ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M42X120 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 93342120A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M42 × 120, stal nierdzewna A2

DIN 933 M42 × 120 (stal nierdzewna A2) – śruba z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem M42 × 4,5 na całych 120 mm. Pasuje klucz 65 mm. Skręca pakiet do ok. 61 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M42 × 120DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 655 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M42×120
gwint × długość [mm]
65
klucz s [mm]
26
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M42 × 120 ma gwint metryczny zwykły (skok 4,5 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 65 mm i wysokości 26 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M42 × 120: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (8 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (34 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 61 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 1121 mm².

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Nierdzewna śruba M42 × 120 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M42 × 120

✓Gwint na całej długości
M42 × 4,5 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 65 mm
Narzędzie: nasadka 1" i klucz dynamometryczny lub multiplikator.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 61 mm
Długość 120 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M42

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M42 narażone na wodę i opady
2Największe połączenia
korpusy, łoża, posadowienia
3Konstrukcje specjalne
węzły przenoszące bardzo duże siły
4Górnictwo
ramy maszyn wydobywczych

W skrócie

Gwint: M42 × 4,5
Długość: 120 mm
Pakiet do: ok. 61 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 65 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M42 × 120 – pakiet do 61 mm.

otwór
Ø 45 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 65 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM42 × 4,5metryczny zwykły, na całej długości
Długość L120 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s65 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k26 mmnominalna
Wymiar po narożach e71,30 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 45 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 61 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As1121 mm²gwint M42

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 45 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 65 mm (nasadka 1" i klucz dynamometryczny lub multiplikator), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M42 × 120 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M42 × 120 w innych wykonaniach

M42 × 120 A2 nierdzewna ✓
93342120A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M42 × 4,5
■ symbol 93342120A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 26 mm, s = 65 mm), rysunek śruby M42 × 120, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czy śruba DIN 933 M42×120 A2 ma gwint do samego łba?

Tak – w śrubie M42×120 A2 gwint M42 × 4,5 biegnie praktycznie na całej długości (pod łbem zostaje tylko krótki wybieg, do ok. 9 mm). Jeśli połączenie ma przenosić ścinanie na gładkim trzpieniu, wybierz DIN 931.

Czy śruba M42×120 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M42×120 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Czy jest śruba podobna do M42×120 A2, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (A2) mamy też: krótsza M42×110, dłuższa M42×130. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M42×120 A2?

Do śruby M42×120 A2 pasuje klucz 65 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 71,3 mm, wysokość łba 26 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M42×120 A2?

Śruba M42×120 A2 z podkładkami DIN 125 (8 mm) i nakrętką DIN 934 (34 mm) – pakiet do ok. 61 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 120 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jak dokręcać nierdzewną śrubę M42×120 A2?

Śrubę M42×120 A2 dokręcaj równomiernie i bez klucza udarowego – gwinty A2 łatwo się zacierają. Przy gwincie M42 × 4,5 pomaga pasta przeciwzatarciowa. Klasa wytrzymałości A2 (50, 70 lub 80) decyduje o dopuszczalnym momencie – przyjmuj go z dokumentacji połączenia.

Jaka jest wytrzymałość śruby M42×120 A2?

W śrubie M42×120 A2 przekrój czynny gwintu M42 to 1121 mm². Przy stali A2-70 minimalna siła zrywająca to ok. 784,7 kN, przy A2-50 ok. 560,5 kN. Do mocno obciążonych połączeń wybierz stal ocynkowaną 8.8 lub 10.9, jeśli warunki na to pozwalają.

Symbol
93342120A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M42 × 120 mm
Mocowanie
Gwint M42 × 4,5 na całej długości; klucz 65 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 26 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 61 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M42 × 120, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
42
Długość mm
120
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 933 M8X16 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  21,09 zł / 100szt.
42,18 zł / opak.
Brutto:  25,94 zł / 100szt.
51,88 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M8X18 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  24,19 zł / 100szt.
48,37 zł / opak.
Brutto:  29,75 zł / 100szt.
59,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M8X20 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  23,30 zł / 100szt.
46,60 zł / opak.
Brutto:  28,66 zł / 100szt.
57,32 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M8X22 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  26,61 zł / 100szt.
53,22 zł / opak.
Brutto:  32,73 zł / 100szt.
65,46 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M8X25 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  6,13 zł / 100szt.
6,13 zł / opak.
Brutto:  7,54 zł / 100szt.
7,54 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta