ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M24X40 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 9332440A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M24 × 40, stal nierdzewna A2

DIN 933 M24 × 40 (stal nierdzewna A2) – śruba z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem M24 × 3 na całych 40 mm. Pasuje klucz 36 mm. Skręca pakiet do ok. 7 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 10 szt.

M24 × 40DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 3610 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M24×40
gwint × długość [mm]
36
klucz s [mm]
15
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M24 × 40 ma gwint metryczny zwykły (skok 3 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 36 mm i wysokości 15 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M24 × 40: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (4 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (19 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 7 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 353 mm². 1000 sztuk waży ok. 240,4 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 10 szt.

Nierdzewna śruba M24 × 40 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M24 × 40

✓Gwint na całej długości
M24 × 3 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 36 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 7 mm
Długość 40 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M24

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M24 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje stalowe
słupy, podstawy, połączenia doczołowe
3Maszyny ciężkie
ramy, łoża, wsporniki
4Wieże i maszty
połączenia segmentów (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M24 × 3
Długość: 40 mm
Pakiet do: ok. 7 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 36 mm
Opakowanie: 10 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M24 × 40 – pakiet do 7 mm.

otwór
Ø 26 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 36 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM24 × 3metryczny zwykły, na całej długości
Długość L40 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s36 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k15 mmnominalna
Wymiar po narożach e39,55 mmmin.
Opakowanie10 szt.
Otwór przejściowyØ 26 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 7 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As353 mm²gwint M24
Masa 1000 szt.ok. 240,4 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 26 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakrętkę M24 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 36 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M24 × 40 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M24 × 40 w innych wykonaniach

M24 × 40 A2 nierdzewna ✓
9332440A2 · ten produkt
M24 × 40 8.8 ZN
93324408.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M24 × 3
■ symbol 9332440A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 15 mm, s = 36 mm), rysunek śruby M24 × 40, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czy śruba DIN 933 M24×40 A2 ma gwint do samego łba?

Tak – w śrubie M24×40 A2 gwint M24 × 3 biegnie praktycznie na całej długości (pod łbem zostaje tylko krótki wybieg, do ok. 6 mm). Jeśli połączenie ma przenosić ścinanie na gładkim trzpieniu, wybierz DIN 931.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M24×40 A2?

Do śruby M24×40 A2 pasuje klucz 36 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 39,55 mm, wysokość łba 15 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M24×40 A2?

Śruba M24×40 A2 z podkładkami DIN 125 (4 mm) i nakrętką DIN 934 (19 mm) – pakiet do ok. 7 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 40 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jaka jest wytrzymałość śruby M24×40 A2?

W śrubie M24×40 A2 przekrój czynny gwintu M24 to 353 mm². Przy stali A2-70 minimalna siła zrywająca to ok. 247,1 kN, przy A2-50 ok. 176,5 kN. Do mocno obciążonych połączeń wybierz stal ocynkowaną 8.8 lub 10.9, jeśli warunki na to pozwalają.

Jaką nakrętkę i podkładkę dobrać do śruby M24×40 A2?

Do śruby M24×40 A2 dobierz nakrętkę M24 A2 (DIN 934, wysokość ok. 19 mm) i podkładkę DIN 125 M24: otwór 25 mm, średnica 44 mm, grubość 4 mm. Nakrętka i podkładka muszą być również nierdzewne A2.

Jakim wiertłem zrobić otwór przelotowy pod M24×40 A2?

Pod śrubę M24×40 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 25 mm, średni Ø 26 mm, zgrubny Ø 28 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 21 mm i nagwintuj M24 × 3 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 24 mm, w aluminium ok. 48 mm.

Ile waży śruba M24×40 A2?

Jedna śruba M24×40 A2 waży ok. 240,4 g; w opakowaniu śrub M24×40 A2 jest 10 szt. – razem ok. 2,4 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Symbol
9332440A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
10 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M24 × 40 mm
Mocowanie
Gwint M24 × 3 na całej długości; klucz 36 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 15 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 7 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M24 × 40, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
24
Długość mm
40
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X100 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  361,56 zł / 100szt.
90,39 zł / opak.
Brutto:  444,72 zł / 100szt.
111,18 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X110 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  392,52 zł / 100szt.
98,13 zł / opak.
Brutto:  482,80 zł / 100szt.
120,70 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X120 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  423,92 zł / 100szt.
105,98 zł / opak.
Brutto:  521,40 zł / 100szt.
130,35 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X130 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  466,64 zł / 100szt.
116,66 zł / opak.
Brutto:  573,96 zł / 100szt.
143,49 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X140 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  498,88 zł / 100szt.
124,72 zł / opak.
Brutto:  613,60 zł / 100szt.
153,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta