ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M24x65 A2

PAMAR · DIN 931 · 9312465A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M24 × 65, stal nierdzewna A2

Śruba M24 × 65 z gwintem częściowym (b = 54 mm) i gładkim odcinkiem 11 mm pod łbem, stal nierdzewna A2. Norma DIN 931 / PN-EN ISO 4014, łeb sześciokątny 36 mm o wysokości 15 mm. Skręca pakiet do ok. 32 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 10 szt.

M24 × 65DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 3610 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M24×65
gwint × długość [mm]
36
klucz s [mm]
15
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M24 × 65 ma gwint metryczny zwykły (skok 3 mm) na odcinku b = 54 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 36 mm i wysokości 15 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M24 × 65: gładka część trzpienia ma 11 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 7 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 32 mm (podkładki DIN 125 po 4 mm, nakrętka 19 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 353 mm².

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 10 szt.

Śruba M24 × 65 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M24 × 65

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M24 × 3 tylko na odcinku b = 54 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 36 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 32 mm
Gładki odcinek 11 mm – przy elementach grubszych niż ok. 7 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M24

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M24 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje stalowe
słupy, podstawy, połączenia doczołowe
3Maszyny ciężkie
ramy, łoża, wsporniki
4Wieże i maszty
połączenia segmentów (wg projektu)

W skrócie

Gwint: M24 × 3
Długość / gwint b: 65 / 54 mm
Gładki trzpień: 11 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 36 mm
Opakowanie: 10 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M24 × 65 – pakiet do 32 mm.

otwór
Ø 26 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 36 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM24 × 3metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L65 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b54 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia11 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s36 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k15 mmnominalna
Wymiar po narożach e39,55 mmmin.
Opakowanie10 szt.
Otwór przejściowyØ 26 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 32 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As353 mm²gwint M24

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 26 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M24 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakrętkę M24 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 36 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M24 × 65 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Magazynuj w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Przed montażem sprawdź, czy gwint jest czysty – opiłki i piasek zwiększają tarcie i zaniżają docisk.

Śruba M24 × 65 w innych wykonaniach

M24 × 65 A2 nierdzewna ✓
9312465A2 · ten produkt

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M24 × 3
■ symbol 9312465A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 54 mm, k = 15 mm, s = 36 mm), rysunek śruby M24 × 65, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Co pasuje do śruby M24×65 A2?

Do śruby M24×65 A2 dobierz nakrętkę M24 A2 (DIN 934, wysokość ok. 19 mm) i podkładkę DIN 125 M24: otwór 25 mm, średnica 44 mm, grubość 4 mm. Nakrętka i podkładka muszą być również nierdzewne A2.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M24×65 A2?

Pod śrubę M24×65 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 25 mm, średni Ø 26 mm, zgrubny Ø 28 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 21 mm i nagwintuj M24 × 3 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 24 mm, w aluminium ok. 48 mm.

Ile sztuk M24×65 A2 jest w opakowaniu?

W opakowaniu śrub M24×65 A2 jest 10 szt. Wagę całego opakowania podajemy przy cenie produktu.

Czym różni się śruba DIN 931 M24×65 A2 od DIN 933 M24×65?

DIN 931 M24×65 A2 ma gwint tylko na odcinku b = 54 mm, a pod łbem 11 mm gładkiego trzpienia – lepiej przenosi ścinanie w otworze. DIN 933 o tej samej długości ma gwint na całych 65 mm i pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu.

Czy śruba M24×65 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M24×65 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Jaki klucz pasuje do śruby M24×65 A2?

Do śruby M24×65 A2 pasuje klucz 36 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 39,55 mm, wysokość łba 15 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M24×65 A2?

Śruba M24×65 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (4 mm) i nakrętką DIN 934 (19 mm) – pakiet do ok. 32 mm. Gładka część trzpienia ma 11 mm, więc przy elementach od ok. 7 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Symbol
9312465A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
10 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M24 × 65 mm
Mocowanie
Gwint M24 × 3 na długości b = 54 mm; klucz 36 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 54 mm); łeb k = 15 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 54 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M24 × 65, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
24
Długość mm
65
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba imbusowa DIN 912 M6X16 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  12,22 zł / 100szt.
24,44 zł / opak.
Brutto:  15,03 zł / 100szt.
30,06 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M6X18 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  18,21 zł / 100szt.
36,41 zł / opak.
Brutto:  22,39 zł / 100szt.
44,78 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M6X20 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  14,00 zł / 100szt.
28,00 zł / opak.
Brutto:  17,22 zł / 100szt.
34,44 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M6X22 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  20,90 zł / 100szt.
41,80 zł / opak.
Brutto:  25,71 zł / 100szt.
51,42 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M6X25 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  16,09 zł / 100szt.
32,18 zł / opak.
Brutto:  19,79 zł / 100szt.
39,58 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta