ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16x150 8.8 OCYNK OGNIOWY - HDG

Pręt gwintowany M16x150 do kotwy chemicznej, klasa 8.8, ocynk ogniowy HDG, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Kod:  976161508.8FZ
Ilość w opakowaniu:  25 szt.
Brutto:  1 220,16 zł / 100szt.
305,04 zł / opak.
Netto:  992,00 zł / 100szt.
248,00 zł / opak.
W koszyku: 0 szt

Pręt gwintowany do kotwy chemicznej M16 × 150 klasa 8.8 ocynk ogniowy HDG

Pręt M16 × 150 został dobrany do montażu podstaw konstrukcji stalowych. Długość 150 mm zapewnia większy zapas gwintu przy zachowaniu poręcznego formatu. Klasa 8.8 określa właściwości mechaniczne stali, a ocynk ogniowy HDG zwiększa ochronę powierzchni przed korozją.

STAL · KLASA 8.8GWINT M16OCYNK OGNIOWY HDGM16 × 150 MM
Kompletny zestaw montażowy

W opakowaniu znajduje się pręt M16 × 150, nakrętka M16 i podkładka. Nie trzeba zamawiać tych elementów osobno. Opakowanie handlowe: 25 szt.

Najważniejsze korzyści

✓Wymiar M16 × 150Dopasowany do podstaw konstrukcji stalowych.
✓Klasa 8.8Określone właściwości mechaniczne stali do połączeń montażowych.
✓Ocynk ogniowy HDGZwiększona ochrona powierzchni w porównaniu z niepokrytą stalą.
✓Zestaw gotowy do montażuPręt z nakrętką M16 i podkładką.

Opis produktu

Pręt M16 × 150 to solidny wariant do większych wsporników i ram stalowych. Długość 150 mm daje przestrzeń na wymaganą część osadzaną, grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i niezbędny zapas gwintu. Przy osadzaniu podstaw konstrukcji stalowych należy dobrać zaprawę, średnicę otworu, głębokość zakotwienia i moment dokręcania na podstawie dokumentacji konkretnego systemu.

Zakres zastosowania

✓podstaw konstrukcji stalowych
✓montaż elementów z możliwością regulacji położenia na gwincie M16
✓zamocowania w betonie lub murze dopuszczone przez dokumentację zaprawy
✓połączenia, w których długość 150 mm pozwala uwzględnić grubość mocowanego elementu

Dobór i montaż

Dla wariantu M16 × 150 sprawdź w dokumentacji zaprawy średnicę i głębokość otworu, procedurę czyszczenia, głębokość osadzenia, czas utwardzania oraz dopuszczalny moment dokręcania. Nie obciążaj zamocowania przed pełnym utwardzeniem żywicy.

Ważna informacja projektowa

Nośność zależy od kompletnego systemu: zaprawy, podłoża, geometrii otworu, głębokości zakotwienia, odległości od krawędzi, rozstawu i sposobu montażu. Wartości obliczeniowe przyjmuj z aktualnej dokumentacji technicznej i oceny ETA wybranej zaprawy.

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna pręta M16 × 150, klasa 8.8, ocynk ogniowy HDG.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ →

Najczęściej zadawane pytania

W jakich pracach najlepiej wykorzystać najkrótszy wariant M16 × 150?

Sprawdza się tam, gdzie liczy się kompaktowy montaż i niewielka część wystająca. Minimalną głębokość zakotwienia zawsze należy potwierdzić w dokumentacji wybranego systemu.

Czy zestaw M16 × 150 zawiera elementy do skręcenia połączenia?

Tak. W zestawie znajduje się pręt, nakrętka M16 oraz podkładka, dzięki czemu tych dwóch elementów nie trzeba dobierać oddzielnie.

Jak dobrać średnicę otworu do gwintu M16 w wariancie 150 mm?

Nie należy przyjmować jej wyłącznie na podstawie średnicy gwintu. Wymiar wiertła, głębokość otworu i procedurę czyszczenia odczytaj z instrukcji konkretnej zaprawy kotwiącej.

Czy ocynk ogniowy pręta M16 × 150 zastępuje ocenę środowiska pracy?

Nie. HDG zwiększa ochronę powierzchni, ale dobór zabezpieczenia nadal zależy od wilgotności, agresywności środowiska, kontaktu z innymi metalami i oczekiwanej trwałości.

Symbol
976161508.8FZ
Materiał
Stal
Ilość w opakowaniu
25 szt.
Wymiar nominalny [mm]
16
Zastosowanie
Kotwy chemiczne do betonu i muru - zgodnie z dokumentacją zastosowanej zaprawy
Mocowanie
Pręt gwintowany z nakrętką M16 i podkładką
Konstrukcja
Gwint pełny M16 x 150 mm
Warunki pracy
Ocynk ogniowy HDG; warunki zgodne z dokumentacją systemu kotwiącego
Jakość
Klasa własności mechanicznych 8.8
Zalety
Kompletny zestaw: pręt, nakrętka i podkładka; powłoka HDG
Dokument
Karta techniczna produktu
Średnica mm
16
Długość mm
150
Klasa
8.8
Pokrycie
Ocynk ogniowy
Pręt gwintowany M8x80 do kotwy chemicznej, klasa 8.8, ocynk ogniowy HDG, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  248,00 zł / 100szt.
124,00 zł / opak.
Brutto:  305,04 zł / 100szt.
152,52 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M8x110 do kotwy chemicznej, klasa 8.8, ocynk ogniowy HDG, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  268,00 zł / 100szt.
134,00 zł / opak.
Brutto:  329,64 zł / 100szt.
164,82 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M8x150 do kotwy chemicznej, klasa 8.8, ocynk ogniowy HDG, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  312,00 zł / 100szt.
156,00 zł / opak.
Brutto:  383,76 zł / 100szt.
191,88 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x115 do kotwy chemicznej, klasa 8.8, ocynk ogniowy HDG, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  370,00 zł / 100szt.
185,00 zł / opak.
Brutto:  455,10 zł / 100szt.
227,55 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Pręt gwintowany M10x130 do kotwy chemicznej, klasa 8.8, ocynk ogniowy HDG, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  394,00 zł / 100szt.
197,00 zł / opak.
Brutto:  484,62 zł / 100szt.
242,31 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta