ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M27X90 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 9332790A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M27 × 90, stal nierdzewna A2

Śruba sześciokątna M27 × 90 wg DIN 933 / PN-EN ISO 4017, stal nierdzewna A2. Gwint M27 × 3 na całej długości 90 mm – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu trzpienia. Klucz 41 mm, łeb 17 mm. Skręca pakiet do ok. 54 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 10 szt.

M27 × 90DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 4110 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M27×90
gwint × długość [mm]
41
klucz s [mm]
17
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M27 × 90 ma gwint metryczny zwykły (skok 3 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 41 mm i wysokości 17 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M27 × 90: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (4 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (22 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 54 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 459 mm². 1000 sztuk waży ok. 522,2 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 10 szt.

Nierdzewna śruba M27 × 90 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M27 × 90

✓Gwint na całej długości
M27 × 3 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 41 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 54 mm
Długość 90 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M27

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M27 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje wielkogabarytowe
węzły hal i estakad
3Przemysł ciężki
prasy, walcarki, łoża maszyn
4Energetyka wiatrowa i sieciowa
połączenia wsporcze (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M27 × 3
Długość: 90 mm
Pakiet do: ok. 54 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 41 mm
Opakowanie: 10 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M27 × 90 – pakiet do 54 mm.

otwór
Ø 30 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 41 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM27 × 3metryczny zwykły, na całej długości
Długość L90 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s41 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k17 mmnominalna
Wymiar po narożach e45,20 mmmin.
Opakowanie10 szt.
Otwór przejściowyØ 30 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 54 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As459 mm²gwint M27
Masa 1000 szt.ok. 522,2 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 30 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakrętkę M27 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 41 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M27 × 90 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M27 × 90 w innych wykonaniach

M27 × 90 A2 nierdzewna ✓
9332790A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M27 × 3
■ symbol 9332790A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 17 mm, s = 41 mm), rysunek śruby M27 × 90, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M27?

Klucz 41 mm – ten sam wymiar w ISO 4017 i DIN 933. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 933 od DIN 931?

Śruba DIN 933 ma gwint na całej długości trzpienia, a DIN 931 – tylko na części, z gładkim odcinkiem pod łbem. DIN 933 pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu i sprawdza się przy krótkich połączeniach.

Jaką grubość elementów skręci śruba M27 × 90?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (22 mm) – pakiet do ok. 54 mm. Ponieważ gwint biegnie na całej długości, nakrętkę dokręcisz także przy cieńszym pakiecie; nad nakrętką zostaw min. 1–2 zwoje.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M27 ze stali nierdzewnej A2 i podkładkę A2 – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M27?

Otwór przejściowy Ø 30 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 10 szt. śrub M27 × 90.

Symbol
9332790A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
10 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M27 × 90 mm
Mocowanie
Gwint M27 × 3 na całej długości; klucz 41 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 17 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 54 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M27 × 90, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
27
Długość mm
90
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X160 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  348,28 zł / 100szt.
87,07 zł / opak.
Brutto:  428,36 zł / 100szt.
107,09 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X180 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  388,28 zł / 100szt.
97,07 zł / opak.
Brutto:  477,60 zł / 100szt.
119,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X200 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  448,56 zł / 100szt.
112,14 zł / opak.
Brutto:  551,72 zł / 100szt.
137,93 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X50 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  125,82 zł / 100szt.
62,91 zł / opak.
Brutto:  154,76 zł / 100szt.
77,38 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X55 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  135,92 zł / 100szt.
67,96 zł / opak.
Brutto:  167,18 zł / 100szt.
83,59 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta