ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M10x150 STAL NIERDZEWNA A2

Pręt gwintowany M10x150 do kotwy chemicznej ze stali nierdzewnej A2, z nakrętką i podkładką
Dostępny do 3 dni
Kod:  97610150A2
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Brutto:  482,66 zł / 100szt.
241,33 zł / opak.
Netto:  392,40 zł / 100szt.
196,20 zł / opak.
W koszyku: 0 szt

Pręt gwintowany do kotwy chemicznej M10 x 150 stal nierdzewna A2

Nierdzewny pręt gwintowany M8 o długości 80 mm, przeznaczony do zamocowań wykonywanych z użyciem odpowiednio dobranej zaprawy kotwiącej. Ten wariant to kompaktowy wariant do zamocowań o ograniczonej przestrzeni montażowej. Wykonanie A2 zapewnia odporność korozyjną właściwą dla stali nierdzewnej w typowych warunkach użytkowania.

STAL NIERDZEWNA A2GWINT M8PEŁNY GWINTM10 x 150 MM

Najważniejsze korzyści

Wymiar M10 x 150Długość pozwala uwzględnić element mocowany, podkładkę, nakrętkę i wymagany zapas gwintu.
Stal nierdzewna A2Dobra odporność na wilgoć i typowe warunki atmosferyczne.
Pełny gwint M8Ułatwia ustawienie położenia nakrętki i elementu mocowanego.
Zestaw gotowy do montażuPręt, nakrętka i podkładka w zgodnym wykonaniu A2.

Opis produktu

Pręt M10 x 150 A2 służy do tworzenia połączenia mechanicznego po osadzeniu w żywicy kotwiącej. Długość 80 mm dobrano z myślą o zastosowaniach takich jak uchwyty instalacyjne i lekkie konsole w ograniczonej przestrzeni. Przy doborze należy uwzględnić wymaganą głębokość zakotwienia, grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i zapas gwintu. Parametry otworu oraz nośność przyjmuj z dokumentacji kompletnego systemu kotwiącego.

Zakres zastosowania

uchwyty instalacyjne i lekkie konsole w ograniczonej przestrzeni,
połączenia wymagające gwintu M8 i długości całkowitej 80 mm,
zamocowania w betonie lub murze dopuszczone przez dokumentację wybranej zaprawy,
miejsca, w których projekt wymaga wykonania ze stali nierdzewnej A2.

Kontrola montażu kotwy chemicznej

Etap Co sprawdzić przy M10 x 150 Znaczenie
Dobór Podłoże, zaprawa, środowisko pracy i wymagana głębokość osadzenia Potwierdza zgodność kompletnego systemu.
Otwór Średnica, głębokość oraz liczba cykli czyszczenia Ogranicza ryzyko osłabienia przyczepności żywicy.
Osadzenie Wprowadzenie pręta ruchem obrotowym do oznaczonej głębokości Zapewnia prawidłowe otoczenie gwintu zaprawą.
Dokręcanie Pełne utwardzenie i moment zgodny z dokumentacją Chroni zamocowanie przed przedwczesnym obciążeniem.

Nośność zależy od kompletnego układu: podłoża, zaprawy, geometrii otworu, głębokości osadzenia, rozstawu, odległości od krawędzi i warunków montażu.

Dobór i montaż

Potwierdź, że dokumentacja zaprawy obejmuje pręt M8 i dane podłoże.
Wyznacz głębokość osadzenia i sprawdź, czy długość 80 mm zapewnia potrzebny zapas.
Wykonaj oraz oczyść otwór dokładnie według procedury producenta zaprawy.
Osadź czysty pręt ruchem obrotowym, nie naruszając go podczas wiązania żywicy.
Po pełnym utwardzeniu zamontuj element z użyciem dołączonej nakrętki i podkładki A2.

Dokumentacja techniczna

Karta techniczna pręta M10 x 150 ze stali nierdzewnej A2: wymiary, kod produktu 97610150A2, opakowanie i wskazówki montażowe.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ →

Najczęściej zadawane pytania

Co trzeba uwzględnić przy doborze długości 150 mm dla wariantu M10 x 150?

Do wymaganej głębokości osadzenia dodaj grubość mocowanego elementu, podkładkę, nakrętkę i niezbędny zapas gwintu.

Czym wykonanie A2 różni się od pręta ocynkowanego dla wariantu M10 x 150?

Odporność korozyjna wynika z materiału nierdzewnego, a nie z dodatkowej powłoki cynkowej. Wybór zależy od środowiska i wymagań projektu.

Czy pręt M10 x 150 nadaje się do muru?

Może być stosowany tylko wtedy, gdy wybrana zaprawa i sposób montażu są dopuszczone dla danego rodzaju muru.

Kiedy można obciążyć zamocowanie M10 x 150?

Dopiero po pełnym utwardzeniu żywicy w czasie określonym przez producenta dla rzeczywistej temperatury i stanu otworu.

Źródło danych podstawowych: https://e-pamar.net.pl/prety-gwintowane-do-kotwy-chemicznej/pret-gwintowany-do-kotwy-chemicznej-m8x80-stal-nierdzewna-a2.html

Symbol
97610150A2
Materiał
Stal nierdzewna A2
Ilość w opakowaniu
50 szt.
Wymiar nominalny [mm]
10
Zastosowanie
Ramy pomocnicze i profile stalowe
Mocowanie
Pręt gwintowany M10x150 z nakrętką M10 i podkładką A2
Konstrukcja
Gwint pełny M10 x 150 mm
Warunki pracy
Stal nierdzewna A2; warunki zgodne z dokumentacją systemu kotwiącego
Jakość
Wykonanie ze stali nierdzewnej A2
Zalety
Kompletny zestaw: pręt, nakrętka i podkładka A2
Dokument
Karta techniczna produktu
Produkt
Pręt gwintowany do kotwy chemicznej
Średnica mm
10
Długość mm
150
Materiał
A2
PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16X150 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  540,00 zł / 100szt.
135,00 zł / opak.
Brutto:  664,20 zł / 100szt.
166,05 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16X190 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  600,00 zł / 100szt.
150,00 zł / opak.
Brutto:  738,00 zł / 100szt.
184,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16X200 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  600,00 zł / 100szt.
150,00 zł / opak.
Brutto:  738,00 zł / 100szt.
184,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16X220 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  700,00 zł / 100szt.
175,00 zł / opak.
Brutto:  861,00 zł / 100szt.
215,25 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
PRĘT GWINTOWANY DO KOTWY CHEMICZNEJ M16X240 KLASA 8.8 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  25szt.
Netto:  700,00 zł / 100szt.
175,00 zł / opak.
Brutto:  861,00 zł / 100szt.
215,25 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta