ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M8X35 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

Dostępny do 3 dni
Kod:  9338358.8ZN
Ilość w opakowaniu:  200 szt.
Brutto:  26,30 zł / 100szt.
52,60 zł / opak.
Netto:  21,38 zł / 100szt.
42,76 zł / opak.
W koszyku: 0
PAMAR · DIN 933 · 9338358.8ZN

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M8 × 30, klasa 8.8, ocynk galwaniczny

Śruba M8 × 30 z gwintem na całej długości, klasa 8.8, ocynk galwaniczny. Norma DIN 933 / PN-EN ISO 4017, łeb sześciokątny 13 mm o wysokości 5,3 mm, skok gwintu 1,25 mm. Skręca pakiet do ok. 17 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 200 szt.

M8 × 30DIN 933KLASA 8.8KLUCZ 13200 SZT.
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M8×30
gwint × długość [mm]
13
klucz s [mm]
5,3
wysokość łba k [mm]
8.8
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M8 × 30 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,25 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 13 mm i wysokości 5,3 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M8 × 30: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (1,6 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (6,5 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 17 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 36,6 mm², minimalna siła zrywająca ok. 29,3 kN, orientacyjny moment dokręcania 25 Nm (μ = 0,14). 1000 sztuk waży ok. 15 kg.

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 8.8 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 200 szt.

Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych i maszynowych – łącz ją z nakrętką klasy 8. Na zewnątrz wybierz śrubę ze stali nierdzewnej A2.

Dlaczego ta śruba M8 × 30

✓Gwint na całej długości
M8 × 1,25 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Klasa 8.8
Wytrzymałość na rozciąganie 800 MPa.
✓Łeb 13 mm
Narzędzie: nasadka 3/8" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 17 mm
Długość 30 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Ocynk galwaniczny
Ochrona przed korozją we wnętrzach.

Do czego użyć śruby M8

1Regały i stelaże
połączenia słupów i trawers
2Przyczepki i pojazdy
mocowania błotników, osłon, uchwytów
3Konstrukcje z kątowników
ramy, wsporniki, konsole
4Maszyny rolnicze
osłony i lżejsze podzespoły

W skrócie

Gwint: M8 × 1,25
Długość: 30 mm
Pakiet do: ok. 17 mm
Norma: DIN 933
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Klucz: 13 mm
Opakowanie: 200 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M8 × 30 – pakiet do 17 mm.

otwór
Ø 9 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
25 Nm, klucz 13 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM8 × 1,25metryczny zwykły, na całej długości
Długość L30 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Klasa własności8.8Rm 800 MPa, Re 640 MPa
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Rozmiar klucza s13 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k5,3 mmnominalna
Wymiar po narożach e14,38 mmmin.
Masa 1000 szt.ok. 15 kgstal, ±5%
Opakowanie200 szt.
Otwór przejściowyØ 9 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 17 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As36,6 mm²gwint M8
Siła zrywająca min.ok. 29,3 kNAs × Rm, PN-EN ISO 898-1
Moment dokręcaniaok. 25 Nmorientacyjnie, μ = 0,14

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 9 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 13 mm (nasadka 3/8" lub klucz oczkowy), orientacyjnie 25 Nm.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 8.8 to standard połączeń konstrukcyjnych i maszynowych – łącz ją z nakrętką klasy 8. Na zewnątrz wybierz śrubę ze stali nierdzewnej A2.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M8 × 30 w innych wykonaniach

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M8 × 1,25
■ symbol 9338358.8ZN
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 5,3 mm, s = 13 mm), rysunek śruby M8 × 30, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czy jest śruba podobna do M8×30 8.8 ZN, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (8.8 ZN) mamy też: krótsza M8×25, dłuższa M8×40. Rozmiar M8×30 jest też w wykonaniu: 10.9, A2. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jaki klucz pasuje do śruby M8×30 8.8 ZN?

Do śruby M8×30 8.8 ZN pasuje klucz 13 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 14,38 mm, wysokość łba 5,3 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M8×30 8.8 ZN?

Śruba M8×30 8.8 ZN z podkładkami DIN 125 (1,6 mm) i nakrętką DIN 934 (6,5 mm) – pakiet do ok. 17 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 30 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jakim momentem dokręcić śrubę M8×30 8.8 ZN?

Śrubę M8×30 8.8 ZN dokręć orientacyjnie momentem ok. 25 Nm przy lekko naoliwionym gwincie (współczynnik tarcia 0,14, 90% granicy plastyczności). Na suchym, ocynkowanym gwincie tarcie jest większe i ten sam moment daje mniejszy docisk. W połączeniach konstrukcyjnych stosuj wartość z projektu.

Jaką siłę przeniesie śruba M8×30 8.8 ZN?

W śrubie M8×30 8.8 ZN przekrój czynny gwintu M8 to 36,6 mm². Minimalna siła zrywająca dla klasy 8.8 wynosi ok. 29,3 kN, a siła próbna (bez trwałego odkształcenia) ok. 21,2 kN. Dopuszczalne obciążenie połączenia wyznacza projekt – z zapasem bezpieczeństwa.

Co pasuje do śruby M8×30 8.8 ZN?

Do śruby M8×30 8.8 ZN dobierz nakrętkę M8 klasy 8 (DIN 934, wysokość ok. 6,5 mm) i podkładkę DIN 125 M8: otwór 8,4 mm, średnica 16 mm, grubość 1,6 mm. Przy drganiach lepsza będzie nakrętka samokontrująca DIN 985.

Czy śruba M8×30 8.8 ZN nadaje się na zewnątrz?

Tylko krótkotrwale – cienki ocynk galwaniczny chroni głównie we wnętrzach. Na zewnątrz wybierz M8×30 ze stali nierdzewnej A2 albo zabezpiecz połączenie farbą.

Symbol
9338358.8ZN
Materiał
Stal węglowa, klasa 8.8 (PN-EN ISO 898-1), ocynk galwaniczny
Zastosowanie
Połączenia konstrukcyjne i maszynowe, mocowania, wsporniki i ramy – suche wnętrza
Ilość w opakowaniu
200 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M8 × 30 mm
Mocowanie
Gwint M8 × 1,25 na całej długości; klucz 13 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 5,3 mm
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa własności 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką klasy klasy 8; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 17 mm; moment dokręcania ok. 25 Nm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M8 × 30, klasa 8.8, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
8
Długość mm
30
Materiał
Stal
Norma
DIN 933
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Śruba sześciokątna DIN 933 M24X110 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  566,00 zł / 100szt.
56,60 zł / opak.
Brutto:  696,20 zł / 100szt.
69,62 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M24X120 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  602,80 zł / 100szt.
60,28 zł / opak.
Brutto:  741,40 zł / 100szt.
74,14 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M24X140 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  702,80 zł / 100szt.
70,28 zł / opak.
Brutto:  864,50 zł / 100szt.
86,45 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M24X200 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  882,00 zł / 100szt.
88,20 zł / opak.
Brutto:  1 084,90 zł / 100szt.
108,49 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M24X250 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Na zapytanie
Ilość w opakowaniu:  1szt.
Netto:  936,00 zł / 100szt.
9,36 zł / opak.
Brutto:  1 151,00 zł / 100szt.
11,51 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta