ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M20X35 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 9332035A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M20 × 35, stal nierdzewna A2

DIN 933 M20 × 35 (stal nierdzewna A2) – śruba z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem M20 × 2,5 na całych 35 mm. Pasuje klucz 30 mm. Skręca pakiet do ok. 8 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 25 szt.

M20 × 35DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 3025 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M20×35
gwint × długość [mm]
30
klucz s [mm]
12,5
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M20 × 35 ma gwint metryczny zwykły (skok 2,5 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 30 mm i wysokości 12,5 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M20 × 35: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (3 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (16 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 8 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 245 mm². 1000 sztuk waży ok. 141,4 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 25 szt.

Nierdzewna śruba M20 × 35 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M20 × 35

✓Gwint na całej długości
M20 × 2,5 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 30 mm
Narzędzie: nasadka 1/2" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 8 mm
Długość 35 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M20

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M20 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje stalowe
połączenia doczołowe belek
3Fundamenty maszyn
mocowanie łóż i podstaw
4Mosty i kładki
połączenia drugorzędne (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M20 × 2,5
Długość: 35 mm
Pakiet do: ok. 8 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 30 mm
Opakowanie: 25 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M20 × 35 – pakiet do 8 mm.

otwór
Ø 22 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 30 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM20 × 2,5metryczny zwykły, na całej długości
Długość L35 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s30 mmISO 4017 i DIN 933
Wysokość łba k12,5 mmnominalna
Wymiar po narożach e32,95 mmmin.
Opakowanie25 szt.
Otwór przejściowyØ 22 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 8 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As245 mm²gwint M20
Masa 1000 szt.ok. 141,4 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 22 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M20 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 30 mm (nasadka 1/2" lub klucz oczkowy), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M20 × 35 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M20 × 35 w innych wykonaniach

M20 × 35 A2 nierdzewna ✓
9332035A2 · ten produkt
M20 × 35 8.8 ZN
93320358.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M20 × 2,5
■ symbol 9332035A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 12,5 mm, s = 30 mm), rysunek śruby M20 × 35, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M20?

Klucz 30 mm – ten sam wymiar w ISO 4017 i DIN 933. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 933 od DIN 931?

Śruba DIN 933 ma gwint na całej długości trzpienia, a DIN 931 – tylko na części, z gładkim odcinkiem pod łbem. DIN 933 pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu i sprawdza się przy krótkich połączeniach.

Jaką grubość elementów skręci śruba M20 × 35?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (16 mm) – pakiet do ok. 8 mm. Ponieważ gwint biegnie na całej długości, nakrętkę dokręcisz także przy cieńszym pakiecie; nad nakrętką zostaw min. 1–2 zwoje.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M20 ze stali nierdzewnej A2 i podkładkę A2 – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M20?

Otwór przejściowy Ø 22 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 25 szt. śrub M20 × 35.

Symbol
9332035A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
25 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M20 × 35 mm
Mocowanie
Gwint M20 × 2,5 na całej długości; klucz 30 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 12,5 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 8 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M20 × 35, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
20
Długość mm
35
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 931 M24X90 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  659,10 zł / 100szt.
65,91 zł / opak.
Brutto:  810,70 zł / 100szt.
81,07 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M5X100 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  103,36 zł / 100szt.
103,36 zł / opak.
Brutto:  127,13 zł / 100szt.
127,13 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M5X20 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  17,65 zł / 100szt.
88,25 zł / opak.
Brutto:  21,71 zł / 100szt.
108,55 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M5X25 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  12,96 zł / 100szt.
25,92 zł / opak.
Brutto:  15,94 zł / 100szt.
31,88 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M5X30 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  15,02 zł / 100szt.
30,03 zł / opak.
Brutto:  18,47 zł / 100szt.
36,94 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta