ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M36x270 A2

PAMAR · DIN 931 · 93136270A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M36 × 270, stal nierdzewna A2

Śruba z łbem sześciokątnym M36 o długości 270 mm, stal nierdzewna A2. Gwint metryczny (skok 4 mm) zajmuje 97 mm, reszta trzpienia – 173 mm – jest gładka. DIN 931 / PN-EN ISO 4014, klucz 55 mm. Skręca pakiet do ok. 223 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M36 × 270DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 555 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M36×270
gwint × długość [mm]
55
klucz s [mm]
22,5
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M36 × 270 ma gwint metryczny zwykły (skok 4 mm) na odcinku b = 97 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 55 mm i wysokości 22,5 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M36 × 270: gładka część trzpienia ma 173 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 168 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 223 mm (podkładki DIN 125 po 5 mm, nakrętka 29 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 817 mm².

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Śruba M36 × 270 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M36 × 270

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M36 × 4 tylko na odcinku b = 97 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 55 mm
Narzędzie: nasadka 1" i klucz dynamometryczny lub multiplikator.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 223 mm
Gładki odcinek 173 mm – przy elementach grubszych niż ok. 168 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M36

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M36 narażone na wodę i opady
2Ciężkie konstrukcje
węzły o bardzo dużych siłach
3Prasy i młoty
korpusy i łoża
4Dźwignice
konstrukcje nośne (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M36 × 4
Długość / gwint b: 270 / 97 mm
Gładki trzpień: 173 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 55 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M36 × 270 – pakiet do 223 mm.

otwór
Ø 39 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 55 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM36 × 4metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L270 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b97 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia173 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s55 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k22,5 mmnominalna
Wymiar po narożach e60,79 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 39 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 223 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As817 mm²gwint M36

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 39 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPod łeb i pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125 M36 – chroni powierzchnię i rozkłada docisk.
03
NakrętkaNakrętkę M36 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 55 mm (nasadka 1" i klucz dynamometryczny lub multiplikator), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M36 × 270 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M36 × 270 w innych wykonaniach

M36 × 270 A2 nierdzewna ✓
93136270A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M36 × 4
■ symbol 93136270A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 97 mm, k = 22,5 mm, s = 55 mm), rysunek śruby M36 × 270, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jakim wiertłem zrobić otwór przelotowy pod M36×270 A2?

Pod śrubę M36×270 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 37 mm, średni Ø 39 mm, zgrubny Ø 42 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 32 mm i nagwintuj M36 × 4 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 36 mm, w aluminium ok. 72 mm.

Ile sztuk M36×270 A2 jest w opakowaniu?

W opakowaniu śrub M36×270 A2 jest 5 szt. Wagę całego opakowania podajemy przy cenie produktu.

Czym różni się śruba DIN 931 M36×270 A2 od DIN 933 M36×270?

DIN 931 M36×270 A2 ma gwint tylko na odcinku b = 97 mm, a pod łbem 173 mm gładkiego trzpienia – lepiej przenosi ścinanie w otworze. DIN 933 o tej samej długości ma gwint na całych 270 mm i pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu.

Czy śruba M36×270 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M36×270 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Czy jest śruba podobna do M36×270 A2, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (A2) mamy też: krótsza M36×260, dłuższa M36×280. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M36×270 A2?

Do śruby M36×270 A2 pasuje klucz 55 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 60,79 mm, wysokość łba 22,5 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M36×270 A2?

Śruba M36×270 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (5 mm) i nakrętką DIN 934 (29 mm) – pakiet do ok. 223 mm. Gładka część trzpienia ma 173 mm, więc przy elementach od ok. 168 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Symbol
93136270A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M36 × 270 mm
Mocowanie
Gwint M36 × 4 na długości b = 97 mm; klucz 55 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 97 mm); łeb k = 22,5 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 97 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M36 × 270, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
36
Długość mm
270
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X90 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  159,52 zł / 100szt.
79,76 zł / opak.
Brutto:  196,22 zł / 100szt.
98,11 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X100 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  231,20 zł / 100szt.
57,80 zł / opak.
Brutto:  284,40 zł / 100szt.
71,10 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X110 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  250,60 zł / 100szt.
62,65 zł / opak.
Brutto:  308,24 zł / 100szt.
77,06 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X120 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  270,00 zł / 100szt.
67,50 zł / opak.
Brutto:  332,08 zł / 100szt.
83,02 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M16X130 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  289,36 zł / 100szt.
72,34 zł / opak.
Brutto:  355,92 zł / 100szt.
88,98 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta