ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M33X170 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 93333170A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M33 × 170, stal nierdzewna A2

Śruba z łbem sześciokątnym M33 o długości 170 mm, stal nierdzewna A2. Gwint metryczny (skok 3,5 mm) biegnie aż pod łeb, więc śruba sprawdzi się też jako regulacyjna lub dystansowa. DIN 933 / PN-EN ISO 4017, klucz 50 mm. Skręca pakiet do ok. 127 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M33 × 170DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 505 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M33×170
gwint × długość [mm]
50
klucz s [mm]
21
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M33 × 170 ma gwint metryczny zwykły (skok 3,5 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 50 mm i wysokości 21 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M33 × 170: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (5 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (26 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 127 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 694 mm². 1000 sztuk waży ok. 1327,1 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Śruba M33 × 170 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M33 × 170

✓Gwint na całej długości
M33 × 3,5 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 50 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 127 mm
Długość 170 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M33

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M33 narażone na wodę i opady
2Maszyny górnicze
ramy i korpusy
3Konstrukcje wsporcze
estakady, przenośniki taśmowe
4Przemysł stoczniowy
połączenia konstrukcyjne (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M33 × 3,5
Długość: 170 mm
Pakiet do: ok. 127 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 50 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M33 × 170 – pakiet do 127 mm.

otwór
Ø 36 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 50 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM33 × 3,5metryczny zwykły, na całej długości
Długość L170 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s50 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k21 mmnominalna
Wymiar po narożach e55,37 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 36 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 127 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As694 mm²gwint M33
Masa 1000 szt.ok. 1327,1 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 36 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakrętkę M33 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 50 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M33 × 170 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M33 × 170 w innych wykonaniach

M33 × 170 A2 nierdzewna ✓
93333170A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M33 × 3,5
■ symbol 93333170A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 21 mm, s = 50 mm), rysunek śruby M33 × 170, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M33?

Klucz 50 mm – ten sam wymiar w ISO 4017 i DIN 933. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 933 od DIN 931?

Śruba DIN 933 ma gwint na całej długości trzpienia, a DIN 931 – tylko na części, z gładkim odcinkiem pod łbem. DIN 933 pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu i sprawdza się przy krótkich połączeniach.

Jaką grubość elementów skręci śruba M33 × 170?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (26 mm) – pakiet do ok. 127 mm. Ponieważ gwint biegnie na całej długości, nakrętkę dokręcisz także przy cieńszym pakiecie; nad nakrętką zostaw min. 1–2 zwoje.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M33 ze stali nierdzewnej A2 i podkładkę A2 – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M33?

Otwór przejściowy Ø 36 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 5 szt. śrub M33 × 170.

Symbol
93333170A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M33 × 170 mm
Mocowanie
Gwint M33 × 3,5 na całej długości; klucz 50 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 21 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 127 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M33 × 170, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
33
Długość mm
170
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 933 M4X8 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  6,48 zł / 100szt.
64,80 zł / opak.
Brutto:  7,97 zł / 100szt.
79,70 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X100 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  102,40 zł / 100szt.
102,40 zł / opak.
Brutto:  125,95 zł / 100szt.
125,95 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X10 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  7,23 zł / 100szt.
36,14 zł / opak.
Brutto:  8,89 zł / 100szt.
44,45 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X12 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  7,23 zł / 100szt.
36,14 zł / opak.
Brutto:  8,89 zł / 100szt.
44,45 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M5X14 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  7,92 zł / 100szt.
39,59 zł / opak.
Brutto:  9,74 zł / 100szt.
48,70 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta