ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M18x50 A2

PAMAR · DIN 931 · 9311850A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M18 × 50, stal nierdzewna A2

Śruba sześciokątna M18 × 50 wg DIN 931 / PN-EN ISO 4014, stal nierdzewna A2. Gwint M18 × 2,5 na odcinku b = 42 mm, pod łbem gładki trzpień długości 8 mm. Klucz 27 mm, łeb 11,5 mm. Skręca pakiet do ok. 24 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 25 szt.

M18 × 50DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 2725 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M18×50
gwint × długość [mm]
27
klucz s [mm]
11,5
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M18 × 50 ma gwint metryczny zwykły (skok 2,5 mm) na odcinku b = 42 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 27 mm i wysokości 11,5 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M18 × 50: gładka część trzpienia ma 8 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 5 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 24 mm (podkładki DIN 125 po 3 mm, nakrętka 15 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 192 mm².

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 25 szt.

Śruba M18 × 50 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M18 × 50

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M18 × 2,5 tylko na odcinku b = 42 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 27 mm
Narzędzie: nasadka 1/2" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 24 mm
Gładki odcinek 8 mm – przy elementach grubszych niż ok. 5 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M18

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M18 narażone na wodę i opady
2Ciężkie konstrukcje stalowe
węzły ram i kratownic
3Maszyny przemysłowe
ramy, łoża, posadowienia
4Kołnierze
połączenia kołnierzowe wyższych ciśnień

W skrócie

Gwint: M18 × 2,5
Długość / gwint b: 50 / 42 mm
Gładki trzpień: 8 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 27 mm
Opakowanie: 25 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M18 × 50 – pakiet do 24 mm.

otwór
Ø 20 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 27 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM18 × 2,5metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L50 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b42 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia8 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s27 mmISO 4014 i DIN 931
Wysokość łba k11,5 mmnominalna
Wymiar po narożach e29,56 mmmin.
Opakowanie25 szt.
Otwór przejściowyØ 20 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 24 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As192 mm²gwint M18

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 20 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M18 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakrętkę M18 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 27 mm (nasadka 1/2" lub klucz oczkowy), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: podane momenty i siły są orientacyjne. O nośności połączenia decyduje projekt – klasa śruby, nakrętki, stan gwintu i sposób dokręcania.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M18 × 50 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M18 × 50 w innych wykonaniach

M18 × 50 A2 nierdzewna ✓
9311850A2 · ten produkt
M18 × 50 10.9 czarna
931185010.9 · wnętrza

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M18 × 2,5
■ symbol 9311850A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 42 mm, k = 11,5 mm, s = 27 mm), rysunek śruby M18 × 50, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do śruby M18×50 A2?

Do śruby M18×50 A2 pasuje klucz 27 mm – wymiar jest taki sam w ISO i DIN. Wymiar po narożach łba to min. 29,56 mm, wysokość łba 11,5 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M18×50 A2?

Śruba M18×50 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (3 mm) i nakrętką DIN 934 (15 mm) – pakiet do ok. 24 mm. Gładka część trzpienia ma 8 mm, więc przy elementach od ok. 5 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Jak dokręcać nierdzewną śrubę M18×50 A2?

Śrubę M18×50 A2 dokręcaj równomiernie i bez klucza udarowego – gwinty A2 łatwo się zacierają. Przy gwincie M18 × 2,5 pomaga pasta przeciwzatarciowa. Klasa wytrzymałości A2 (50, 70 lub 80) decyduje o dopuszczalnym momencie – przyjmuj go z dokumentacji połączenia.

Jaka jest wytrzymałość śruby M18×50 A2?

W śrubie M18×50 A2 przekrój czynny gwintu M18 to 192 mm². Przy stali A2-70 minimalna siła zrywająca to ok. 134,4 kN, przy A2-50 ok. 96 kN. Do mocno obciążonych połączeń wybierz stal ocynkowaną 8.8 lub 10.9, jeśli warunki na to pozwalają.

Jaką nakrętkę i podkładkę dobrać do śruby M18×50 A2?

Do śruby M18×50 A2 dobierz nakrętkę M18 A2 (DIN 934, wysokość ok. 15 mm) i podkładkę DIN 125 M18: otwór 19 mm, średnica 34 mm, grubość 3 mm. Nakrętka i podkładka muszą być również nierdzewne A2.

Jaki otwór wywiercić pod śrubę M18×50 A2?

Pod śrubę M18×50 A2 wywierć otwór przejściowy wg ISO 273: dokładny Ø 19 mm, średni Ø 20 mm, zgrubny Ø 21 mm. Gdy chcesz wkręcić śrubę w gwint, wywierć Ø 15,5 mm i nagwintuj M18 × 2,5 – minimalna długość wkręcenia w stal to ok. 18 mm, w aluminium ok. 36 mm.

Ile sztuk M18×50 A2 jest w opakowaniu?

W opakowaniu śrub M18×50 A2 jest 25 szt. Wagę całego opakowania podajemy przy cenie produktu.

Symbol
9311850A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
25 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M18 × 50 mm
Mocowanie
Gwint M18 × 2,5 na długości b = 42 mm; klucz 27 mm
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 42 mm); łeb k = 11,5 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 42 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M18 × 50, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
18
Długość mm
50
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba imbusowa DIN 912 M16X25 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  104,94 zł / 100szt.
52,47 zł / opak.
Brutto:  129,08 zł / 100szt.
64,54 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M16X30 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  112,60 zł / 100szt.
56,30 zł / opak.
Brutto:  138,50 zł / 100szt.
69,25 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M16X35 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  120,96 zł / 100szt.
60,48 zł / opak.
Brutto:  148,78 zł / 100szt.
74,39 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M16X40 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  131,00 zł / 100szt.
65,50 zł / opak.
Brutto:  161,12 zł / 100szt.
80,56 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M16X45 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  137,70 zł / 100szt.
68,85 zł / opak.
Brutto:  169,38 zł / 100szt.
84,69 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta