ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M22x200 A2

PAMAR · DIN 931 · 93122200A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M22 × 200, stal nierdzewna A2

Śruba M22 × 200 z gwintem częściowym (b = 56 mm) i gładkim odcinkiem 144 mm pod łbem, stal nierdzewna A2. Norma DIN 931 / PN-EN ISO 4014, łeb sześciokątny 34 / 32 mm o wysokości 14 mm. Skręca pakiet do ok. 171 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 10 szt.

M22 × 200DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 34/3210 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M22×200
gwint × długość [mm]
34/32
klucz s [mm] (ISO/DIN)
14
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M22 × 200 ma gwint metryczny zwykły (skok 2,5 mm) na odcinku b = 56 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 34 / 32 mm i wysokości 14 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M22 × 200: gładka część trzpienia ma 144 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 141 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 171 mm (podkładki DIN 125 po 3 mm, nakrętka 18 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 303 mm². 1000 sztuk waży ok. 685,8 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 10 szt. Rozmiar klucza wg DIN 931 i jej następczyni ISO 4014 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Śruba M22 × 200 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M22 × 200

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M22 × 2,5 tylko na odcinku b = 56 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 34 / 32 mm
Narzędzie: nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 171 mm
Gładki odcinek 144 mm – przy elementach grubszych niż ok. 141 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M22

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M22 narażone na wodę i opady
2Ciężkie ramy
maszyny budowlane i górnicze
3Konstrukcje stalowe
węzły o dużych siłach
4Energetyka
konstrukcje wsporcze i kołnierze

W skrócie

Gwint: M22 × 2,5
Długość / gwint b: 200 / 56 mm
Gładki trzpień: 144 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 34 / 32 mm
Opakowanie: 10 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M22 × 200 – pakiet do 171 mm.

otwór
Ø 24 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 34 / 32 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM22 × 2,5metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L200 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b56 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia144 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s34 / 32 mmISO 4014 / DIN 931
Wysokość łba k14 mmnominalna
Wymiar po narożach e37,29 / 35,03 mmmin. (ISO / DIN)
Opakowanie10 szt.
Otwór przejściowyØ 24 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 171 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As303 mm²gwint M22
Masa 1000 szt.ok. 685,8 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 24 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M22 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 34 / 32 mm (nasadka 3/4" i klucz dynamometryczny), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M22 × 200 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M22 × 200 w innych wykonaniach

M22 × 200 A2 nierdzewna ✓
93122200A2 · ten produkt
M22 × 200 8.8 ZN
931222008.8ZN · suche wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M22 × 2,5
■ symbol 93122200A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 56 mm, k = 14 mm, s = 34 / 32 mm), rysunek śruby M22 × 200, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czy śruba M22×200 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M22×200 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Jaki klucz pasuje do śruby M22×200 A2?

Łeb śruby M22×200 A2 ma 34 mm wg ISO 4014 lub 32 mm wg DIN 931 – zależnie od dostawy, dlatego warto mieć oba klucze. Wymiar po narożach łba to min. 37,29 mm, wysokość łba 14 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M22×200 A2?

Śruba M22×200 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (3 mm) i nakrętką DIN 934 (18 mm) – pakiet do ok. 171 mm. Gładka część trzpienia ma 144 mm, więc przy elementach od ok. 141 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Co pasuje do śruby M22×200 A2?

Do śruby M22×200 A2 dobierz nakrętkę M22 A2 (DIN 934, wysokość ok. 18 mm) i podkładkę DIN 125 M22: otwór 23 mm, średnica 39 mm, grubość 3 mm. Nakrętka i podkładka muszą być również nierdzewne A2.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M22×200 A2?

Pod śrubę M22×200 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 23 mm, średni Ø 24 mm, zgrubny Ø 26 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 19,5 mm i nagwintuj M22 × 2,5 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 22 mm, w aluminium ok. 44 mm.

Ile waży śruba M22×200 A2?

Jedna śruba M22×200 A2 waży ok. 685,8 g; w opakowaniu śrub M22×200 A2 jest 10 szt. – razem ok. 6,86 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Czym różni się śruba DIN 931 M22×200 A2 od DIN 933 M22×200?

DIN 931 M22×200 A2 ma gwint tylko na odcinku b = 56 mm, a pod łbem 144 mm gładkiego trzpienia – lepiej przenosi ścinanie w otworze. DIN 933 o tej samej długości ma gwint na całych 200 mm i pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu.

Symbol
93122200A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
10 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M22 × 200 mm
Mocowanie
Gwint M22 × 2,5 na długości b = 56 mm; klucz 34 / 32 mm (ISO 4014 / DIN 931)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 56 mm); łeb k = 14 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 56 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M22 × 200, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
22
Długość mm
200
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X100 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  220,82 zł / 100szt.
110,41 zł / opak.
Brutto:  271,60 zł / 100szt.
135,80 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X110 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  247,70 zł / 100szt.
123,85 zł / opak.
Brutto:  304,68 zł / 100szt.
152,34 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X120 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  267,74 zł / 100szt.
133,87 zł / opak.
Brutto:  329,32 zł / 100szt.
164,66 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X140 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  307,88 zł / 100szt.
153,94 zł / opak.
Brutto:  378,70 zł / 100szt.
189,35 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba sześciokątna DIN 931 M14X150 klasa 10.9 bez pokrycia czerniona - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  328,04 zł / 100szt.
82,01 zł / opak.
Brutto:  403,48 zł / 100szt.
100,87 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta