ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M30x270 A2

PAMAR · DIN 931 · 93130270A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M30 × 270, stal nierdzewna A2

DIN 931 M30 × 270 (stal nierdzewna A2) – śruba z łbem sześciokątnym i częściowym gwintem: 85 mm gwintu M30 × 3,5 i 185 mm gładkiego trzpienia. Pasuje klucz 46 mm. Skręca pakiet do ok. 231 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M30 × 270DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 465 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M30×270
gwint × długość [mm]
46
klucz s [mm]
18,7
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M30 × 270 ma gwint metryczny zwykły (skok 3,5 mm) na odcinku b = 85 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 46 mm i wysokości 18,7 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M30 × 270: gładka część trzpienia ma 185 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 181 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 231 mm (podkładki DIN 125 po 4 mm, nakrętka 24 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 561 mm².

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Nierdzewna śruba M30 × 270 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M30 × 270

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M30 × 3,5 tylko na odcinku b = 85 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 46 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 231 mm
Gładki odcinek 185 mm – przy elementach grubszych niż ok. 181 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M30

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M30 narażone na wodę i opady
2Ciężkie posadowienia
podstawy maszyn i słupów
3Przemysł ciężki
duże ramy i korpusy
4Konstrukcje mostowe
połączenia pomocnicze (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M30 × 3,5
Długość / gwint b: 270 / 85 mm
Gładki trzpień: 185 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 46 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M30 × 270 – pakiet do 231 mm.

otwór
Ø 33 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 46 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM30 × 3,5metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L270 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b85 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia185 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s46 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k18,7 mmnominalna
Wymiar po narożach e50,85 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 33 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 231 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As561 mm²gwint M30

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 33 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod łeb i pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakrętkaNakrętkę M30 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 46 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M30 × 270 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M30 × 270 w innych wykonaniach

M30 × 270 A2 nierdzewna ✓
93130270A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M30 × 3,5
■ symbol 93130270A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 85 mm, k = 18,7 mm, s = 46 mm), rysunek śruby M30 × 270, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M30?

Klucz 46 mm – ten sam wymiar w ISO 4014 i DIN 931. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 931 od DIN 933?

Śruba DIN 931 ma gwint tylko na części trzpienia (tu b = 85 mm), a pod łbem gładki odcinek. Gładka część lepiej przenosi siły ścinające w otworze. DIN 933 ma gwint na całej długości.

Jaką grubość elementów skręci śruba M30 × 270?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (24 mm) – pakiet do ok. 231 mm. Żeby gwint nie wchodził w łączone elementy, ich grubość powinna wynosić co najmniej ok. 181 mm (gładki odcinek ma 185 mm). Dla cieńszych elementów wybierz krótszą śrubę.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M30 ze stali nierdzewnej A2 i podkładkę A2 – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M30?

Otwór przejściowy Ø 33 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 5 szt. śrub M30 × 270.

Symbol
93130270A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M30 × 270 mm
Mocowanie
Gwint M30 × 3,5 na długości b = 85 mm; klucz 46 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 85 mm); łeb k = 18,7 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 85 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M30 × 270, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
30
Długość mm
270
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba imbusowa DIN 912 M14X60 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  124,52 zł / 100szt.
62,26 zł / opak.
Brutto:  153,16 zł / 100szt.
76,58 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M14X70 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  140,06 zł / 100szt.
70,03 zł / opak.
Brutto:  172,28 zł / 100szt.
86,14 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M14X80 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  153,96 zł / 100szt.
76,98 zł / opak.
Brutto:  189,36 zł / 100szt.
94,68 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M14X90 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  157,26 zł / 100szt.
78,63 zł / opak.
Brutto:  193,44 zł / 100szt.
96,72 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M16X100 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  258,88 zł / 100szt.
64,72 zł / opak.
Brutto:  318,44 zł / 100szt.
79,61 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta