ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M33X150 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 93333150A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M33 × 150, stal nierdzewna A2

DIN 933 M33 × 150 (stal nierdzewna A2) – śruba z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem M33 × 3,5 na całych 150 mm. Pasuje klucz 50 mm. Skręca pakiet do ok. 107 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M33 × 150DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 505 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M33×150
gwint × długość [mm]
50
klucz s [mm]
21
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M33 × 150 ma gwint metryczny zwykły (skok 3,5 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 50 mm i wysokości 21 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M33 × 150: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (5 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (26 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 107 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 694 mm². 1000 sztuk waży ok. 1210 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją z nakrętkami i podkładkami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Dlaczego ta śruba M33 × 150

✓Gwint na całej długości
M33 × 3,5 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 50 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 107 mm
Długość 150 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M33

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M33 narażone na wodę i opady
2Maszyny górnicze
ramy i korpusy
3Konstrukcje wsporcze
estakady, przenośniki taśmowe
4Przemysł stoczniowy
połączenia konstrukcyjne (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M33 × 3,5
Długość: 150 mm
Pakiet do: ok. 107 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 50 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M33 × 150 – pakiet do 107 mm.

otwór
Ø 36 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 50 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM33 × 3,5metryczny zwykły, na całej długości
Długość L150 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s50 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k21 mmnominalna
Wymiar po narożach e55,37 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 36 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 107 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As694 mm²gwint M33
Masa 1000 szt.ok. 1210 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 36 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakrętkę M33 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 50 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją z nakrętkami i podkładkami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M33 × 150 w innych wykonaniach

M33 × 150 A2 nierdzewna ✓
93333150A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M33 × 3,5
■ symbol 93333150A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 21 mm, s = 50 mm), rysunek śruby M33 × 150, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czy śruba M33×150 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M33×150 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Czy jest śruba podobna do M33×150 A2, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (A2) mamy też: krótsza M33×140, dłuższa M33×160. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M33×150 A2?

Do śruby M33×150 A2 pasuje klucz 50 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 55,37 mm, wysokość łba 21 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M33×150 A2?

Śruba M33×150 A2 z podkładkami DIN 125 (5 mm) i nakrętką DIN 934 (26 mm) – pakiet do ok. 107 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 150 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jak dokręcać nierdzewną śrubę M33×150 A2?

Śrubę M33×150 A2 dokręcaj równomiernie i bez klucza udarowego – gwinty A2 łatwo się zacierają. Przy gwincie M33 × 3,5 pomaga pasta przeciwzatarciowa. Klasa wytrzymałości A2 (50, 70 lub 80) decyduje o dopuszczalnym momencie – przyjmuj go z dokumentacji połączenia.

Jaka jest wytrzymałość śruby M33×150 A2?

W śrubie M33×150 A2 przekrój czynny gwintu M33 to 694 mm². Przy stali A2-70 minimalna siła zrywająca to ok. 485,8 kN, przy A2-50 ok. 347 kN. Do mocno obciążonych połączeń wybierz stal ocynkowaną 8.8 lub 10.9, jeśli warunki na to pozwalają.

Czy śruba DIN 933 M33×150 A2 ma gwint do samego łba?

Tak – w śrubie M33×150 A2 gwint M33 × 3,5 biegnie praktycznie na całej długości (pod łbem zostaje tylko krótki wybieg, do ok. 7 mm). Jeśli połączenie ma przenosić ścinanie na gładkim trzpieniu, wybierz DIN 931.

Symbol
93333150A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M33 × 150 mm
Mocowanie
Gwint M33 × 3,5 na całej długości; klucz 50 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 21 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 107 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M33 × 150, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
33
Długość mm
150
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 931 M12X90 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  173,56 zł / 100szt.
43,39 zł / opak.
Brutto:  213,48 zł / 100szt.
53,37 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M12X95 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  197,56 zł / 100szt.
49,39 zł / opak.
Brutto:  243,00 zł / 100szt.
60,75 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X100 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  323,60 zł / 100szt.
80,90 zł / opak.
Brutto:  398,04 zł / 100szt.
99,51 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X110 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  378,32 zł / 100szt.
94,58 zł / opak.
Brutto:  465,32 zł / 100szt.
116,33 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X120 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  410,88 zł / 100szt.
102,72 zł / opak.
Brutto:  505,36 zł / 100szt.
126,34 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta