ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M3 KLASA 6 OCYNK GALWANICZNY

NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M3 KLASA 6 OCYNK GALWANICZNY
Dostępny do 3 dni
Kod:  93436ZN
Ilość w opakowaniu:  200 szt.
Brutto:  0,66 zł / 100szt.
1,32 zł / opak.
Netto:  0,54 zł / 100szt.
1,07 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt
PAMAR · DIN 934 · 93436ZN

Nakrętka sześciokątna DIN 934 M3, klasa 6, ocynk galwaniczny

Nakrętka sześciokątna M3 z gwintem metrycznym zwykłym (skok 0,5 mm) wg DIN 934, klasa 6, ocynk galwaniczny. Do śrub i prętów gwintowanych M3. Przeznaczenie: suche wnętrza. Opakowanie: 200 szt.

M3 × 0,5DIN 934KLASA 6KLUCZ 5,5200 SZT.
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
srebrna powłoka elektrolityczna
M3 × 0,5
gwint × skok [mm]
5,5
klucz s [mm]
2,4
wysokość m [mm]
klasa 6
PN-EN ISO 898-2

O produkcie

Nakrętka sześciokątna DIN 934 M3 ma gwint metryczny zwykły (skok 0,5 mm) i pasuje do śrub, prętów gwintowanych oraz kotew M3. Sześciokąt o rozmiarze 5,5 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Materiał: stal węglowa, klasa własności mechanicznych 6 wg PN-EN ISO 898-2. Opakowanie zawiera 200 szt.

Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 6 pasuje do śrub i prętów w klasach 4.6, 4.8, 5.6, 5.8 i 6.8 – typowe podwieszenia, uchwyty i połączenia ogólnego przeznaczenia. Do śrub 8.8 wybierz nakrętkę klasy 8.

Dlaczego ta nakrętka M3

✓Norma DIN 934
Gwint metryczny zwykły M3 × 0,5.
✓Klasa 6
Do śrub i prętów 4.6–6.8.
✓Sześciokąt s = 5,5 mm
Pasuje do kluczy płaskich, oczkowych i nasadowych.
✓Do śrub i prętów
Śruby, pręty gwintowane, kotwy M3.
✓Opakowanie 200 szt.
Wygodne na budowę i do warsztatu.
✓Ocynk galwaniczny
Ochrona przed korozją we wnętrzach.

Do czego użyć nakrętki M3

1Instalacje i podwieszenia
pręty gwintowane, obejmy, uchwyty
2Meble i zabudowy
połączenia śrubowe, okucia
3Maszyny i urządzenia
mocowanie osłon i podzespołów
4Prace warsztatowe
naprawy i montaż

W skrócie

Gwint: M3 × 0,5
Norma: DIN 934
Klasa: 6
Powłoka: ocynk galwaniczny ZN
Klucz: 5,5 mm
Wysokość: 2,4 mm
Opakowanie: 200 szt.

Montaż nakrętki

Kolejność skręcania połączenia z nakrętką M3.

podkładka
pod nakrętkę, na materiał
nakręć
ręcznie, bez oporu
dokręć
kluczem 5,5 mm
sprawdź
min. 1–2 zwoje śruby nad nakrętką

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 934 i PN-EN ISO 4032; klasy własności wg PN-EN ISO 898-2; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM3 × 0,5metryczny zwykły, tolerancja 6H
NormaDIN 934odpowiednik PN-EN ISO 4032
Klasa własności6PN-EN ISO 898-2
Pasuje do śrub klasy4.6, 4.8, 5.6, 5.8 i 6.8PN-EN ISO 898-1
Powłokaocynk galwaniczny ZNsuche wnętrza
Rozmiar klucza s5,5 mmISO 4032 i DIN 934
Wysokość m2,4 mmISO 4032 i DIN 934
Wymiar po narożach e6,01 mmmin.
Masa 1000 szt.ok. 0,361 kgstal, ±5%
Opakowanie200 szt.
Otwór przejściowy pod śrubęØ 3,4 mmISO 273, szereg średni

Którą nakrętkę wybrać?

Porównanie nakrętek DIN 934 dostępnych w ofercie.

WykonanieDo śrub klasyGdzie stosować
klasa 6, ocynk galwaniczny4.6–6.8połączenia ogólne, podwieszenia – suche wnętrza
klasa 8, ocynk galwaniczny8.8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 8, bez pokrycia8.8wnętrza, połączenia malowane po montażu
stal nierdzewna A2śruby A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
DobierzŚrubę lub pręt M3 w tej samej klasie i wykonaniu co nakrętka.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakręćNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 5,5 mm, z momentem właściwym dla klasy śruby.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Powłoka i środowisko pracy

Ocynk galwaniczny ZN: Ocynk galwaniczny chroni stal w suchych pomieszczeniach. Klasa 6 pasuje do śrub i prętów w klasach 4.6, 4.8, 5.6, 5.8 i 6.8 – typowe podwieszenia, uchwyty i połączenia ogólnego przeznaczenia. Do śrub 8.8 wybierz nakrętkę klasy 8.

Łączenie materiałów: nakrętkę, podkładkę i śrubę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie.

Nakrętka M3 w innych wykonaniach

M3 kl. 6 ZN ✓
93436ZN · ten produkt
M3 A2 nierdzewna
9343A2 · na zewnątrz

kl. 6 ZN – śruby 4.6–6.8, kl. 8 ZN – śruby 8.8, kl. 8 czarna – połączenia malowane, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 934 – nakrętka sześciokątna
■ PN-EN ISO 898-2 – klasa 6
■ gwint metryczny M3 × 0,5
■ symbol 93436ZN
Karta techniczna PDF
wymiary, rysunek nakrętki M3, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do nakrętki M3?

Klucz 5,5 mm – ten sam wymiar w ISO 4032 i DIN 934. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 934 od ISO 4032?

ISO 4032 zastąpiła DIN 934. Gwint i klasy są takie same, ale dla M10, M12, M14 i M22 norma ISO ma inny rozmiar klucza, a wiele rozmiarów ma wyższą nakrętkę. Obie nakrętki pasują do tej samej śruby.

Do jakiej śruby pasuje nakrętka M3?

Do śruby, pręta gwintowanego lub kotwy z gwintem metrycznym zwykłym M3 × 0,5. Klasa 6 pasuje do śrub klasy 4.6–6.8.

Czy mogę użyć nakrętki na zewnątrz?

Nie zalecamy – ocynk galwaniczny jest do suchych wnętrz. Na zewnątrz wybierz nakrętkę ze stali nierdzewnej A2.

Czy mogę łączyć różne materiały?

Unikaj łączenia stali nierdzewnej z ocynkowaną – w wilgoci powstaje korozja kontaktowa. Nakrętkę, podkładkę i śrubę dobieraj w tym samym wykonaniu.

Jak zabezpieczyć nakrętkę przed odkręceniem?

Przy drganiach użyj podkładki sprężystej, kontrnakrętki (druga nakrętka dokręcona do pierwszej) albo nakrętki samokontrującej DIN 985 z wkładką.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 200 szt. nakrętek M3. Masa 1000 szt. to ok. 0,361 kg.

Symbol
93436ZN
Materiał
Stal węglowa, klasa 6 (PN-EN ISO 898-2), ocynk galwaniczny
Zastosowanie
Połączenia śrubowe ogólnego przeznaczenia, podwieszenia i pręty gwintowane, mocowania w suchych wnętrzach
Wymiar nominalny [mm]
3
Mocowanie
Gwint M3 × 0,5; klucz 5,5 mm
Konstrukcja
Nakrętka sześciokątna z gwintem metrycznym zwykłym M3 × 0,5, wysokość 2,4 mm
Warunki pracy
Suche wnętrza
Jakość
Klasa własności 6 wg PN-EN ISO 898-2; ocynk galwaniczny ZN
Zalety
Pasuje do śrub i prętów gwintowanych M3 klasy 4.6, 4.8, 5.6, 5.8 i 6.8; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Nakrętka sześciokątna DIN 934 M3, klasa 6, ocynk galwaniczny
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 934; PN-EN ISO 4032; PN-EN ISO 898-2
Średnica mm
3
Materiał
Stal
Norma
DIN 934
Klasa
6
Pokrycie
Ocynk galwaniczny
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M36 KLASA 8 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  479,60 zł / 100szt.
239,80 zł / opak.
Brutto:  589,92 zł / 100szt.
294,96 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M39 KLASA 8 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  630,74 zł / 100szt.
315,37 zł / opak.
Brutto:  775,80 zł / 100szt.
387,90 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M42 KLASA 8 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  804,34 zł / 100szt.
402,17 zł / opak.
Brutto:  989,34 zł / 100szt.
494,67 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100szt.
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M5 KLASA 8 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  2,70 zł / 100szt.
5,40 zł / opak.
Brutto:  3,32 zł / 100szt.
6,64 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M8 KLASA 8 BEZ POKRYCIA
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  200szt.
Netto:  4,63 zł / 100szt.
9,25 zł / opak.
Brutto:  5,69 zł / 100szt.
11,38 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta