ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M24X240 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M24X240 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Kod:  976242408.8ZN
Ilość w opakowaniu:  10 szt.
Brutto:  1 599,00 zł / 100szt.
159,90 zł / opak.
Netto:  1 300,00 zł / 100szt.
130,00 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt

Pręt gwintowany do kotwy chemicznej M24 x 240 klasa 8.8 ocynk galwaniczny

Stalowy pręt gwintowany M24 o długości 240 mm, przeznaczony do zamocowań wykonywanych z użyciem odpowiednio dobranej zaprawy kotwiącej. Jest to wydłużony wariant do grubszych elementów i połączeń z dystansem. Ocynk galwaniczny ZN zapewnia podstawową ochronę powierzchni w typowych warunkach magazynowych, warsztatowych i montażowych.

OCYNK GALWANICZNY ZNKLASA 8.8GWINT M24M24 x 240 MM

Najważniejsze korzyści

Wymiar M24 x 240Większa długość robocza wspiera montaż elementów odsuniętych od powierzchni podłoża.
Klasa 8.8Określone właściwości mechaniczne stali do połączeń montażowych.
Ocynk galwaniczny ZNPodstawowa ochrona stalowej powierzchni w typowych warunkach pracy.
Zestaw gotowy do montażuPręt z dopasowaną nakrętką M24 i podkładką.

Opis produktu

Pręt M24 x 240 klasy 8.8 tworzy połączenie mechaniczne po osadzeniu w żywicy kotwiącej. Długość 240 mm dobrano z myślą o zastosowaniach takich jak masywne podstawy konstrukcji. Przy doborze należy uwzględnić wymaganą głębokość zakotwienia, grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i zapas gwintu. Parametry otworu oraz nośność trzeba przyjmować z dokumentacji kompletnego systemu kotwiącego.

Zakres zastosowania

masywne podstawy konstrukcji,
połączenia wymagające gwintu M24 i długości całkowitej 240 mm,
zamocowania w betonie lub murze dopuszczone przez dokumentację wybranej zaprawy,
typowe warunki montażowe odpowiednie dla ocynku galwanicznego ZN.

Kontrola montażu kotwy chemicznej

EtapCo sprawdzić przy M24 x 240Znaczenie
DobórPodłoże, zaprawa, środowisko pracy i wymagana głębokość osadzeniaPotwierdza zgodność kompletnego systemu.
OtwórŚrednica, głębokość oraz liczba cykli czyszczeniaOgranicza ryzyko osłabienia przyczepności żywicy.
OsadzenieWprowadzenie pręta ruchem obrotowym do oznaczonej głębokościZapewnia prawidłowe otoczenie gwintu zaprawą.
DokręcaniePełne utwardzenie i moment zgodny z dokumentacjąChroni zamocowanie przed przedwczesnym obciążeniem.

Nośność zależy od kompletnego układu: podłoża, zaprawy, geometrii otworu, głębokości osadzenia, rozstawu, odległości od krawędzi i warunków montażu.

Dobór i montaż

Potwierdź, że dokumentacja zaprawy obejmuje pręt M24 klasy 8.8 i dane podłoże.
Wyznacz głębokość osadzenia i sprawdź, czy długość 240 mm zapewnia potrzebny zapas.
Wykonaj oraz oczyść otwór dokładnie według procedury producenta zaprawy.
Osadź czysty pręt ruchem obrotowym, nie naruszając go podczas wiązania żywicy.
Po pełnym utwardzeniu zamontuj element z użyciem dołączonej nakrętki i podkładki.

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna pręta M24 x 240 klasy 8.8 w ocynku galwanicznym ZN: wymiary, kod produktu 976242408.8ZN, opakowanie i wskazówki montażowe.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ →

Najczęściej zadawane pytania

Co uwzględnić przy doborze długości 240 mm w pręcie M24?

Do głębokości osadzenia trzeba dodać grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i potrzebny zapas gwintu.

Czy pręt M24 x 240 ZN można stosować w murze?

Tak, ale tylko wtedy, gdy dokumentacja wybranej zaprawy dopuszcza dane podłoże i wskazuje właściwy sposób przygotowania otworu.

Kiedy wolno dokręcić nakrętkę na pręcie M24 x 240?

Dokręcanie można rozpocząć po pełnym utwardzeniu żywicy w czasie podanym przez producenta dla rzeczywistej temperatury montażu.

Czym ocynk galwaniczny w wariancie M24 x 240 różni się od HDG?

Warstwa ZN jest cieńsza i przeznaczona głównie do typowych warunków montażowych. Ocynk ogniowy zwykle wybiera się przy większej ekspozycji korozyjnej.

Źródło danych podstawowych: https://e-pamar.net.pl/prety-gwintowane-do-kotwy-chemicznej/pret-gwintowany-do-kotwy-chemicznej-m24x240-88-ocynk-zn.html

Marka
Pamar
Symbol
976242408.8ZN
Materiał
Stal
Ilość w opakowaniu
10 szt.
Wymiar nominalny [mm]
24
Zastosowanie
Kotwy chemiczne — ciężkich konstrukcji i odpowiedzialnych zamocowań w betonie i murze
Mocowanie
Pręt gwintowany M24x240 z nakrętką M24 i podkładką w ocynku galwanicznym
Konstrukcja
Gwint pełny M24 x 240 mm, klasa 8.8
Warunki pracy
Ocynk galwaniczny ZN; typowe warunki zgodne z dokumentacją systemu kotwiącego
Jakość
Stal klasy 8.8 z powłoką ocynku galwanicznego ZN
Zalety
Kompletny zestaw: pręt, nakrętka i podkładka w ocynku galwanicznym
Dokument
Karta techniczna produktu
Produkt
Pręt gwintowany do kotwy chemicznej
Średnica mm
24
Długość mm
240
Materiał
Stal
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Pręt gwintowany M8x110 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  298,00 zł / 100szt.
149,00 zł / opak.
Brutto:  366,54 zł / 100szt.
183,27 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M8x150 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  336,00 zł / 100szt.
168,00 zł / opak.
Brutto:  413,28 zł / 100szt.
206,64 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x115 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  342,00 zł / 100szt.
171,00 zł / opak.
Brutto:  420,66 zł / 100szt.
210,33 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x130 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  360,00 zł / 100szt.
180,00 zł / opak.
Brutto:  442,80 zł / 100szt.
221,40 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x150 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  392,40 zł / 100szt.
196,20 zł / opak.
Brutto:  482,66 zł / 100szt.
241,33 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta