ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M14X65 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 9331465A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M14 × 65, stal nierdzewna A2

DIN 933 M14 × 65 (stal nierdzewna A2) – śruba z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem M14 × 2 na całych 65 mm. Pasuje klucz 21 / 22 mm. Skręca pakiet do ok. 45 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 50 szt.

M14 × 65DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 21/2250 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M14×65
gwint × długość [mm]
21/22
klucz s [mm] (ISO/DIN)
8,8
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M14 × 65 ma gwint metryczny zwykły (skok 2 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 21 / 22 mm i wysokości 8,8 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M14 × 65: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (2,5 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (11 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 45 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 115 mm². 1000 sztuk waży ok. 89,9 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 50 szt. Rozmiar klucza wg DIN 933 i jej następczyni ISO 4017 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Śruba M14 × 65 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M14 × 65

✓Gwint na całej długości
M14 × 2 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 21 / 22 mm
Narzędzie: nasadka 1/2" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 45 mm
Długość 65 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M14

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M14 narażone na wodę i opady
2Ramy maszyn
połączenia przenoszące ścinanie
3Konstrukcje stalowe
węzły kratownic i stężeń
4Pojazdy i przyczepy
ramy i zawieszenia (wg dokumentacji)

W skrócie

Gwint: M14 × 2
Długość: 65 mm
Pakiet do: ok. 45 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 21 / 22 mm
Opakowanie: 50 szt.

Montaż śruby

Kolejność montażu śruby M14 × 65 – pakiet do 45 mm.

otwór
Ø 15,5 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 21 / 22 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM14 × 2metryczny zwykły, na całej długości
Długość L65 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s21 / 22 mmISO 4017 / DIN 933
Wysokość łba k8,8 mmnominalna
Wymiar po narożach e23,36 / 24,49 mmmin. (ISO / DIN)
Opakowanie50 szt.
Otwór przejściowyØ 15,5 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 45 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As115 mm²gwint M14
Masa 1000 szt.ok. 89,9 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 15,5 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPod łeb i pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125 M14 – chroni powierzchnię i rozkłada docisk.
03
NakrętkaNakrętkę M14 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 21 / 22 mm (nasadka 1/2" lub klucz oczkowy), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M14 × 65 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M14 × 65 w innych wykonaniach

M14 × 65 A2 nierdzewna ✓
9331465A2 · ten produkt
M14 × 65 8.8 ZN
93314658.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M14 × 2
■ symbol 9331465A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 8,8 mm, s = 21 / 22 mm), rysunek śruby M14 × 65, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Ile waży śruba M14×65 A2?

Jedna śruba M14×65 A2 waży ok. 89,9 g; w opakowaniu śrub M14×65 A2 jest 50 szt. – razem ok. 4,5 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Czy śruba DIN 933 M14×65 A2 ma gwint do samego łba?

Tak – w śrubie M14×65 A2 gwint M14 × 2 biegnie praktycznie na całej długości (pod łbem zostaje tylko krótki wybieg, do ok. 4 mm). Jeśli połączenie ma przenosić ścinanie na gładkim trzpieniu, wybierz DIN 931.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M14×65 A2?

Łeb śruby M14×65 A2 ma 21 mm wg ISO 4017 lub 22 mm wg DIN 933 – zależnie od dostawy, dlatego warto mieć oba klucze. Wymiar po narożach łba to min. 23,36 mm, wysokość łba 8,8 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M14×65 A2?

Śruba M14×65 A2 z podkładkami DIN 125 (2,5 mm) i nakrętką DIN 934 (11 mm) – pakiet do ok. 45 mm, z 2 zwojami zapasu. Gwint biegnie na całych 65 mm, więc nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.

Jaka jest wytrzymałość śruby M14×65 A2?

W śrubie M14×65 A2 przekrój czynny gwintu M14 to 115 mm². Przy stali A2-70 minimalna siła zrywająca to ok. 80,5 kN, przy A2-50 ok. 57,5 kN. Do mocno obciążonych połączeń wybierz stal ocynkowaną 8.8 lub 10.9, jeśli warunki na to pozwalają.

Jaką nakrętkę i podkładkę dobrać do śruby M14×65 A2?

Do śruby M14×65 A2 dobierz nakrętkę M14 A2 (DIN 934, wysokość ok. 11 mm) i podkładkę DIN 125 M14: otwór 15 mm, średnica 28 mm, grubość 2,5 mm. Nakrętka i podkładka muszą być również nierdzewne A2.

Jakim wiertłem zrobić otwór przelotowy pod M14×65 A2?

Pod śrubę M14×65 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 15 mm, średni Ø 15,5 mm, zgrubny Ø 16,5 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 12 mm i nagwintuj M14 × 2 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 14 mm, w aluminium ok. 28 mm.

Symbol
9331465A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
50 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M14 × 65 mm
Mocowanie
Gwint M14 × 2 na całej długości; klucz 21 / 22 mm (ISO 4017 / DIN 933)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 8,8 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 45 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M14 × 65, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
14
Długość mm
65
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X120 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  205,92 zł / 100szt.
51,48 zł / opak.
Brutto:  253,28 zł / 100szt.
63,32 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X12 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  132,40 zł / 100szt.
66,20 zł / opak.
Brutto:  162,86 zł / 100szt.
81,43 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X130 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  234,60 zł / 100szt.
58,65 zł / opak.
Brutto:  288,56 zł / 100szt.
72,14 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X140 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  249,68 zł / 100szt.
62,42 zł / opak.
Brutto:  307,12 zł / 100szt.
76,78 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X20 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  63,02 zł / 100szt.
31,51 zł / opak.
Brutto:  77,52 zł / 100szt.
38,76 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta