ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M12x150 A2

PAMAR · DIN 931 · 93112150A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M12 × 150, stal nierdzewna A2

Śruba sześciokątna M12 × 150 wg DIN 931 / PN-EN ISO 4014, stal nierdzewna A2. Gwint M12 × 1,75 na odcinku b = 36 mm, pod łbem gładki trzpień długości 114 mm. Klucz 18 / 19 mm, łeb 7,5 mm. Skręca pakiet do ok. 131 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 25 szt.

M12 × 150DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 18/1925 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M12×150
gwint × długość [mm]
18/19
klucz s [mm] (ISO/DIN)
7,5
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M12 × 150 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,75 mm) na odcinku b = 36 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 18 / 19 mm i wysokości 7,5 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M12 × 150: gładka część trzpienia ma 114 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 111 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 131 mm (podkładki DIN 125 po 2,5 mm, nakrętka 10 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 84,3 mm². 1000 sztuk waży ok. 145,4 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 25 szt. Rozmiar klucza wg DIN 931 i jej następczyni ISO 4014 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Śruba M12 × 150 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Dlaczego ta śruba M12 × 150

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M12 × 1,75 tylko na odcinku b = 36 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 18 / 19 mm
Narzędzie: nasadka 3/8" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 131 mm
Gładki odcinek 114 mm – przy elementach grubszych niż ok. 111 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M12

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M12 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje stalowe
połączenia doczołowe i zakładkowe
3Konstrukcje drewniane
wiązary, krokwie, płatwie
4Maszyny rolnicze
zaczepy, ramy, wsporniki

W skrócie

Gwint: M12 × 1,75
Długość / gwint b: 150 / 36 mm
Gładki trzpień: 114 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 18 / 19 mm
Opakowanie: 25 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M12 × 150 – pakiet do 131 mm.

otwór
Ø 13,5 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 18 / 19 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM12 × 1,75metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L150 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b36 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia114 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s18 / 19 mmISO 4014 / DIN 931
Wysokość łba k7,5 mmnominalna
Wymiar po narożach e20,03 / 21,10 mmmin. (ISO / DIN)
Opakowanie25 szt.
Otwór przejściowyØ 13,5 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 131 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As84,3 mm²gwint M12
Masa 1000 szt.ok. 145,4 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 13,5 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M12 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakrętkę M12 wkręć palcami do oporu – jeśli idzie ciężko, sprawdź czystość gwintu.
04
DokręćKluczem 18 / 19 mm (nasadka 3/8" lub klucz oczkowy), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Śruba M12 × 150 A2 nie potrzebuje powłoki – odporność na korozję daje sama stal nierdzewna. Sprawdza się na elewacjach, balustradach, w łazienkach i strefach mycia. Komplet uzupełnij nakrętką i podkładką A2. W środowisku z chlorkami wybierz A4; dokręcaj powoli, by uniknąć zatarcia gwintu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie nakrętki.

Śruba M12 × 150 w innych wykonaniach

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M12 × 1,75
■ symbol 93112150A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 36 mm, k = 7,5 mm, s = 18 / 19 mm), rysunek śruby M12 × 150, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jak dokręcać nierdzewną śrubę M12×150 A2?

Śrubę M12×150 A2 dokręcaj równomiernie i bez klucza udarowego – gwinty A2 łatwo się zacierają. Przy gwincie M12 × 1,75 pomaga pasta przeciwzatarciowa. Klasa wytrzymałości A2 (50, 70 lub 80) decyduje o dopuszczalnym momencie – przyjmuj go z dokumentacji połączenia.

Ile waży śruba M12×150 A2?

Jedna śruba M12×150 A2 waży ok. 145,4 g; w opakowaniu śrub M12×150 A2 jest 25 szt. – razem ok. 3,63 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Czym różni się śruba DIN 931 M12×150 A2 od DIN 933 M12×150?

DIN 931 M12×150 A2 ma gwint tylko na odcinku b = 36 mm, a pod łbem 114 mm gładkiego trzpienia – lepiej przenosi ścinanie w otworze. DIN 933 o tej samej długości ma gwint na całych 150 mm i pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu.

Czy śruba M12×150 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M12×150 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Czy jest śruba podobna do M12×150 A2, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (A2) mamy też: krótsza M12×140, dłuższa M12×160. Rozmiar M12×150 jest też w wykonaniu: 10.9, 8.8 ZN. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jaki klucz pasuje do śruby M12×150 A2?

Łeb śruby M12×150 A2 ma 18 mm wg ISO 4014 lub 19 mm wg DIN 931 – zależnie od dostawy, dlatego warto mieć oba klucze. Wymiar po narożach łba to min. 20,03 mm, wysokość łba 7,5 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M12×150 A2?

Śruba M12×150 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (2,5 mm) i nakrętką DIN 934 (10 mm) – pakiet do ok. 131 mm. Gładka część trzpienia ma 114 mm, więc przy elementach od ok. 111 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Symbol
93112150A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
25 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M12 × 150 mm
Mocowanie
Gwint M12 × 1,75 na długości b = 36 mm; klucz 18 / 19 mm (ISO 4014 / DIN 931)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 36 mm); łeb k = 7,5 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 36 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M12 × 150, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
12
Długość mm
150
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba imbusowa DIN 912 M3X14 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  4,10 zł / 100szt.
40,98 zł / opak.
Brutto:  5,04 zł / 100szt.
50,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M3X16 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  4,27 zł / 100szt.
42,68 zł / opak.
Brutto:  5,25 zł / 100szt.
52,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M3X18 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  5,11 zł / 100szt.
51,14 zł / opak.
Brutto:  6,29 zł / 100szt.
62,90 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M3X20 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  5,65 zł / 100szt.
56,50 zł / opak.
Brutto:  6,95 zł / 100szt.
69,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M3X25 stal nierdzewna A2 - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  1000szt.
Netto:  6,59 zł / 100szt.
65,93 zł / opak.
Brutto:  8,11 zł / 100szt.
81,10 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta