ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M36 KLASA 8 BEZ POKRYCIA

NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M36 KLASA 8 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Kod:  934368
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Brutto:  589,92 zł / 100szt.
294,96 zł / opak.
Netto:  479,60 zł / 100szt.
239,80 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt
PAMAR · DIN 934 · 934368

Nakrętka sześciokątna DIN 934 M36, klasa 8, bez pokrycia

Nakrętka sześciokątna M36 z gwintem metrycznym zwykłym (skok 4 mm) wg DIN 934, klasa 8, bez pokrycia. Do śrub i prętów gwintowanych M36. Przeznaczenie: wnętrza, połączenia malowane lub zabezpieczane. Opakowanie: 50 szt.

M36 × 4DIN 934KLASA 8KLUCZ 5550 SZT.
Wykonanie: bez pokrycia
stal czarna, olejona
M36 × 4
gwint × skok [mm]
55
klucz s [mm]
31/29
wysokość m [mm] (ISO/DIN)
klasa 8
PN-EN ISO 898-2
ZANIM ZACZNIESZ MONTAŻ
Co przygotować do nakrętki M36
1Klucz płaski lub nasadowy
klucz 55
ten sam w ISO 4032 i DIN 934
2Podkładka M36
DIN 125
ocynk galwaniczny
3Pręt gwintowany M36
DIN 976
klasa 8.8 – dobierz do klasy nakrętki
ZOBACZ →
4Otwór przejściowy
Ø 39 mm
pod śrubę M36 – szereg średni wg ISO 273

O produkcie

Nakrętka sześciokątna DIN 934 M36 ma gwint metryczny zwykły (skok 4 mm) i pasuje do śrub, prętów gwintowanych oraz kotew M36. Sześciokąt o rozmiarze 55 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 8 wg PN-EN ISO 898-2. Opakowanie zawiera 50 szt. Wymiary według DIN 934 i jej następczyni ISO 4032 różnią się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Nakrętka bez powłoki (stal czarna, olejona) do śrub i prętów klasy 8.8. Sprawdza się wewnątrz, w połączeniach malowanych po montażu i tam, gdzie powłoka cynku jest niepożądana. Olej chroni ją tylko w transporcie i magazynie.

Dlaczego ta nakrętka M36

✓Norma DIN 934
Gwint metryczny zwykły M36 × 4.
✓Klasa 8, bez powłoki
Do śrub 8.8 i połączeń malowanych.
✓Sześciokąt s = 55 mm
Pasuje do kluczy płaskich, oczkowych i nasadowych.
✓Do śrub i prętów
Śruby, pręty gwintowane, kotwy M36.
✓Opakowanie 50 szt.
Wygodne na budowę i do warsztatu.
✓Stal czarna, olejona
Bez powłoki – można malować.

Do czego użyć nakrętki M36

1Konstrukcje stalowe
ciężkie połączenia śrubowe
2Kotwy fundamentowe
posadowienie maszyn i konstrukcji
3Ściągi i tężniki
połączenia przenoszące duże siły
4Maszyny i urządzenia
ciężkie mocowania

W skrócie

Gwint: M36 × 4
Norma: DIN 934
Klasa: 8
Wykonanie: bez pokrycia (stal czarna, olejona)
Klucz: 55 mm
Wysokość: 31 / 29 mm
Opakowanie: 50 szt.

Montaż nakrętki

Kolejność skręcania połączenia z nakrętką M36.

podkładka
pod nakrętkę, na materiał
nakręć
ręcznie, bez oporu
dokręć
kluczem 55 mm
sprawdź
min. 1–2 zwoje śruby nad nakrętką

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 934 i PN-EN ISO 4032; klasy własności wg PN-EN ISO 898-2; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM36 × 4metryczny zwykły, tolerancja 6H
NormaDIN 934odpowiednik PN-EN ISO 4032
Klasa własności8PN-EN ISO 898-2
Pasuje do śrub klasy8.8 (oraz niższych)PN-EN ISO 898-1
Wykonaniebez pokrycia (stal czarna, olejona)wnętrza, połączenia malowane lub zabezpieczane
Rozmiar klucza s55 mmISO 4032 i DIN 934
Wysokość m31 / 29 mmISO 4032 / DIN 934
Wymiar po narożach e60,79 mmmin.
Masa 1000 szt.ok. 402 kgstal, ±5%
Opakowanie50 szt.
Otwór przejściowy pod śrubęØ 39 mmISO 273, szereg średni

Którą nakrętkę wybrać?

Porównanie nakrętek DIN 934 dostępnych w ofercie.

WykonanieDo śrub klasyGdzie stosować
klasa 6, ocynk galwaniczny4.6–6.8połączenia ogólne, podwieszenia – suche wnętrza
klasa 8, ocynk galwaniczny8.8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 8, bez pokrycia8.8wnętrza, połączenia malowane po montażu
stal nierdzewna A2śruby A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
DobierzŚrubę lub pręt M36 w tej samej klasie i wykonaniu co nakrętka.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakręćNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 55 mm, z momentem właściwym dla klasy śruby.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Wykonanie i środowisko pracy

Bez pokrycia (stal czarna, olejona): Nakrętka bez powłoki (stal czarna, olejona) do śrub i prętów klasy 8.8. Sprawdza się wewnątrz, w połączeniach malowanych po montażu i tam, gdzie powłoka cynku jest niepożądana. Olej chroni ją tylko w transporcie i magazynie.

Łączenie materiałów: nakrętkę, podkładkę i śrubę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie.

Nakrętka M36 w innych wykonaniach

kl. 6 ZN – śruby 4.6–6.8, kl. 8 ZN – śruby 8.8, kl. 8 czarna – połączenia malowane, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 934 – nakrętka sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-2 – klasa 8
■ gwint metryczny M36 × 4
■ symbol 934368
Karta techniczna PDF
wymiary, rysunek nakrętki M36, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do nakrętki M36?

Klucz 55 mm – ten sam wymiar w ISO 4032 i DIN 934. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 934 od ISO 4032?

ISO 4032 zastąpiła DIN 934. Gwint i klasy są takie same, ale dla M10, M12, M14 i M22 norma ISO ma inny rozmiar klucza, a wiele rozmiarów ma wyższą nakrętkę. Obie nakrętki pasują do tej samej śruby.

Do jakiej śruby pasuje nakrętka M36?

Do śruby, pręta gwintowanego lub kotwy z gwintem metrycznym zwykłym M36 × 4. Klasa 8 pasuje do śrub klasy 8.8.

Czy mogę użyć nakrętki na zewnątrz?

Nie – nakrętka jest bez powłoki. Na zewnątrz wymaga malowania lub innego zabezpieczenia, albo wybierz stal nierdzewną A2.

Czy mogę łączyć różne materiały?

Unikaj łączenia stali nierdzewnej z ocynkowaną – w wilgoci powstaje korozja kontaktowa. Nakrętkę, podkładkę i śrubę dobieraj w tym samym wykonaniu.

Jak zabezpieczyć nakrętkę przed odkręceniem?

Przy drganiach użyj podkładki sprężystej, kontrnakrętki (druga nakrętka dokręcona do pierwszej) albo nakrętki samokontrującej DIN 985 z wkładką.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 50 szt. nakrętek M36. Masa 1000 szt. to ok. 402 kg.

Symbol
934368
Materiał
Stal węglowa, klasa 8 (PN-EN ISO 898-2), bez pokrycia
Zastosowanie
Połączenia ze śrubami 8.8 we wnętrzach, konstrukcje malowane po montażu, maszyny
Wymiar nominalny [mm]
36
Mocowanie
Gwint M36 × 4; klucz 55 mm
Konstrukcja
Nakrętka sześciokątna z gwintem metrycznym zwykłym M36 × 4, wysokość 31 / 29 mm
Warunki pracy
Wnętrza, połączenia malowane lub zabezpieczane
Jakość
Klasa własności 8 wg PN-EN ISO 898-2; bez pokrycia (stal czarna, olejona)
Zalety
Pasuje do śrub i prętów gwintowanych M36 klasy 8.8 (oraz niższych); montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Nakrętka sześciokątna DIN 934 M36, klasa 8, bez pokrycia
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 934; PN-EN ISO 4032; PN-EN ISO 898-2
Średnica mm
36
Materiał
Stal
Norma
DIN 934
Klasa
8
Pokrycie
Bez pokrycia
NAKRĘTKA SAMOKONTRUJĄCA DIN 985 M39 KLASA 6 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  878,40 zł / 100szt.
439,20 zł / opak.
Brutto:  1 080,44 zł / 100szt.
540,22 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SAMOKONTRUJĄCA DIN 985 M4 KLASA 6 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  1,53 zł / 100szt.
3,06 zł / opak.
Brutto:  1,88 zł / 100szt.
3,76 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SAMOKONTRUJĄCA DIN 985 M5 KLASA 6 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  1,99 zł / 100szt.
3,97 zł / opak.
Brutto:  2,44 zł / 100szt.
4,88 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SAMOKONTRUJĄCA DIN 985 M6 KLASA 6 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  3,87 zł / 100szt.
7,74 zł / opak.
Brutto:  4,76 zł / 100szt.
9,52 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SAMOKONTRUJĄCA DIN 985 M8 KLASA 6 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  8,47 zł / 100szt.
16,93 zł / opak.
Brutto:  10,41 zł / 100szt.
20,82 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta