ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M8X150 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M8X150 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Kod:  97681508.8ZN
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Brutto:  369,00 zł / 100szt.
184,50 zł / opak.
Netto:  300,00 zł / 100szt.
150,00 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt

Pręt gwintowany do kotwy chemicznej M8 x 150 klasa 8.8 ocynk galwaniczny

Stalowy pręt gwintowany M8 o długości 150 mm, przeznaczony do zamocowań wykonywanych z użyciem odpowiednio dobranej zaprawy kotwiącej. Jest to uniwersalna długość do typowych konsol, uchwytów i profili. Ocynk galwaniczny ZN zapewnia podstawową ochronę powierzchni w typowych warunkach magazynowych, warsztatowych i montażowych.

OCYNK GALWANICZNY ZNKLASA 8.8GWINT M8M8 x 150 MM

Najważniejsze korzyści

Wymiar M8 x 150Długość pozwala uwzględnić element mocowany, podkładkę, nakrętkę i wymagany zapas gwintu.
Klasa 8.8Określone właściwości mechaniczne stali do połączeń montażowych.
Ocynk galwaniczny ZNPodstawowa ochrona stalowej powierzchni w typowych warunkach pracy.
Zestaw gotowy do montażuPręt z dopasowaną nakrętką M8 i podkładką.

Opis produktu

Pręt M8 x 150 klasy 8.8 tworzy połączenie mechaniczne po osadzeniu w żywicy kotwiącej. Długość 150 mm dobrano z myślą o zastosowaniach takich jak uchwyty odsunięte od podłoża i dłuższe połączenia M8. Przy doborze należy uwzględnić wymaganą głębokość zakotwienia, grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i zapas gwintu. Parametry otworu oraz nośność trzeba przyjmować z dokumentacji kompletnego systemu kotwiącego.

Zakres zastosowania

uchwyty odsunięte od podłoża i dłuższe połączenia M8,
połączenia wymagające gwintu M8 i długości całkowitej 150 mm,
zamocowania w betonie lub murze dopuszczone przez dokumentację wybranej zaprawy,
typowe warunki montażowe odpowiednie dla ocynku galwanicznego ZN.

Kontrola montażu kotwy chemicznej

EtapCo sprawdzić przy M8 x 150Znaczenie
DobórPodłoże, zaprawa, środowisko pracy i wymagana głębokość osadzeniaPotwierdza zgodność kompletnego systemu.
OtwórŚrednica, głębokość oraz liczba cykli czyszczeniaOgranicza ryzyko osłabienia przyczepności żywicy.
OsadzenieWprowadzenie pręta ruchem obrotowym do oznaczonej głębokościZapewnia prawidłowe otoczenie gwintu zaprawą.
DokręcaniePełne utwardzenie i moment zgodny z dokumentacjąChroni zamocowanie przed przedwczesnym obciążeniem.

Nośność zależy od kompletnego układu: podłoża, zaprawy, geometrii otworu, głębokości osadzenia, rozstawu, odległości od krawędzi i warunków montażu.

Dobór i montaż

Potwierdź, że dokumentacja zaprawy obejmuje pręt M8 klasy 8.8 i dane podłoże.
Wyznacz głębokość osadzenia i sprawdź, czy długość 150 mm zapewnia potrzebny zapas.
Wykonaj oraz oczyść otwór dokładnie według procedury producenta zaprawy.
Osadź czysty pręt ruchem obrotowym, nie naruszając go podczas wiązania żywicy.
Po pełnym utwardzeniu zamontuj element z użyciem dołączonej nakrętki i podkładki.

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna pręta M8 x 150 klasy 8.8 w ocynku galwanicznym ZN: wymiary, kod produktu 97681508.8ZN, opakowanie i wskazówki montażowe.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ →

Najczęściej zadawane pytania

Czy pręt M8 x 150 można skrócić przed osadzeniem?

Można tylko po sprawdzeniu, czy pozostanie wymagana głębokość zakotwienia, długość robocza oraz zapas na podkładkę i nakrętkę.

Dlaczego otwór pod pręt M8 x 150 musi być dokładnie oczyszczony?

Pył i zwierciny mogą osłabić przyczepność żywicy. Liczbę cykli wydmuchiwania i szczotkowania określa instrukcja zaprawy.

Czy pręt M8 x 150 pasuje do każdej kotwy chemicznej?

Nie. Zaprawa musi być dopuszczona do danego podłoża, średnicy pręta, głębokości osadzenia i warunków montażu.

Jak chronić powłokę ZN pręta M8 x 150 podczas pracy?

Należy unikać uderzeń, zarysowań i kontaktu z agresywną chemią, a po cięciu odpowiednio zabezpieczyć odsłoniętą stal.

Źródło danych podstawowych: https://e-pamar.net.pl/prety-gwintowane-do-kotwy-chemicznej/pret-gwintowany-do-kotwy-chemicznej-m8x150-88-ocynk-zn.html

Marka
Pamar
Symbol
97681508.8ZN
Materiał
Stal
Zastosowanie
Kotwy chemiczne — lekkich zamocowań i instalacji w betonie i murze
Ilość w opakowaniu
50 szt.
Wymiar nominalny [mm]
8
Mocowanie
Pręt gwintowany M8x150 z nakrętką M8 i podkładką w ocynku galwanicznym
Konstrukcja
Gwint pełny M8 x 150 mm, klasa 8.8
Warunki pracy
Ocynk galwaniczny ZN; typowe warunki zgodne z dokumentacją systemu kotwiącego
Jakość
Stal klasy 8.8 z powłoką ocynku galwanicznego ZN
Zalety
Kompletny zestaw: pręt, nakrętka i podkładka w ocynku galwanicznym
Dokument
Karta techniczna produktu
Produkt
Pręt gwintowany do kotwy chemicznej
Średnica mm
8
Długość mm
150
Materiał
Stal
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Pręt gwintowany M8x110 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  298,00 zł / 100szt.
149,00 zł / opak.
Brutto:  366,54 zł / 100szt.
183,27 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M8x150 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  336,00 zł / 100szt.
168,00 zł / opak.
Brutto:  413,28 zł / 100szt.
206,64 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x115 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  342,00 zł / 100szt.
171,00 zł / opak.
Brutto:  420,66 zł / 100szt.
210,33 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x130 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  360,00 zł / 100szt.
180,00 zł / opak.
Brutto:  442,80 zł / 100szt.
221,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x150 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  392,40 zł / 100szt.
196,20 zł / opak.
Brutto:  482,66 zł / 100szt.
241,33 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta