ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M6x120 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

Dostępny do 3 dni
Kod:  93161208.8ZN
Ilość w opakowaniu:  100 szt.
Brutto:  48,93 zł / 100szt.
48,93 zł / opak.
Netto:  39,78 zł / 100szt.
39,78 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt
PAMAR · DIN 931 · 93161208.8ZN

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M6 × 120, klasa 8.8, ocynk galwaniczny

Śruba sześciokątna M6 × 120 wg DIN 931 / PN-EN ISO 4014, klasa 8.8, ocynk galwaniczny. Gwint M6 × 1 na odcinku b = 18 mm, pod łbem gładki trzpień długości 102 mm. Klucz 10 mm, łeb 4 mm. Skręca pakiet do ok. 109 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 100 szt.

M6 × 120DIN 931KLASA 8.8KLUCZ 10100 SZT.
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M6×120
gwint × długość [mm]
10
klucz s [mm]
4
wysokość łba k [mm]
8.8
klasa własności

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M6 × 120 ma gwint metryczny zwykły (skok 1 mm) na odcinku b = 18 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 10 mm i wysokości 4 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M6 × 120: gładka część trzpienia ma 102 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 100 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 109 mm (podkładki DIN 125 po 1,6 mm, nakrętka 5 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 20,1 mm², minimalna siła zrywająca ok. 16,1 kN, orientacyjny moment dokręcania 10 Nm (μ = 0,14).

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 8.8 wg PN-EN ISO 898-1. Opakowanie zawiera 100 szt.

Srebrna powłoka cynkowa zabezpiecza śrubę M6 × 120 przed korozją we wnętrzach – w halach, warsztatach, budynkach ogrzewanych. Do kompletu dobierz nakrętkę klasy 8 i podkładkę ocynkowaną; w wilgoci lepsza będzie stal A2.

Dlaczego ta śruba M6 × 120

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M6 × 1 tylko na odcinku b = 18 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Klasa 8.8
Wytrzymałość na rozciąganie 800 MPa.
✓Łeb 10 mm
Narzędzie: klucz płaski lub nasadka 1/4".
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 109 mm
Gładki odcinek 102 mm – przy elementach grubszych niż ok. 100 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Ocynk galwaniczny
Ochrona przed korozją we wnętrzach.

Do czego użyć śruby M6

1Obudowy i osłony maszyn
lekkie mocowania blach
2Systemy profili
ramy z kształtowników, prowadnice
3Meble metalowe
regały, stelaże, okucia
4Instalacje
obejmy rur i koryt kablowych

W skrócie

Gwint: M6 × 1
Długość / gwint b: 120 / 18 mm
Gładki trzpień: 102 mm
Norma: DIN 931
Klasa: 8.8
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Klucz: 10 mm
Opakowanie: 100 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M6 × 120 – pakiet do 109 mm.

otwór
Ø 6,6 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
10 Nm, klucz 10 mm

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; klasy własności wg PN-EN ISO 898-1; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM6 × 1metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L120 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b18 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia102 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Klasa własności8.8Rm 800 MPa, Re 640 MPa
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Rozmiar klucza s10 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k4 mmnominalna
Wymiar po narożach e11,05 mmmin.
Opakowanie100 szt.
Otwór przejściowyØ 6,6 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 109 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As20,1 mm²gwint M6
Siła zrywająca min.ok. 16,1 kNAs × Rm, PN-EN ISO 898-1
Moment dokręcaniaok. 10 Nmorientacyjnie, μ = 0,14

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 6,6 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M6 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 10 mm (klucz płaski lub nasadka 1/4"), orientacyjnie 10 Nm.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Srebrna powłoka cynkowa zabezpiecza śrubę M6 × 120 przed korozją we wnętrzach – w halach, warsztatach, budynkach ogrzewanych. Do kompletu dobierz nakrętkę klasy 8 i podkładkę ocynkowaną; w wilgoci lepsza będzie stal A2.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M6 × 120 w innych wykonaniach

M6 × 120 8.8 ZN ✓
93161208.8ZN · ten produkt
M6 × 120 A2 nierdzewna
9316120A2 · na zewnątrz

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-1 – klasa 8.8
■ gwint metryczny M6 × 1
■ symbol 93161208.8ZN
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 18 mm, k = 4 mm, s = 10 mm), rysunek śruby M6 × 120, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M6?

Klucz 10 mm – ten sam wymiar w ISO 4014 i DIN 931. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 931 od DIN 933?

Śruba DIN 931 ma gwint tylko na części trzpienia (tu b = 18 mm), a pod łbem gładki odcinek. Gładka część lepiej przenosi siły ścinające w otworze. DIN 933 ma gwint na całej długości.

Jaką grubość elementów skręci śruba M6 × 120?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (5 mm) – pakiet do ok. 109 mm. Żeby gwint nie wchodził w łączone elementy, ich grubość powinna wynosić co najmniej ok. 100 mm (gładki odcinek ma 102 mm). Dla cieńszych elementów wybierz krótszą śrubę.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M6 klasy 8 (np. DIN 934 lub ISO 4032) w ocynku. Pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125.

Jakim momentem dokręcić śrubę M6 × 120 8.8?

Orientacyjnie ok. 10 Nm przy lekko naoliwionym gwincie (współczynnik tarcia 0,14). Minimalna siła zrywająca śruby to ok. 16,1 kN. W połączeniach konstrukcyjnych stosuj moment z projektu. Na zewnątrz wybierz stal nierdzewną A2.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M6?

Otwór przejściowy Ø 6,6 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 100 szt. śrub M6 × 120.

Symbol
93161208.8ZN
Materiał
Stal węglowa, klasa 8.8 (PN-EN ISO 898-1), ocynk galwaniczny
Zastosowanie
Połączenia konstrukcyjne i maszynowe, mocowania, wsporniki i ramy – suche wnętrza
Ilość w opakowaniu
100 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M6 × 120 mm
Mocowanie
Gwint M6 × 1 na długości b = 18 mm; klucz 10 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 18 mm); łeb k = 4 mm
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa własności 8.8 wg PN-EN ISO 898-1; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 18 mm; łącz z nakrętką klasy klasy 8; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M6 × 120, klasa 8.8, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 898-1
Średnica mm
6
Długość mm
120
Materiał
Stal
Norma
DIN 931
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X25 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  65,52 zł / 100szt.
32,76 zł / opak.
Brutto:  80,58 zł / 100szt.
40,29 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X30 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  72,48 zł / 100szt.
36,24 zł / opak.
Brutto:  89,14 zł / 100szt.
44,57 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X35 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  79,66 zł / 100szt.
39,83 zł / opak.
Brutto:  97,98 zł / 100szt.
48,99 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X40 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  86,26 zł / 100szt.
43,13 zł / opak.
Brutto:  106,10 zł / 100szt.
53,05 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 933 M12X45 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  93,16 zł / 100szt.
46,58 zł / opak.
Brutto:  114,58 zł / 100szt.
57,29 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta