ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

WIERTŁO DWUSTRONNE SZLIFOWANE HSS-G NWWr Ø4,8 MM DO METALU

WIERTŁO DWUSTRONNE SZLIFOWANE HSS-G NWWr Ø4,8 MM DO METALU
Dostępny
Kod:  NWWR4.8P
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Brutto:  4,70 zł / szt.
47,00 zł / opak.
Netto:  3,82 zł / szt.
38,21 zł / opak.
W koszyku: 0 1 szt.

WIERTŁO DWUSTRONNE SZLIFOWANE HSS-G NWWr Ø4,8 MM DO METALU

Wiertło dwustronne Ø4,8 mm przeznaczone do wiercenia pakietów cienkich blach przed połączeniem. Dwie pełnowartościowe końcówki ograniczają przerwy: po zużyciu jednej strony wystarczy odwrócić narzędzie. Szlifowana stal HSS-G, geometria typu N i kąt 135° wspierają precyzyjne wiercenie w metalu.

DWUSTRONNE HSS-GNWWr · TYP N135° · H10Ø4,8 MM · 60/18 MM

Najważniejsze korzyści

✓Dwie strony roboczePo stępieniu jednej końcówki odwróć wiertło i kontynuuj pracę.
✓Szlifowane HSS-GPrecyzyjne ostrza wspierają czyste skrawanie i powtarzalny otwór.
✓Krótka, sztywna konstrukcjaDługość 60 mm ułatwia stabilne prowadzenie.
✓Wariant Ø4,8 mmCzęść robocza 18 mm; zakres skrawania do ok. 12 mm.

Otwory w nakładających się arkuszach

Dwie końcówki tnące skracają przestój po zużyciu pierwszej strony. Część robocza ma 18 mm, a zalecany zakres skrawania wynosi orientacyjnie do ok. 2,5 × d, czyli 12 mm.

Zastosowanie

✓wiercenia pakietów cienkich blach przed połączeniem
✓wiercenie cienkiej blachy stalowej i elementów karoseryjnych
✓przygotowanie połączeń nitowanych i lekkich prac montażowych
✓otwory przelotowe w cienkościennych profilach
✓praca warsztatowa i serwisowa bez udaru

Praca z pakietem blach

Etap lub sygnał Co sprawdzić Dobra praktyka
Wyrównanie ustaw warstwy według baz zgodne otwory
Zacisk ściśnij pakiet po obu stronach brak przesunięcia
Wiercenie prowadź w jednej osi wspólna średnica
Rozdzielenie usuń wióry między warstwami czyste przyleganie

Wymiary: Ø4,8 mm, długość całkowita 60 mm, część robocza 18 mm. Przed serią wykonaj otwór próbny.

Pracuj bez udaru i nacisku bocznego

Detal zamocuj stabilnie, a wiertło osadź osiowo w czystym uchwycie. Nadmierny docisk zwiększa ryzyko przegrzania lub złamania; preparat do skrawania pomaga wydłużyć trwałość ostrza.

Do pracy przydadzą się

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna produktu zawiera rysunek wymiarowy, parametry i zalecenia dla wariantu Ø4,8 mm.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ PRODUKTU →

Najczęściej zadawane pytania

Jak unieruchomić pakiet blach?

Zaznacz środek, stabilnie podeprzyj detal i rozpocznij spokojnie. Wiertło Ø4,8 mm prowadź prostopadle, bez udaru i nacisku bocznego.

Dlaczego warstwy przesuwają się przy przebiciu?

Najpierw oceń materiał, grubość i wymagane pasowanie. Gotowy otwór zależy też od bicia uchwytu, stanu ostrza i zamocowania.

Czy każdą warstwę gratować osobno?

Unieruchom element blisko miejsca pracy. Przy cienkich częściach zastosuj podparcie, a tuż przed przebiciem zmniejsz posuw.

Jak uniknąć wiórów między arkuszami?

Geometria 135° ułatwia pewny start, lecz nie zastępuje punktowania i prawidłowych parametrów. Nadmierny nacisk może uszkodzić ostrze.

Jak ustawić zaciski względem otworu?

Preparat do wiercenia pomaga ograniczyć tarcie i temperaturę. Podawaj go adekwatnie do materiału oraz liczby wykonywanych otworów.

Kiedy rozdzielić pakiet po wierceniu?

Po pracy usuń wióry, wytrzyj obie końcówki i przechowuj wiertło tak, aby krawędzie nie uderzały o inne narzędzia.

Marka
PAMAR
Symbol
NWWR4.8P
Materiał
HSS-G
Norma
NWWr
Ilość w opakowaniu
10 szt.
Zastosowanie
cienkie blachy, profile i otwory pod nity
Mocowanie
Chwyt walcowy
Konstrukcja
Wiertło dwustronne, szlifowane; typ N; kąt wierzchołkowy 135°
Warunki pracy
Wiercenie prawoskrętne, bez udaru
Jakość
stal szybkotnąca HSS-G, wykonanie szlifowane, tolerancja otworu H10
Zalety
dwie końcówki robocze, krótka sztywna konstrukcja i precyzyjne ostrza
Długość robocza mm
18
Długość całkowita mm
60
Średnica mm
4.8
Materiał
HSS-G
Norma
NWWr
Wiertło kobaltowe Co5 DIN 338 8,8 mm do metalu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Netto:  27,99 zł / szt.
279,92 zł / opak.
Brutto:  34,43 zł / szt.
344,30 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 1 szt.
Wiertło kobaltowe Co5 DIN 338 8,9 mm do metalu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Netto:  27,99 zł / szt.
279,92 zł / opak.
Brutto:  34,43 zł / szt.
344,30 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 1 szt.
Wiertło kobaltowe Co5 DIN 338 9 mm do metalu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Netto:  24,88 zł / szt.
248,78 zł / opak.
Brutto:  30,60 zł / szt.
306,00 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 1 szt.
Wiertło kobaltowe Co5 DIN 338 9,1 mm do metalu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Netto:  34,25 zł / szt.
342,52 zł / opak.
Brutto:  42,13 zł / szt.
421,30 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 1 szt.
Wiertło kobaltowe Co5 DIN 338 9,2 mm do metalu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Netto:  34,25 zł / szt.
342,52 zł / opak.
Brutto:  42,13 zł / szt.
421,30 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 1 szt.
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta