnych w ofercie.

WykonanieWytrzymałośćGdzie stosować
4.8 ocynk galwanicznyRm min. 420 MPapodwieszenia, uchwyty, lekkie połączenia – suche wnętrza
8.8 ocynk galwanicznyRm min. 800–830 MPapołączenia konstrukcyjne, ściągi, kotwy – suche wnętrza
10.9 bez pokryciaRm min. 1040 MPamaszyny, połączenia silnie obciążone – wnętrza, zabezpieczony
8.8 ocynk ogniowyRm min. 800–830 MPakonstrukcje na zewnątrz i w wilgoci
A2 nierdzewnywg grupy A2 (ISO 3506-1)na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Montaż pręta gwintowanego – krok po kroku

01
OdmierzZaplanuj długość z zapasem na nakrętki i podkładki po obu stronach.
02
Zabezpiecz gwintNakręć nakrętkę za miejscem cięcia.
03
PrzytnijPiłą do metalu lub szlifierką, prostopadle do osi pręta.
04
WykończOdkręć nakrętkę – wyprostuje gwint. Sfazuj krawędź pilnikiem.
05
SkręćZałóż podkładki i nakrętki, dokręć kluczem.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy pręta i nakrętki, długości wkręcenia i sposobu obciążenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Po cięciu zabezpiecz końce pręta przed korozją (np. farbą cynkową przy ocynku).

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych – ma blisko dwa razy wyższą wytrzymałość niż 4.8. Na zewnątrz wybierz ocynk ogniowy albo stal nierdzewną A2.

Końce po cięciu: miejsce cięcia nie ma powłoki – przy prętach ocynkowanych zabezpiecz je farbą cynkową lub sprayem cynkowym.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym, zadaszonym miejscu, poziomo, na podkładach – pręty nie powinny się wyginać.

Chroń gwint przed uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Pręt M5 w innych wykonaniach i długościach

4.8 i 8.8 ZN – suche wnętrza, 10.9 – maszyny, ocynk ogniowy – na zewnątrz, A2 – wilgoć i przemysł spożywczy.

Badania i certyfikaty

■ DIN 976-1 – pręt gwintowany
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M5 × 0,8
■ symbol 976510008.8ZN
Karta techniczna PDF
wymiary, parametry, rysunek pręta M5 × 1000 i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaka nakrętka pasuje do pręta M5?

Nakrętka M5 z gwintem zwykłym (skok 0,8 mm), ISO 4032 lub DIN 934 – klucz 8 mm. Dla klasy 8.8 dobierz nakrętkę klasy 8.

Jak przyciąć pręt M5?

Piłą do metalu lub szlifierką kątową. Przed cięciem nakręć nakrętkę za miejscem cięcia – po cięciu odkręć ją, a wyprostuje początek gwintu. Krawędź możesz delikatnie sfazować pilnikiem.

Jak przedłużyć pręt M5?

Użyj nakrętki łączącej DIN 6334 M5 (długość 15 mm). Wkręć oba pręty do połowy jej długości, tak aby stykały się w środku nakrętki.

Jakie wiertło pod otwór przejściowy?

Dla M5 – Ø 5,5 mm (szereg średni wg ISO 273). Do nagwintowania otworu M5 gwintownikiem użyj wiertła Ø 4,2 mm.

Czy mogę użyć pręta na zewnątrz?

Nie zalecamy – ocynk galwaniczny jest do suchych wnętrz. Na zewnątrz wybierz pręt w ocynku ogniowym lub ze stali nierdzewnej A2.

Czym różni się klasa 8.8 od 4.8?

Klasa 8.8 ma wytrzymałość na rozciąganie min. 800–830 MPa, a 4.8 – min. 420 MPa. Klasa 8.8 nadaje się do połączeń konstrukcyjnych, ściągów i kotew wklejanych.

Czy pręt nadaje się do kotwy chemicznej?

Do kotew wklejanych stosuje się pręty o klasie i wykonaniu dopuszczonym w ETA zaprawy – zwykle 5.8, 8.8 lub stal nierdzewna. Gotowe pręty do kotwy z nakrętką i podkładką znajdziesz w kategorii prętów do kotwy chemicznej.

Symbol
976510008.8ZN
Materiał
Stal klasy 8.8 (Rm min. 800 MPa, granica plastyczności min. 640 MPa)
Zastosowanie
Połączenia konstrukcyjne – śruby na wymiar o wyższej wytrzymałości; Maszyny i urządzenia – mocowania obciążonych elementów; Podwieszenia ciężkie – instalacje o większej masie; Kotwy wklejane – z zaprawą dopuszczającą pręty 8.8
Wymiar nominalny [mm]
5
Mocowanie
Nakrętka M5 (klucz 8), otwór przejściowy Ø 5,5 mm, wiertło pod gwint Ø 4,2 mm
Konstrukcja
Pręt z gwintem metrycznym M5 × 0,8 na całej długości, L = 1000 mm (DIN 976-1, forma A)
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa wytrzymałości 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Gwint na całej długości – docinanie na wymiar; pasuje do standardowych nakrętek i podkładek M5
Długość robocza mm
1000 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Pręt gwintowany DIN 976 M5 × 1000 mm, klasa 8.8, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym, zadaszonym miejscu, poziomo, na podkładach
Norma
DIN 976-1; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
5
Długość mm
1000
Materiał
Stal
Norma
DIN 976
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M48X1000 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1szt.
Netto:  19 424,00 zł / 100szt.
194,24 zł / opak.
Brutto:  23 891,00 zł / 100szt.
238,91 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M6X1000 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  262,80 zł / 100szt.
26,28 zł / opak.
Brutto:  323,20 zł / 100szt.
32,32 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M8X1000 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  433,80 zł / 100szt.
43,38 zł / opak.
Brutto:  533,60 zł / 100szt.
53,36 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M10X2000 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  1 369,80 zł / 100szt.
136,98 zł / opak.
Brutto:  1 684,90 zł / 100szt.
168,49 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DIN 976 M12X2000 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  1 962,00 zł / 100szt.
196,20 zł / opak.
Brutto:  2 413,30 zł / 100szt.
241,33 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta