ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty

NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M12 STAL NIERDZEWNA A2

NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M12 STAL NIERDZEWNA A2
Dostępny
Kod:  93412A2
Ilość w opakowaniu:  200 szt.
Brutto:  41,43 zł / 100szt.
82,86 zł / opak.
Netto:  33,69 zł / 100szt.
67,37 zł / opak.
W koszyku: 0 100 szt
PAMAR · DIN 934 · 93412A2

Nakrętka sześciokątna DIN 934 M12, stal nierdzewna A2

Nakrętka sześciokątna M12 z gwintem metrycznym zwykłym (skok 1,75 mm) wg DIN 934, stal nierdzewna A2. Do śrub i prętów gwintowanych M12. Przeznaczenie: na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków). Opakowanie: 200 szt.

M12 × 1,75DIN 934STAL NIERDZEWNA A2KLUCZ 18 / 19200 SZT.
Materiał: brak – stal nierdzewna
bez powłoki – metal nierdzewny
M12 × 1,75
gwint × skok [mm]
18/19
klucz s [mm] (ISO/DIN)
10,8/10
wysokość m [mm] (ISO/DIN)
A2
stal nierdzewna

O produkcie

Nakrętka sześciokątna DIN 934 M12 ma gwint metryczny zwykły (skok 1,75 mm) i pasuje do śrub, prętów gwintowanych oraz kotew M12. Sześciokąt o rozmiarze 18 / 19 mm dokręcisz kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym.

Materiał: stal nierdzewna austenityczna grupy A2 wg PN-EN ISO 3506-2. Opakowanie zawiera 200 szt. Wymiary według DIN 934 i jej następczyni ISO 4032 różnią się dla tego rozmiaru – podajemy oba.

Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją ze śrubami i prętami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Dlaczego ta nakrętka M12

✓Norma DIN 934
Gwint metryczny zwykły M12 × 1,75.
✓Stal nierdzewna A2
Nie rdzewieje – bez powłoki do uszkodzenia.
✓Sześciokąt s = 18 / 19 mm
Pasuje do kluczy płaskich, oczkowych i nasadowych.
✓Do śrub i prętów
Śruby, pręty gwintowane, kotwy M12.
✓Opakowanie 200 szt.
Wygodne na budowę i do warsztatu.
✓Na zewnątrz i do wilgoci
Bez chlorków – tam wybierz A4.

Do czego użyć nakrętki M12

1Elewacje i balustrady
połączenia nierdzewne na zewnątrz
2Instalacje i podwieszenia
pręty gwintowane M12
3Maszyny i urządzenia
mocowania i regulacje
4Przemysł spożywczy
strefy higieniczne i mokre

W skrócie

Gwint: M12 × 1,75
Norma: DIN 934
Materiał: stal nierdzewna A2
Materiał: brak – stal nierdzewna
Klucz: 18 / 19 mm
Wysokość: 10,8 / 10 mm
Opakowanie: 200 szt.

Montaż nakrętki

Kolejność skręcania połączenia z nakrętką M12.

podkładka
pod nakrętkę, na materiał
nakręć
ręcznie, bez oporu
dokręć
kluczem 18 / 19 mm
sprawdź
min. 1–2 zwoje śruby nad nakrętką

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 934 i PN-EN ISO 4032; klasy własności wg PN-EN ISO 898-2 ; stal A2 wg PN-EN ISO 3506-2; masa orientacyjna ±5%; otwory przejściowe wg ISO 273.

ParametrWartośćWarunki / norma
GwintM12 × 1,75metryczny zwykły, tolerancja 6H
NormaDIN 934odpowiednik PN-EN ISO 4032
Materiałstal nierdzewna A2grupa A2 wg PN-EN ISO 3506-2
Materiałbrak – stal nierdzewnana zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Rozmiar klucza s18 / 19 mmISO 4032 / DIN 934
Wysokość m10,8 / 10 mmISO 4032 / DIN 934
Wymiar po narożach e20,03 / 21,1 mmmin. (ISO 4032 / DIN 934)
Masa 1000 szt.ok. 15 kgstal, ±5%
Opakowanie200 szt.
Otwór przejściowy pod śrubęØ 13,5 mmISO 273, szereg średni

Którą nakrętkę wybrać?

Porównanie nakrętek DIN 934 dostępnych w ofercie.

WykonanieDo śrub klasyGdzie stosować
klasa 6, ocynk galwaniczny4.6–6.8połączenia ogólne, podwieszenia – suche wnętrza
klasa 8, ocynk galwaniczny8.8połączenia konstrukcyjne i maszynowe – suche wnętrza
klasa 8, bez pokrycia8.8wnętrza, połączenia malowane po montażu
stal nierdzewna A2śruby A2na zewnątrz, w wilgoci, przemysł spożywczy

Jak skręcić połączenie – krok po kroku

01
DobierzŚrubę lub pręt M12 w tej samej klasie i wykonaniu co nakrętka.
02
PodkładkaZałóż podkładkę DIN 125 pod nakrętkę – rozłoży nacisk.
03
NakręćNakręć nakrętkę ręcznie – powinna iść bez oporu.
04
DokręćKluczem 18 / 19 mm, z momentem właściwym dla klasy śruby.
05
SprawdźNad nakrętką powinny wystawać min. 1–2 zwoje gwintu.
Ważne: nośność połączenia zależy od klasy śruby i nakrętki oraz momentu dokręcenia. Przy połączeniach konstrukcyjnych przyjmuj wartości z projektu. Nakrętkę dobieraj do klasy śruby – nie niższą.

Materiał i środowisko pracy

Brak – stal nierdzewna: Stal nierdzewna A2 nie rdzewieje na zewnątrz, w wilgoci i w pomieszczeniach mokrych, sprawdza się też w przemyśle spożywczym. Łącz ją ze śrubami i prętami A2. Przy chlorkach (baseny, strefa nadmorska, sól drogowa) wybierz stal A4. Gwinty nierdzewne mogą się zatrzeć – dokręcaj równomiernie, bez klucza udarowego.

Łączenie materiałów: nakrętkę, podkładkę i śrubę dobieraj w tym samym wykonaniu – nie łącz stali nierdzewnej z ocynkowaną.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Chroń gwint przed zanieczyszczeniem i uderzeniami – uszkodzony zwój utrudni nakręcenie.

Nakrętka M12 w innych wykonaniach

kl. 6 ZN – śruby 4.6–6.8, kl. 8 ZN – śruby 8.8, kl. 8 czarna – połączenia malowane, A2 – wilgoć i na zewnątrz.

Badania i certyfikaty

■ DIN 934 – nakrętka sześciokątna
■ PN-EN ISO 3506-2 – stal A2
■ gwint metryczny M12 × 1,75
■ symbol 93412A2
Karta techniczna PDF
wymiary, rysunek nakrętki M12, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jaki klucz pasuje do nakrętki M12?

Zależnie od wykonania: 18 mm wg ISO 4032 lub 19 mm wg DIN 934. Nakrętki z dostaw mogą mieć jeden z tych wymiarów – przy zamawianiu narzędzi warto mieć oba klucze. Możesz użyć klucza płaskiego, oczkowego lub nasadowego.

Czym różni się DIN 934 od ISO 4032?

ISO 4032 zastąpiła DIN 934. Gwint i klasy są takie same, ale dla M10, M12, M14 i M22 norma ISO ma inny rozmiar klucza, a wiele rozmiarów ma wyższą nakrętkę. Obie nakrętki pasują do tej samej śruby.

Do jakiej śruby pasuje nakrętka M12?

Do śruby, pręta gwintowanego lub kotwy z gwintem metrycznym zwykłym M12 × 1,75. Łącz ją ze śrubami i prętami ze stali nierdzewnej A2.

Czy mogę użyć nakrętki na zewnątrz?

Tak – stal nierdzewna A2 nadaje się na zewnątrz i do wilgoci. Przy chlorkach (baseny, woda morska, sól drogowa) wybierz stal A4.

Czy mogę łączyć różne materiały?

Unikaj łączenia stali nierdzewnej z ocynkowaną – w wilgoci powstaje korozja kontaktowa. Nakrętkę, podkładkę i śrubę dobieraj w tym samym wykonaniu.

Jak zabezpieczyć nakrętkę przed odkręceniem?

Przy drganiach użyj podkładki sprężystej, kontrnakrętki (druga nakrętka dokręcona do pierwszej) albo nakrętki samokontrującej DIN 985 z wkładką.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 200 szt. nakrętek M12. Masa 1000 szt. to ok. 15 kg.

Symbol
93412A2
Materiał
Stal nierdzewna austenityczna A2 (PN-EN ISO 3506-2)
Zastosowanie
Połączenia nierdzewne na zewnątrz i w wilgoci, balustrady, elewacje, przemysł spożywczy
Wymiar nominalny [mm]
12
Mocowanie
Gwint M12 × 1,75; klucz 18 / 19 mm (ISO 4032 / DIN 934)
Konstrukcja
Nakrętka sześciokątna z gwintem metrycznym zwykłym M12 × 1,75, wysokość 10,8 / 10 mm
Warunki pracy
Na zewnątrz, w wilgoci i pomieszczeniach mokrych (bez chlorków)
Jakość
Stal nierdzewna A2 wg PN-EN ISO 3506-2
Zalety
Pasuje do śrub i prętów gwintowanych M12 ze stali nierdzewnej A2; montaż kluczem płaskim, oczkowym lub nasadowym
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Nakrętka sześciokątna DIN 934 M12, stal nierdzewna A2
Przechowywanie
W suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu
Norma
DIN 934; PN-EN ISO 4032; PN-EN ISO 3506-2
Średnica mm
12
Materiał
A2
Norma
DIN 934
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M20 STAL NIERDZEWNA A2
Dostępny
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  124,00 zł / 100szt.
62,00 zł / opak.
Brutto:  152,52 zł / 100szt.
76,26 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M22 STAL NIERDZEWNA A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  190,40 zł / 100szt.
95,20 zł / opak.
Brutto:  234,20 zł / 100szt.
117,10 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M24 STAL NIERDZEWNA A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  219,34 zł / 100szt.
109,67 zł / opak.
Brutto:  269,80 zł / 100szt.
134,90 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M27 STAL NIERDZEWNA A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  332,60 zł / 100szt.
166,30 zł / opak.
Brutto:  409,10 zł / 100szt.
204,55 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
NAKRĘTKA SZEŚCIOKĄTNA DIN 934 M30 STAL NIERDZEWNA A2
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50szt.
Netto:  510,92 zł / 100szt.
255,46 zł / opak.
Brutto:  628,42 zł / 100szt.
314,21 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 100 szt
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta