ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M27x160 A2

PAMAR · DIN 931 · 93127160A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M27 × 160, stal nierdzewna A2

Śruba z łbem sześciokątnym M27 o długości 160 mm, stal nierdzewna A2. Gwint metryczny (skok 3 mm) zajmuje 66 mm, reszta trzpienia – 94 mm – jest gładka. DIN 931 / PN-EN ISO 4014, klucz 41 mm. Skręca pakiet do ok. 124 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 5 szt.

M27 × 160DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 415 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M27×160
gwint × długość [mm]
41
klucz s [mm]
17
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M27 × 160 ma gwint metryczny zwykły (skok 3 mm) na odcinku b = 66 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 41 mm i wysokości 17 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M27 × 160: gładka część trzpienia ma 94 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 90 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 124 mm (podkładki DIN 125 po 4 mm, nakrętka 22 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 459 mm².

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 5 szt.

Śruba M27 × 160 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M27 × 160

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M27 × 3 tylko na odcinku b = 66 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 41 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 124 mm
Gładki odcinek 94 mm – przy elementach grubszych niż ok. 90 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M27

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M27 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje wielkogabarytowe
węzły hal i estakad
3Przemysł ciężki
prasy, walcarki, łoża maszyn
4Energetyka wiatrowa i sieciowa
połączenia wsporcze (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M27 × 3
Długość / gwint b: 160 / 66 mm
Gładki trzpień: 94 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 41 mm
Opakowanie: 5 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M27 × 160 – pakiet do 124 mm.

otwór
Ø 30 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 41 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM27 × 3metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L160 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b66 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia94 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s41 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k17 mmnominalna
Wymiar po narożach e45,20 mmmin.
Opakowanie5 szt.
Otwór przejściowyØ 30 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 124 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As459 mm²gwint M27

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 30 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPod łeb i pod nakrętkę załóż podkładkę DIN 125 M27 – chroni powierzchnię i rozkłada docisk.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 41 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M27 × 160 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M27 × 160 w innych wykonaniach

M27 × 160 A2 nierdzewna ✓
93127160A2 · ten produkt
M27 × 160 8.8 ZN
931271608.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M27 × 3
■ symbol 93127160A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 66 mm, k = 17 mm, s = 41 mm), rysunek śruby M27 × 160, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M27?

Klucz 41 mm – ten sam wymiar w ISO 4014 i DIN 931. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 931 od DIN 933?

Śruba DIN 931 ma gwint tylko na części trzpienia (tu b = 66 mm), a pod łbem gładki odcinek. Gładka część lepiej przenosi siły ścinające w otworze. DIN 933 ma gwint na całej długości.

Jaką grubość elementów skręci śruba M27 × 160?

Z podkładką pod łbem i pod nakrętką oraz nakrętką DIN 934 (22 mm) – pakiet do ok. 124 mm. Żeby gwint nie wchodził w łączone elementy, ich grubość powinna wynosić co najmniej ok. 90 mm (gładki odcinek ma 94 mm). Dla cieńszych elementów wybierz krótszą śrubę.

Jaką nakrętkę dobrać do tej śruby?

Nakrętkę M27 ze stali nierdzewnej A2 i podkładkę A2 – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Czy mogę użyć śruby na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M27?

Otwór przejściowy Ø 30 mm (ISO 273, szereg średni). Przy połączeniach dokładnych stosuje się szereg dokładny, a przy montażu z luzem – zgrubny.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 5 szt. śrub M27 × 160.

Symbol
93127160A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
5 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M27 × 160 mm
Mocowanie
Gwint M27 × 3 na długości b = 66 mm; klucz 41 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 66 mm); łeb k = 17 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 66 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M27 × 160, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
27
Długość mm
160
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba imbusowa DIN 912 M10X80 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  78,77 zł / 100szt.
78,77 zł / opak.
Brutto:  96,89 zł / 100szt.
96,89 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M10X100 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  95,70 zł / 100szt.
47,85 zł / opak.
Brutto:  117,70 zł / 100szt.
58,85 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M10X10 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  26,10 zł / 100szt.
52,20 zł / opak.
Brutto:  32,10 zł / 100szt.
64,20 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M10X110 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  104,06 zł / 100szt.
52,03 zł / opak.
Brutto:  128,00 zł / 100szt.
64,00 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M10X120 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  112,44 zł / 100szt.
56,22 zł / opak.
Brutto:  138,30 zł / 100szt.
69,15 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta