ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M33x130 A2

PAMAR · DIN 931 · 93133130A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M33 × 130, stal nierdzewna A2

Śruba sześciokątna M33 × 130 wg DIN 931 / PN-EN ISO 4014, stal nierdzewna A2. Gwint M33 × 3,5 na odcinku b = 78 mm, pod łbem gładki trzpień długości 52 mm. Klucz 50 mm, łeb 21 mm. Skręca pakiet do ok. 87 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M33 × 130DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 505 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M33×130
gwint × długość [mm]
50
klucz s [mm]
21
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M33 × 130 ma gwint metryczny zwykły (skok 3,5 mm) na odcinku b = 78 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 50 mm i wysokości 21 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M33 × 130: gładka część trzpienia ma 52 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 47 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 87 mm (podkładki DIN 125 po 5 mm, nakrętka 26 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 694 mm². 1000 sztuk waży ok. 1148,4 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Nierdzewna śruba M33 × 130 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M33 × 130

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M33 × 3,5 tylko na odcinku b = 78 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 50 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 87 mm
Gładki odcinek 52 mm – przy elementach grubszych niż ok. 47 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M33

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M33 narażone na wodę i opady
2Maszyny górnicze
ramy i korpusy
3Konstrukcje wsporcze
estakady, przenośniki taśmowe
4Przemysł stoczniowy
połączenia konstrukcyjne (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M33 × 3,5
Długość / gwint b: 130 / 78 mm
Gładki trzpień: 52 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 50 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M33 × 130 – pakiet do 87 mm.

otwór
Ø 36 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 50 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM33 × 3,5metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L130 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b78 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia52 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s50 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k21 mmnominalna
Wymiar po narożach e55,37 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 36 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 87 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As694 mm²gwint M33
Masa 1000 szt.ok. 1148,4 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 36 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M33 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 50 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M33 × 130 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M33 × 130 w innych wykonaniach

M33 × 130 A2 nierdzewna ✓
93133130A2 · ten produkt
M33 × 130 8.8 ZN
931331308.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M33 × 3,5
■ symbol 93133130A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 78 mm, k = 21 mm, s = 50 mm), rysunek śruby M33 × 130, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaką nakrętkę i podkładkę dobrać do śruby M33×130 A2?

Do śruby M33×130 A2 dobierz nakrętkę M33 A2 (DIN 934, wysokość ok. 26 mm) i podkładkę DIN 125 M33: otwór 34 mm, średnica 60 mm, grubość 5 mm. Nakrętka i podkładka muszą być również nierdzewne A2.

Jakim wiertłem zrobić otwór przelotowy pod M33×130 A2?

Pod śrubę M33×130 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 34 mm, średni Ø 36 mm, zgrubny Ø 38 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 29,5 mm i nagwintuj M33 × 3,5 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 33 mm, w aluminium ok. 66 mm.

Ile waży śruba M33×130 A2?

Jedna śruba M33×130 A2 waży ok. 1148,4 g; w opakowaniu śrub M33×130 A2 jest 5 szt. – razem ok. 5,74 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Jaki klucz pasuje do śruby M33×130 A2?

Do śruby M33×130 A2 pasuje klucz 50 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 55,37 mm, wysokość łba 21 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M33×130 A2?

Śruba M33×130 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (5 mm) i nakrętką DIN 934 (26 mm) – pakiet do ok. 87 mm. Gładka część trzpienia ma 52 mm, więc przy elementach od ok. 47 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Jak dokręcać nierdzewną śrubę M33×130 A2?

Śrubę M33×130 A2 dokręcaj równomiernie i bez klucza udarowego – gwinty A2 łatwo się zacierają. Przy gwincie M33 × 3,5 pomaga pasta przeciwzatarciowa. Klasa wytrzymałości A2 (50, 70 lub 80) decyduje o dopuszczalnym momencie – przyjmuj go z dokumentacji połączenia.

Jaka jest wytrzymałość śruby M33×130 A2?

W śrubie M33×130 A2 przekrój czynny gwintu M33 to 694 mm². Przy stali A2-70 minimalna siła zrywająca to ok. 485,8 kN, przy A2-50 ok. 347 kN. Do mocno obciążonych połączeń wybierz stal ocynkowaną 8.8 lub 10.9, jeśli warunki na to pozwalają.

Symbol
93133130A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M33 × 130 mm
Mocowanie
Gwint M33 × 3,5 na długości b = 78 mm; klucz 50 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 78 mm); łeb k = 21 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 78 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M33 × 130, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
33
Długość mm
130
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
ŚRUBA IMBUSOWA Z ŁBEM SOCZEWKOWYM Z KOŁNIERZEM ISO 7380-2 M6X25 KLASA 10.9 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  17,14 zł / 100szt.
85,69 zł / opak.
Brutto:  21,08 zł / 100szt.
105,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
ŚRUBA IMBUSOWA Z ŁBEM SOCZEWKOWYM Z KOŁNIERZEM ISO 7380-2 M6X30 KLASA 10.9 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  19,12 zł / 100szt.
95,61 zł / opak.
Brutto:  23,52 zł / 100szt.
117,60 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
ŚRUBA IMBUSOWA Z ŁBEM SOCZEWKOWYM Z KOŁNIERZEM ISO 7380-2 M6X8 KLASA 10.9 BEZ POKRYCIA
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  500szt.
Netto:  12,53 zł / 100szt.
62,64 zł / opak.
Brutto:  15,41 zł / 100szt.
77,05 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
ŚRUBA IMBUSOWA Z ŁBEM SOCZEWKOWYM Z KOŁNIERZEM ISO 7380-2 M8X16 KLASA 10.9 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  24,44 zł / 100szt.
48,88 zł / opak.
Brutto:  30,06 zł / 100szt.
60,12 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
ŚRUBA IMBUSOWA Z ŁBEM SOCZEWKOWYM Z KOŁNIERZEM ISO 7380-2 M8X20 KLASA 10.9 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  27,34 zł / 100szt.
54,68 zł / opak.
Brutto:  33,63 zł / 100szt.
67,26 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta