ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 933 M10X90 STAL NIERDZEWNA A2

PAMAR · DIN 933 · 9331090A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M10 × 90, stal nierdzewna A2

Śruba z łbem sześciokątnym M10 o długości 90 mm, stal nierdzewna A2. Gwint metryczny (skok 1,5 mm) biegnie aż pod łeb, więc śruba sprawdzi się też jako regulacyjna lub dystansowa. DIN 933 / PN-EN ISO 4017, klucz 16 / 17 mm. Skręca pakiet do ok. 75 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 50 szt.

M10 × 90DIN 933STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 16/1750 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M10×90
gwint × długość [mm]
16/17
klucz s [mm] (ISO/DIN)
6,4
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M10 × 90 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,5 mm) na całej długości trzpienia. Łeb o rozmiarze klucza 16 / 17 mm i wysokości 6,4 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M10 × 90: przy podkładce DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (2 mm każda) oraz nakrętce DIN 934 (8 mm) skręcisz elementy o łącznej grubości do ok. 75 mm, zostawiając 2 zwoje zapasu. Pełny gwint pozwala też skręcić cieńszy pakiet – nadmiar trzpienia możesz skrócić. Przekrój czynny gwintu As = 58 mm². 1000 sztuk waży ok. 56 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 50 szt. Rozmiar klucza wg DIN 933 i jej następczyni ISO 4017 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją z nakrętkami i podkładkami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Dlaczego ta śruba M10 × 90

✓Gwint na całej długości
M10 × 1,5 – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 16 / 17 mm
Narzędzie: nasadka 3/8" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 933
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4017.
✓Pakiet do 75 mm
Długość 90 mm z gwintem na całej długości – nakrętkę dokręcisz także przy cieńszych elementach.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M10

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M10 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje stalowe
połączenia blach i kątowników
3Konstrukcje drewniane
pergole, wiaty, łączenie belek z podkładką
4Bramy i ogrodzenia
zawiasy, słupki, kotwienie przęseł

W skrócie

Gwint: M10 × 1,5
Długość: 90 mm
Pakiet do: ok. 75 mm
Norma: DIN 933
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 16 / 17 mm
Opakowanie: 50 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M10 × 90 – pakiet do 75 mm.

otwór
Ø 11 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 16 / 17 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 933 i PN-EN ISO 4017; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM10 × 1,5metryczny zwykły, na całej długości
Długość L90 mmdługość trzpienia (bez łba)
NormaDIN 933odpowiednik PN-EN ISO 4017
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s16 / 17 mmISO 4017 / DIN 933
Wysokość łba k6,4 mmnominalna
Wymiar po narożach e17,77 / 18,90 mmmin. (ISO / DIN)
Opakowanie50 szt.
Otwór przejściowyØ 11 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 75 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As58 mm²gwint M10
Masa 1000 szt.ok. 56 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 933 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 11 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPod łeb i pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125 M10 – chroni powierzchnię i rozkłada docisk.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 16 / 17 mm (nasadka 3/8" lub klucz oczkowy), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją z nakrętkami i podkładkami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M10 × 90 w innych wykonaniach

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 933 / PN-EN ISO 4017 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M10 × 1,5
■ symbol 9331090A2
Karta techniczna PDF
wymiary (k = 6,4 mm, s = 16 / 17 mm), rysunek śruby M10 × 90, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M10?

Zależnie od wykonania: 16 mm wg ISO 4017 lub 17 mm wg DIN 933. Śruby z dostaw mogą mieć jeden z tych wymiarów – warto mieć oba klucze. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 933 od DIN 931?

Śruba DIN 933 ma gwint na całej długości trzpienia, a DIN 931 – tylko na części, z gładkim odcinkiem pod łbem. DIN 933 pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu i sprawdza się przy krótkich połączeniach.

Jaką grubość elementów skręci śruba M10 × 90?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (8 mm) – pakiet do ok. 75 mm. Ponieważ gwint biegnie na całej długości, nakrętkę dokręcisz także przy cieńszym pakiecie; nad nakrętką zostaw min. 1–2 zwoje.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M10 ze stali nierdzewnej A2 i podkładkę A2 – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M10?

Otwór przejściowy Ø 11 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 50 szt. śrub M10 × 90.

Symbol
9331090A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
50 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M10 × 90 mm
Mocowanie
Gwint M10 × 1,5 na całej długości; klucz 16 / 17 mm (ISO 4017 / DIN 933)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na całej długości trzpienia; łeb k = 6,4 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gwint na całej długości – nakrętkę dokręcisz w dowolnym miejscu; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym; pakiet do ok. 75 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 M10 × 90, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 933; PN-EN ISO 4017; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
10
Długość mm
90
Materiał
A2-70
Norma
DIN 933
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X100 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  220,82 zł / 100szt.
110,41 zł / opak.
Brutto:  271,60 zł / 100szt.
135,80 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X110 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  247,70 zł / 100szt.
123,85 zł / opak.
Brutto:  304,68 zł / 100szt.
152,34 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X120 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  267,74 zł / 100szt.
133,87 zł / opak.
Brutto:  329,32 zł / 100szt.
164,66 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X140 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  307,88 zł / 100szt.
153,94 zł / opak.
Brutto:  378,70 zł / 100szt.
189,35 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X150 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  328,04 zł / 100szt.
82,01 zł / opak.
Brutto:  403,48 zł / 100szt.
100,87 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta