ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

ŚRUBA SZEŚCIOKĄTNA DIN 931 M10x45 A2

PAMAR · DIN 931 · 9311045A2

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M10 × 45, stal nierdzewna A2

Śruba sześciokątna M10 × 45 wg DIN 931 / PN-EN ISO 4014, stal nierdzewna A2. Gwint M10 × 1,5 na odcinku b = 26 mm, pod łbem gładki trzpień długości 19 mm. Klucz 16 / 17 mm, łeb 6,4 mm. Skręca pakiet do ok. 30 mm (z dwiema podkładkami i nakrętką). Opakowanie: 100 szt.

M10 × 45DIN 931STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 16/17100 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M10×45
gwint × długość [mm]
16/17
klucz s [mm] (ISO/DIN)
6,4
wysokość łba k [mm]
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M10 × 45 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,5 mm) na odcinku b = 26 mm, a pod łbem gładki trzpień. Łeb o rozmiarze klucza 16 / 17 mm i wysokości 6,4 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Dla rozmiaru M10 × 45: gładka część trzpienia ma 19 mm, więc przy elementach o łącznej grubości od ok. 17 mm gwint nie wchodzi w łączone elementy i nie pracuje na ścinanie. Maksymalna grubość pakietu to ok. 30 mm (podkładki DIN 125 po 2 mm, nakrętka 8 mm, 2 zwoje zapasu). Przekrój czynny gwintu As = 58 mm². 1000 sztuk waży ok. 35,5 kg.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-1. Opakowanie zawiera 100 szt. Rozmiar klucza wg DIN 931 i jej następczyni ISO 4014 różni się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Nierdzewna śruba M10 × 45 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Dlaczego ta śruba M10 × 45

✓Gładki trzpień pod łbem
Gwint M10 × 1,5 tylko na odcinku b = 26 mm – lepsze pasowanie w otworze.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Łeb 16 / 17 mm
Narzędzie: nasadka 3/8" lub klucz oczkowy.
✓Norma DIN 931
Wymiary zgodne z PN-EN ISO 4014.
✓Pakiet do 30 mm
Gładki odcinek 19 mm – przy elementach grubszych niż ok. 17 mm gwint zostaje poza otworem.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć śruby M10

1Na zewnątrz i w wilgoci
połączenia M10 narażone na wodę i opady
2Konstrukcje stalowe
połączenia blach i kątowników
3Konstrukcje drewniane
pergole, wiaty, łączenie belek z podkładką
4Bramy i ogrodzenia
zawiasy, słupki, kotwienie przęseł

W skrócie

Gwint: M10 × 1,5
Długość / gwint b: 45 / 26 mm
Gładki trzpień: 19 mm
Norma: DIN 931
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 16 / 17 mm
Opakowanie: 100 szt.

Montaż śruby

Kolejność skręcania połączenia śrubą M10 × 45 – pakiet do 30 mm.

otwór
Ø 11 mm (ISO 273)
podkładki
pod łeb i pod nakrętkę
nakrętka
nakręć ręcznie
dokręć
klucz 16 / 17 mm, równomiernie

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 931 i PN-EN ISO 4014; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-1; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM10 × 1,5metryczny zwykły, na części trzpienia
Długość L45 mmdługość trzpienia (bez łba)
Długość gwintu b26 mmDIN 931
Gładki odcinek trzpienia19 mmL − b
NormaDIN 931odpowiednik PN-EN ISO 4014
Materiałstal nierdzewna A2PN-EN ISO 3506-1
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s16 / 17 mmISO 4014 / DIN 931
Wysokość łba k6,4 mmnominalna
Wymiar po narożach e17,77 / 18,90 mmmin. (ISO / DIN)
Opakowanie100 szt.
Otwór przejściowyØ 11 mmISO 273, szereg średni
Maks. grubość pakietuok. 30 mm2 podkładki DIN 125 + nakrętka DIN 934
Przekrój czynny As58 mm²gwint M10
Masa 1000 szt.ok. 35,5 kgorientacyjnie, stal A2

Którą śrubę wybrać?

Porównanie śrub DIN 931 dostępnych w ofercie.

WykonanieNakrętkaGdzie stosować
klasa 8.8, ocynk galwanicznyklasy 8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 10.9, bez pokryciaklasy 10mocno obciążone połączenia maszynowe
stal nierdzewna A2A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
OtwórWywierć otwór przejściowy Ø 11 mm we wszystkich łączonych elementach.
02
PodkładkiPodkładka DIN 125 M10 po obu stronach połączenia zapobiega wgniataniu łba w materiał.
03
NakrętkaNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 16 / 17 mm (nasadka 3/8" lub klucz oczkowy), równomiernie, bez klucza udarowego.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: w połączeniach nośnych stosuj wartości z dokumentacji projektowej. Nakrętka powinna mieć klasę równą lub wyższą od klasy śruby.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Nierdzewna śruba M10 × 45 wytrzyma deszcz, kondensację i mycie wodą. Aby nie powstało ogniwo korozyjne, łącz ją wyłącznie z elementami A2. Przy baseniach i nad morzem lepsza będzie stal A4. Gwint smaruj pastą przeciwzatarciową przy częstym rozkręcaniu.

Łączenie materiałów: śrubę, nakrętkę i podkładkę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Trzymaj śruby w oryginalnym opakowaniu, z dala od wilgoci i chemikaliów.

Nie zrzucaj luzem na twarde podłoże – wgnieciony zwój gwintu blokuje nakrętkę.

Śruba M10 × 45 w innych wykonaniach

8.8 ZN – połączenia we wnętrzach, 10.9 – wysokie obciążenia, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 931 / PN-EN ISO 4014 – śruba sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-1 – stal A2
■ gwint metryczny M10 × 1,5
■ symbol 9311045A2
Karta techniczna PDF
wymiary (b = 26 mm, k = 6,4 mm, s = 16 / 17 mm), rysunek śruby M10 × 45, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Czy jest śruba podobna do M10×45 A2, ale innej długości?

W tym samym wykonaniu (A2) mamy też: krótsza M10×40, dłuższa M10×50. Rozmiar M10×45 jest też w wykonaniu: 10.9, 8.8 ZN. Linki znajdziesz w sekcji „Pasujące nakrętki, podkładki i długości”.

Jaki klucz pasuje do śruby M10×45 A2?

Łeb śruby M10×45 A2 ma 16 mm wg ISO 4014 lub 17 mm wg DIN 931 – zależnie od dostawy, dlatego warto mieć oba klucze. Wymiar po narożach łba to min. 17,77 mm, wysokość łba 6,4 mm – wygodnie pracuje się nasadką lub kluczem oczkowym.

Jaką grubość elementów skręci śruba M10×45 A2?

Śruba M10×45 A2 z podkładkami DIN 125 pod łbem i pod nakrętką (2 mm) i nakrętką DIN 934 (8 mm) – pakiet do ok. 30 mm. Gładka część trzpienia ma 19 mm, więc przy elementach od ok. 17 mm gwint zostaje poza łączonymi elementami.

Jak dokręcać nierdzewną śrubę M10×45 A2?

Śrubę M10×45 A2 dokręcaj równomiernie i bez klucza udarowego – gwinty A2 łatwo się zacierają. Przy gwincie M10 × 1,5 pomaga pasta przeciwzatarciowa. Klasa wytrzymałości A2 (50, 70 lub 80) decyduje o dopuszczalnym momencie – przyjmuj go z dokumentacji połączenia.

Ile waży śruba M10×45 A2?

Jedna śruba M10×45 A2 waży ok. 35,5 g; w opakowaniu śrub M10×45 A2 jest 100 szt. – razem ok. 3,55 kg. Masa jest orientacyjna (±5%).

Czym różni się śruba DIN 931 M10×45 A2 od DIN 933 M10×45?

DIN 931 M10×45 A2 ma gwint tylko na odcinku b = 26 mm, a pod łbem 19 mm gładkiego trzpienia – lepiej przenosi ścinanie w otworze. DIN 933 o tej samej długości ma gwint na całych 45 mm i pozwala dokręcić nakrętkę w dowolnym miejscu.

Czy śruba M10×45 A2 nadaje się na zewnątrz?

Tak – M10×45 A2 nie rdzewieje na deszczu i w wilgoci. Wyjątek: chlorki (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) – tam wybierz stal A4.

Symbol
9311045A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-1)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Ilość w opakowaniu
100 szt.
Wymiar nominalny [mm]
M10 × 45 mm
Mocowanie
Gwint M10 × 1,5 na długości b = 26 mm; klucz 16 / 17 mm (ISO 4014 / DIN 931)
Konstrukcja
Śruba z łbem sześciokątnym, gwint na części trzpienia (b = 26 mm); łeb k = 6,4 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-1
Zalety
Gładki trzpień pod łbem, gwint na odcinku b = 26 mm; łącz z nakrętką A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Śruba z łbem sześciokątnym DIN 931 M10 × 45, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 931; PN-EN ISO 4014; PN-EN ISO 3506-1
Średnica mm
10
Długość mm
45
Materiał
A2-70
Norma
DIN 931
Śruba imbusowa DIN 912 M12X60 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  100szt.
Netto:  89,14 zł / 100szt.
89,14 zł / opak.
Brutto:  109,64 zł / 100szt.
109,64 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M12X65 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  98,04 zł / 100szt.
49,02 zł / opak.
Brutto:  120,60 zł / 100szt.
60,30 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M12X70 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  102,00 zł / 100szt.
51,00 zł / opak.
Brutto:  125,46 zł / 100szt.
62,73 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M12X75 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  106,74 zł / 100szt.
53,37 zł / opak.
Brutto:  131,30 zł / 100szt.
65,65 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Śruba imbusowa DIN 912 M12X80 klasa 8.8 ocynk galwaniczny - widok produktu
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  113,44 zł / 100szt.
56,72 zł / opak.
Brutto:  139,54 zł / 100szt.
69,77 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta