ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M39x250 A2

PAMAR · DIN 931 · 93139250A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M39 × 250, stal nierdzewna A2

DIN 931 M39 × 250 (stal nierdzewna A2) – śruba z łbem sześciokątnym i częściowym gwintem: 103 mm gwintu M39 × 4 i 147 mm gładkiego trzpienia. Pasuje klucz 60 mm. Skręca pakiet do ok. 199 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M39 × 250DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 605 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M39×250
gwint × długość [mm]
60
klucz s [mm]
25
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M39 × 250 ma gwint metryczny zwykły (skok 4 mm) na odcinku b = 103 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 60 mm i wysokości 25 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M39 × 250: gładka część trzpienia ma 147 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 141 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 199 mm (podkładki DIN 125 po 6 mm, nakrętka 31 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 976 mm².

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Śruba M39 × 250 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M39 × 250

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M39 × 4 tylko na odcinku b = 103 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 60 mm
Narzędzie: nasadka 1" i klucz dynamometryczny lub multiplikator.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 199 mm
Gładki odcinek 147 mm – przy elementach grubszych niż ok. 141 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M39

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M39 narażone na wodę i opady
2Przemysł ciężki
łoża i korpusy dużych maszyn
3Konstrukcje specjalne
węzły wielkogabarytowe
4Huty i walcownie
posadowienia urządzeń

W skrócie

Gwint: M39 × 4
Długość / gwint b: 250 / 103 mm
Gładki trzpień: 147 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 60 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M39 × 250 – pakiet do 199 mm.

otwór
Ø 42 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 60 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM39 × 4metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L250 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b103 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia147 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s60 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k25 mmnominalna
Wymiar po narożach e66,44 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 42 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 199 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As976 mm²gwint M39

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 42 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakrętkę M39 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 60 mm (nasadka 1" i klucz dynamometryczny lub multiplikator), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M39 × 250 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M39 × 250 w innych wykonaniach

M39 × 250 A2 nierdzewna ✓
93139250A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M39 × 4
■ symbol 93139250A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 103 mm, k = 25 mm, s = 60 mm), rysunek śruby M39 × 250, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czym różni się śruba DIN 931 M39×250 A2 od DIN 933 M39×250?

DIN 931 M39×250 A2 ma gwint tylko na odcinku b = 103 mm, a pod łbem 147 mm gładkiego trzpienia – lepiej przenosi ścinanie w otworze. DIN 933 o tej samej długości ma gwint na całych 250 mm i pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu.

Czy śruba M39×250 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M39×250 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Czy jest śruba podobna do M39×250 A2, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (A2) mamy też: krótsza M39×240, dłuższa M39×260. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M39×250 A2?

Do śruby M39×250 A2 pasuje klucz 60 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 66,44 mm, wysokość łba 25 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M39×250 A2?

Śruba M39×250 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (6 mm) i nakrętką DIN 934 (31 mm) – pakiet do ok. 199 mm. Gładka część trzpienia ma 147 mm, więc przy elementach od ok. 141 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Jak dokręcać nierdzewną śrubę M39×250 A2?

Śrubę M39×250 A2 dokręcaj równomiernie i bez klucza udarowego – gwinty A2 łatwo się zacierają. Przy gwincie M39 × 4 pomaga pasta przeciwzatarciowa. Klasa wytrzymałości A2 (50, 70 lub 80) decyduje o dopuszczalnym momencie – przyjmuj go z dokumentacji połączenia.

Jaka jest wytrzymałość śruby M39×250 A2?

W śrubie M39×250 A2 przekrój czynny gwintu M39 to 976 mm². Przy stali A2-70 minimalna siła zrywająca to ok. 683,2 kN, przy A2-50 ok. 488 kN. Do mocno obciążonych połączeń wybierz stal ocynkowaną 8.8 lub 10.9, jeśli warunki na to pozwalają.

Symbol
93139250A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M39 × 250 mm
Mocowanie
Gwint M39 × 4 na długości b = 103 mm; klucz 60 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 103 mm); łeb k = 25 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 103 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M39 × 250, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
39
Długość mm
250
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba imbusowa DIN 912 M6X8 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  24,84 zł / 100szt.
124,19 zł / opak.
Brutto:  30,55 zł / 100szt.
152,75 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M8X100 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  22,88 zł / 100szt.
45,75 zł / opak.
Brutto:  28,14 zł / 100szt.
56,27 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M8X10 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  37,31 zł / 100szt.
186,54 zł / opak.
Brutto:  45,89 zł / 100szt.
229,45 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M8X120 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  57,81 zł / 100szt.
57,81 zł / opak.
Brutto:  71,11 zł / 100szt.
71,11 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M8X12 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  30,42 zł / 100szt.
152,11 zł / opak.
Brutto:  37,42 zł / 100szt.
187,10 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta