PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M24X450 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Ilość w opakowaniu:
10 szt.
Brutto:
2 952,00 zł / 100szt. 295,20 zł / opak.
Netto:
2 400,00 zł / 100szt. 240,00 zł / opak.
Pręt gwintowany do kotwy chemicznej M24 x 450 klasa 8.8 ocynk galwaniczny Stalowy pręt gwintowany M24 o długości 450 mm, przeznaczony do zamocowań wykonywanych z użyciem odpowiednio dobranej zaprawy kotwiącej. Jest to długi wariant do rozbudowanych układów montażowych przewidzianych projektem. Ocynk galwaniczny ZN zapewnia podstawową ochronę powierzchni w typowych warunkach magazynowych, warsztatowych i montażowych.
OCYNK GALWANICZNY ZN KLASA 8.8 GWINT M24 M24 x 450 MM
Kompletny zestaw montażowy W zestawie znajduje się pręt M24 x 450, nakrętka M24 i podkładka w ocynku galwanicznym . Opakowanie handlowe: 10 szt.
Najważniejsze korzyści ✓ Wymiar M24 x 450 Duży zapas długości ułatwia przejście przez grube elementy i wykonanie połączenia dystansowego.
✓ Klasa 8.8 Określone właściwości mechaniczne stali do połączeń montażowych.
✓ Ocynk galwaniczny ZN Podstawowa ochrona stalowej powierzchni w typowych warunkach pracy.
✓ Zestaw gotowy do montażu Pręt z dopasowaną nakrętką M24 i podkładką.
Opis produktu Pręt M24 x 450 klasy 8.8 tworzy połączenie mechaniczne po osadzeniu w żywicy kotwiącej. Długość 450 mm dobrano z myślą o zastosowaniach takich jak najdłuższe układy montażowe przewidziane projektem. Przy doborze należy uwzględnić wymaganą głębokość zakotwienia, grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i zapas gwintu. Parametry otworu oraz nośność trzeba przyjmować z dokumentacji kompletnego systemu kotwiącego.
Zakres zastosowania ✓ najdłuższe układy montażowe przewidziane projektem,
✓ połączenia wymagające gwintu M24 i długości całkowitej 450 mm,
✓ zamocowania w betonie lub murze dopuszczone przez dokumentację wybranej zaprawy,
✓ typowe warunki montażowe odpowiednie dla ocynku galwanicznego ZN.
Kontrola montażu kotwy chemicznej Etap Co sprawdzić przy M24 x 450 Znaczenie Dobór Podłoże, zaprawa, środowisko pracy i wymagana głębokość osadzenia Potwierdza zgodność kompletnego systemu. Otwór Średnica, głębokość oraz liczba cykli czyszczenia Ogranicza ryzyko osłabienia przyczepności żywicy. Osadzenie Wprowadzenie pręta ruchem obrotowym do oznaczonej głębokości Zapewnia prawidłowe otoczenie gwintu zaprawą. Dokręcanie Pełne utwardzenie i moment zgodny z dokumentacją Chroni zamocowanie przed przedwczesnym obciążeniem.
Nośność zależy od kompletnego układu: podłoża, zaprawy, geometrii otworu, głębokości osadzenia, rozstawu, odległości od krawędzi i warunków montażu.
Dobór i montaż ✓ Potwierdź, że dokumentacja zaprawy obejmuje pręt M24 klasy 8.8 i dane podłoże.
✓ Wyznacz głębokość osadzenia i sprawdź, czy długość 450 mm zapewnia potrzebny zapas.
✓ Wykonaj oraz oczyść otwór dokładnie według procedury producenta zaprawy.
✓ Osadź czysty pręt ruchem obrotowym, nie naruszając go podczas wiązania żywicy.
✓ Po pełnym utwardzeniu zamontuj element z użyciem dołączonej nakrętki i podkładki.
Ważna informacja projektowa Długi wariant jest przeznaczony do rozbudowanych układów określonych w projekcie. Ocynk galwaniczny nie zastępuje doboru środowiskowego. Przy stałej wilgoci, chlorkach, agresywnej chemii lub ryzyku korozji galwanicznej wymagane zabezpieczenie powinno wynikać z projektu. Wartości obliczeniowe zamocowania należy przyjmować z aktualnej ETA lub równoważnej dokumentacji wybranej zaprawy.
Dokumentacja techniczna Karta techniczna pręta M24 x 450 klasy 8.8 w ocynku galwanicznym ZN: wymiary, kod produktu 976244508.8ZN, opakowanie i wskazówki montażowe.
POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ → Najczęściej zadawane pytania Dlaczego przy pręcie M24 x 450 trzeba sprawdzić głębokość osadzenia? Głębokość wpływa na pracę zakotwienia i musi odpowiadać dokumentacji zaprawy, obciążeniom oraz parametrom podłoża.
Czy nakrętka dołączona do zestawu M24 x 450 ma ten sam rozmiar gwintu? Tak. Do pręta M24 dołączona jest nakrętka M24 oraz odpowiednio dobrana podkładka.
Jak temperatura wpływa na montaż pręta M24 x 450? Temperatura podłoża i żywicy zmienia czas roboczy oraz czas utwardzania. Obowiązują wartości podane przez producenta zaprawy.
Czy ocynk galwaniczny pręta M24 x 450 nadaje się do stałej ekspozycji na wodę? Nie należy tego zakładać bez analizy środowiska. Przy stałej wilgoci lub chlorkach wymagane może być trwalsze zabezpieczenie albo stal nierdzewna.
Źródło danych podstawowych: https://e-pamar.net.pl/prety-gwintowane-do-kotwy-chemicznej/pret-gwintowany-do-kotwy-chemicznej-m24x450-88-ocynk-zn.html
Zastosowanie
Kotwy chemiczne — ciężkich konstrukcji i odpowiedzialnych zamocowań w betonie i murze
Ilość w opakowaniu
10 szt.
Mocowanie
Pręt gwintowany M24x450 z nakrętką M24 i podkładką w ocynku galwanicznym
Konstrukcja
Gwint pełny M24 x 450 mm, klasa 8.8
Warunki pracy
Ocynk galwaniczny ZN; typowe warunki zgodne z dokumentacją systemu kotwiącego
Jakość
Stal klasy 8.8 z powłoką ocynku galwanicznego ZN
Ilość w opakowaniu:
50szt.
Netto:
644,00 zł / 100szt. 322,00 zł / opak.
Brutto:
792,12 zł / 100szt. 396,06 zł / opak.
Ilość w opakowaniu:
50szt.
Netto:
724,00 zł / 100szt. 362,00 zł / opak.
Brutto:
890,52 zł / 100szt. 445,26 zł / opak.
Ilość w opakowaniu:
25szt.
Netto:
874,00 zł / 100szt. 218,50 zł / opak.
Brutto:
1 075,04 zł / 100szt. 268,76 zł / opak.
Ilość w opakowaniu:
25szt.
Netto:
888,00 zł / 100szt. 222,00 zł / opak.
Brutto:
1 092,24 zł / 100szt. 273,06 zł / opak.
Ilość w opakowaniu:
25szt.
Netto:
992,00 zł / 100szt. 248,00 zł / opak.
Brutto:
1 220,16 zł / 100szt. 305,04 zł / opak.
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.