ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M33x160 A2

PAMAR · DIN 931 · 93133160A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M33 × 160, stal nierdzewna A2

Śruba z łbem sześciokątnym M33 o długości 160 mm, stal nierdzewna A2. Gwint metryczny (skok 3,5 mm) zajmuje 78 mm, reszta trzpienia – 82 mm – jest gładka. DIN 931 / PN-EN ISO 4014, klucz 50 mm. Skręca pakiet do ok. 117 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M33 × 160DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 505 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M33×160
gwint × długość [mm]
50
klucz s [mm]
21
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M33 × 160 ma gwint metryczny zwykły (skok 3,5 mm) na odcinku b = 78 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 50 mm i wysokości 21 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M33 × 160: gładka część trzpienia ma 82 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 77 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 117 mm (podkładki DIN 125 po 5 mm, nakrętka 26 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 694 mm². 1000 sztuk waży ok. 1348,3 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją z nakrętkami i podkładkami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Dlaczego ta śruba M33 × 160

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M33 × 3,5 tylko na odcinku b = 78 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 50 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 117 mm
Gładki odcinek 82 mm – przy elementach grubszych niż ok. 77 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M33

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M33 narażone na wodę i opady
2Maszyny górnicze
ramy i korpusy
3Konstrukcje wsporcze
estakady, przenośniki taśmowe
4Przemysł stoczniowy
połączenia konstrukcyjne (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M33 × 3,5
Długość / gwint b: 160 / 78 mm
Gładki trzpień: 82 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 50 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M33 × 160 – pakiet do 117 mm.

otwór
Ø 36 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 50 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM33 × 3,5metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L160 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b78 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia82 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s50 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k21 mmnominalna
Wymiar po narożach e55,37 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 36 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 117 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As694 mm²gwint M33
Masa 1000 szt.ok. 1348,3 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 36 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M33 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakrętkę M33 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 50 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją z nakrętkami i podkładkami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M33 × 160 w innych wykonaniach

M33 × 160 A2 nierdzewna ✓
93133160A2 · ten produkt
M33 × 160 8.8 ZN
931331608.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M33 × 3,5
■ symbol 93133160A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 78 mm, k = 21 mm, s = 50 mm), rysunek śruby M33 × 160, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czym różni się śruba DIN 931 M33×160 A2 od DIN 933 M33×160?

DIN 931 M33×160 A2 ma gwint tylko na odcinku b = 78 mm, a pod łbem 82 mm gładkiego trzpienia – lepiej przenosi ścinanie w otworze. DIN 933 o tej samej długości ma gwint na całych 160 mm i pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu.

Czy śruba M33×160 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M33×160 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Czy jest śruba podobna do M33×160 A2, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (A2) mamy też: krótsza M33×150, dłuższa M33×170. Rozmiar M33×160 jest też w wykonaniu: 8.8 ZN. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jakim kluczem dokręcić śrubę M33×160 A2?

Do śruby M33×160 A2 pasuje klucz 50 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 55,37 mm, wysokość łba 21 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Do jakiej grubości połączenia wystarczy śruba M33×160 A2?

Śruba M33×160 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (5 mm) i nakrętką DIN 934 (26 mm) – pakiet do ok. 117 mm. Gładka część trzpienia ma 82 mm, więc przy elementach od ok. 77 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M33×160 A2?

Pod śrubę M33×160 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 34 mm, średni Ø 36 mm, zgrubny Ø 38 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 29,5 mm i nagwintuj M33 × 3,5 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 33 mm, w aluminium ok. 66 mm.

Ile waży śruba M33×160 A2?

Jedna śruba M33×160 A2 waży ok. 1348,3 g; w opakowaniu śrub M33×160 A2 jest 5 szt. – razem ok. 6,74 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Symbol
93133160A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M33 × 160 mm
Mocowanie
Gwint M33 × 3,5 na długości b = 78 mm; klucz 50 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 78 mm); łeb k = 21 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 78 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M33 × 160, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
33
Długość mm
160
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba sześciokątna DIN 931 M18X130 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  388,44 zł / 100szt.
97,11 zł / opak.
Brutto:  477,80 zł / 100szt.
119,45 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M18X140 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  414,68 zł / 100szt.
103,67 zł / opak.
Brutto:  510,08 zł / 100szt.
127,52 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M18X150 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  440,96 zł / 100szt.
110,24 zł / opak.
Brutto:  542,36 zł / 100szt.
135,59 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M18X180 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  519,70 zł / 100szt.
51,97 zł / opak.
Brutto:  639,20 zł / 100szt.
63,92 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Śruba sześciokątna DIN 931 M18X200 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  10szt.
Netto:  572,10 zł / 100szt.
57,21 zł / opak.
Brutto:  703,70 zł / 100szt.
70,37 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta