ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16X200 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16X200 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Kod:  976162008.8ZN
Ilość w opakowaniu:  25 szt.
Brutto:  738,00 zł / 100szt.
184,50 zł / opak.
Netto:  600,00 zł / 100szt.
150,00 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt

Pręt gwintowany do kotwy chemicznej M16 x 200 klasa 8.8 ocynk galwaniczny

Stalowy pręt gwintowany M16 o długości 200 mm, przeznaczony do zamocowań wykonywanych z użyciem odpowiednio dobranej zaprawy kotwiącej. Jest to wydłużony wariant do grubszych elementów i połączeń z dystansem. Ocynk galwaniczny ZN zapewnia podstawową ochronę powierzchni w typowych warunkach magazynowych, warsztatowych i montażowych.

OCYNK GALWANICZNY ZNKLASA 8.8GWINT M16M16 x 200 MM

Najważniejsze korzyści

Wymiar M16 x 200Większa długość robocza wspiera montaż elementów odsuniętych od powierzchni podłoża.
Klasa 8.8Określone właściwości mechaniczne stali do połączeń montażowych.
Ocynk galwaniczny ZNPodstawowa ochrona stalowej powierzchni w typowych warunkach pracy.
Zestaw gotowy do montażuPręt z dopasowaną nakrętką M16 i podkładką.

Opis produktu

Pręt M16 x 200 klasy 8.8 tworzy połączenie mechaniczne po osadzeniu w żywicy kotwiącej. Długość 200 mm dobrano z myślą o zastosowaniach takich jak ramy z wymaganym zapasem gwintu. Przy doborze należy uwzględnić wymaganą głębokość zakotwienia, grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i zapas gwintu. Parametry otworu oraz nośność trzeba przyjmować z dokumentacji kompletnego systemu kotwiącego.

Zakres zastosowania

ramy z wymaganym zapasem gwintu,
połączenia wymagające gwintu M16 i długości całkowitej 200 mm,
zamocowania w betonie lub murze dopuszczone przez dokumentację wybranej zaprawy,
typowe warunki montażowe odpowiednie dla ocynku galwanicznego ZN.

Kontrola montażu kotwy chemicznej

EtapCo sprawdzić przy M16 x 200Znaczenie
DobórPodłoże, zaprawa, środowisko pracy i wymagana głębokość osadzeniaPotwierdza zgodność kompletnego systemu.
OtwórŚrednica, głębokość oraz liczba cykli czyszczeniaOgranicza ryzyko osłabienia przyczepności żywicy.
OsadzenieWprowadzenie pręta ruchem obrotowym do oznaczonej głębokościZapewnia prawidłowe otoczenie gwintu zaprawą.
DokręcaniePełne utwardzenie i moment zgodny z dokumentacjąChroni zamocowanie przed przedwczesnym obciążeniem.

Nośność zależy od kompletnego układu: podłoża, zaprawy, geometrii otworu, głębokości osadzenia, rozstawu, odległości od krawędzi i warunków montażu.

Dobór i montaż

Potwierdź, że dokumentacja zaprawy obejmuje pręt M16 klasy 8.8 i dane podłoże.
Wyznacz głębokość osadzenia i sprawdź, czy długość 200 mm zapewnia potrzebny zapas.
Wykonaj oraz oczyść otwór dokładnie według procedury producenta zaprawy.
Osadź czysty pręt ruchem obrotowym, nie naruszając go podczas wiązania żywicy.
Po pełnym utwardzeniu zamontuj element z użyciem dołączonej nakrętki i podkładki.

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna pręta M16 x 200 klasy 8.8 w ocynku galwanicznym ZN: wymiary, kod produktu 976162008.8ZN, opakowanie i wskazówki montażowe.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ →

Najczęściej zadawane pytania

Czy pręt M16 x 200 można skrócić przed osadzeniem?

Można tylko po sprawdzeniu, czy pozostanie wymagana głębokość zakotwienia, długość robocza oraz zapas na podkładkę i nakrętkę.

Dlaczego otwór pod pręt M16 x 200 musi być dokładnie oczyszczony?

Pył i zwierciny mogą osłabić przyczepność żywicy. Liczbę cykli wydmuchiwania i szczotkowania określa instrukcja zaprawy.

Czy pręt M16 x 200 pasuje do każdej kotwy chemicznej?

Nie. Zaprawa musi być dopuszczona do danego podłoża, średnicy pręta, głębokości osadzenia i warunków montażu.

Jak chronić powłokę ZN pręta M16 x 200 podczas pracy?

Należy unikać uderzeń, zarysowań i kontaktu z agresywną chemią, a po cięciu odpowiednio zabezpieczyć odsłoniętą stal.

Źródło danych podstawowych: https://e-pamar.net.pl/prety-gwintowane-do-kotwy-chemicznej/pret-gwintowany-do-kotwy-chemicznej-m16x200-88-ocynk-zn.html

Marka
Pamar
Symbol
976162008.8ZN
Materiał
Stal
Ilość w opakowaniu
25 szt.
Wymiar nominalny [mm]
16
Zastosowanie
Kotwy chemiczne — konstrukcji o podwyższonych obciążeniach w betonie i murze
Mocowanie
Pręt gwintowany M16x200 z nakrętką M16 i podkładką w ocynku galwanicznym
Konstrukcja
Gwint pełny M16 x 200 mm, klasa 8.8
Warunki pracy
Ocynk galwaniczny ZN; typowe warunki zgodne z dokumentacją systemu kotwiącego
Jakość
Stal klasy 8.8 z powłoką ocynku galwanicznego ZN
Zalety
Kompletny zestaw: pręt, nakrętka i podkładka w ocynku galwanicznym
Dokument
Karta techniczna produktu
Produkt
Pręt gwintowany do kotwy chemicznej
Średnica mm
16
Długość mm
200
Materiał
Stal
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
Pręt gwintowany M12x200 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  561,60 zł / 100szt.
280,80 zł / opak.
Brutto:  690,78 zł / 100szt.
345,39 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M12x220 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  624,60 zł / 100szt.
312,30 zł / opak.
Brutto:  768,26 zł / 100szt.
384,13 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M12x260 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  743,40 zł / 100szt.
185,85 zł / opak.
Brutto:  914,40 zł / 100szt.
228,60 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M12x300 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  754,20 zł / 100szt.
188,55 zł / opak.
Brutto:  927,68 zł / 100szt.
231,92 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M16x150 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  775,80 zł / 100szt.
193,95 zł / opak.
Brutto:  954,24 zł / 100szt.
238,56 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta