ZAOPATRZENIE TECHNICZNE, KTÓRE UTRZYMUJE TWOJĄ FIRMĘ W RUCHU ZALOGUJ SIĘ
Kontakt

451 060 268

bok@e-pamar.net.pl

Biuro obsługi klienta: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00

Dział handlowy: 
pon. - pt. 07:00 - 15:00 

P.H.U. PAMAR
ul. Prostopadła 4/36
33-100 Tarnów 
NIP: 873-300-73-96 

Adres do odbiorów osobistych, zwrotów i korespondencji:
ul. Do Huty 31 ,  33-100 Tarnów

Formularz kontaktowy
0
Twój koszyk
0,00 zł
Twój koszyk jest pusty
PAMAR · DIN 338 · NWKA19.0ZR13

Wiertło do metalu HSS-G DIN 338 Ø 19,0 mm, chwyt zatoczony Ø 13 mm

Szlifowane wiertło kręte do metalu Ø 19,0 mm ze stali szybkotnącej HSS-G, wg DIN 338 (typ N): długość całkowita 198 mm, długość robocza 135 mm, kąt wierzchołkowy 135°, chwyt zatoczony do Ø 13 mm – pasuje do uchwytu wiertarki 13 mm. Opakowanie: 1 szt.

Ø 19,0 MMDIN 338HSS-GCHWYT Ø 131 SZT.
Wykonanie: szlifowane, jasne
stal szybkotnąca HSS-G
Ø 19,0
średnica d [mm]
198
długość L [mm]
135
długość robocza l1 [mm]
Ø 13
chwyt zatoczony [mm]

O produkcie

Wiertło kręte do metalu Ø 19,0 mm wykonane ze stali szybkotnącej HSS-G, szlifowane, w wykonaniu jasnym. Wymiary odpowiadają normie DIN 338 (typ N): długość całkowita 198 mm, część robocza 135 mm. Wiertło prawoskrętne, z kątem wierzchołkowym 135° i tolerancją otworu H10.

Chwyt jest zatoczony do Ø 13 mm, dzięki czemu wiertło Ø 19,0 mm zamocujesz w uchwycie wiertarki o zakresie 13 mm. Opakowanie zawiera 1 szt.

Zastosowanie: wiercenie do stali stopowych i niestopowych, staliwa, żeliwa szarego i sferoidalnego, spiekanych metali proszkowych, alpaki, grafitu, brązu oraz tworzyw sztucznych. Zalecana głębokość wiercenia – do 4 × średnica.

Dlaczego to wiertło Ø 19,0 mm

✓Szlifowane HSS-G
Dokładna geometria i ostre krawędzie.
✓Kąt 135°
Pewny start i mniejszy nacisk przy wierceniu.
✓Norma DIN 338, typ N
L = 198 mm, l1 = 135 mm.
✓Chwyt zatoczony Ø 13 mm
Duża średnica w uchwycie 13 mm.
✓Tolerancja otworu H10
Powtarzalny wymiar otworu.
✓Uniwersalne do metalu
Stal, staliwo, żeliwo, brąz, tworzywa.

Do czego użyć wiertła Ø 19,0 mm

1Stal konstrukcyjna
profile, blachy, kątowniki
2Żeliwo i staliwo
korpusy, odlewy, elementy maszyn
3Brąz, alpaka, grafit
tuleje, elementy technologiczne
4Tworzywa sztuczne
płyty, obudowy, osłony

W skrócie

Średnica: Ø 19,0 mm
Norma: DIN 338, typ N
Materiał: HSS-G, szlifowane
Długość L: 198 mm
Długość robocza: 135 mm
Chwyt: zatoczony Ø 13 mm
Opakowanie: 1 szt.

Wiercenie krok po kroku

Kolejność pracy wiertłem Ø 19,0 mm.

punktak
zaznacz środek otworu
mocowanie
wiertło osiowo w uchwycie
wiercenie
równy nacisk, chłodzenie
wióry
wycofuj wiertło przy głębszym otworze

Parametry techniczne

Wymiary wg DIN 338 (typ N); kąt wierzchołkowy 135°; tolerancja otworu H10; głębokość wiercenia do 4 × d.

ParametrWartośćWarunki / norma
Średnica dØ 19,0 mmtolerancja otworu H10
NormaDIN 338typ N (NWKa)
Długość całkowita L198 mmDIN 338
Długość robocza l1135 mmDIN 338
Materiałstal szybkotnąca HSS-Gszlifowane
Kąt wierzchołkowy135°mniejszy nacisk, pewny start
Chwytzatoczony Ø 13 mmdo uchwytu 13 mm
Kierunek skrawaniaprawoskrętnewiercenie bez udaru
Wykonanieszlifowane, jasnepowierzchnia bez powłoki
Głębokość wierceniado ok. 76 mm4 × średnica
Opakowanie1 szt.

Które wiertło wybrać?

Porównanie wierteł do metalu dostępnych w ofercie.

WiertłoMateriałKiedy stosować
HSS-G DIN 338stal szybkotnąca, szlifowanestal, staliwo, żeliwo, brąz, tworzywa
HSS-G DIN 338 zatoczonechwyt Ø 10 lub 13 mmduże średnice w mniejszym uchwycie
HSS-G DIN 340 przedłużanestal szybkotnąca, szlifowanegłębsze otwory
HSS-Co5 DIN 338stal z kobaltemstal nierdzewna i trudnoobrabialna

Jak wiercić w metalu – krok po kroku

01
ZaznaczWyznacz środek otworu punktakiem – wiertło nie zsunie się z powierzchni.
02
ZamocujZamocuj materiał w imadle lub ściskach, a wiertło osiowo w uchwycie.
03
WierćWierć ze stałym, umiarkowanym naciskiem i obrotami dobranymi do średnicy.
04
ChłodźStosuj chłodziwo lub olej do wiercenia, zwłaszcza w stali.
05
OczyśćPrzy głębszych otworach okresowo wycofuj wiertło i usuwaj wióry.
Ważne: przy kącie wierzchołkowym 135° wiertło wymaga mniejszego nacisku – zbyt silny docisk może je uszkodzić. Używaj okularów ochronnych i mocuj obrabiany element.

Materiał i wykonanie

HSS-G, szlifowane: wiertło ze stali szybkotnącej, szlifowane, w wykonaniu jasnym (białym) – bez powłoki. Dokładna geometria ostrza daje równy, czysty otwór.

Chłodzenie: odpowiednie chłodziwo zwiększa żywotność wiertła i poprawia jakość otworu.

Przechowywanie i transport

Przechowuj w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu.

Chroń krawędzie skrawające przed uderzeniami – nie przechowuj wierteł luzem razem z innymi narzędziami.

Wiertło Ø 19,0 mm w innych wykonaniach

DIN 338 – standard, zatoczone – duża średnica w mniejszym uchwycie, DIN 340 – głębsze otwory, HSS-Co5 – stal nierdzewna.

Badania i certyfikaty

■ DIN 338 – wiertło kręte, typ N
■ HSS-G – stal szybkotnąca, szlifowane
■ tolerancja otworu H10
■ symbol NWKA19.0ZR13
Karta techniczna PDF
wymiary, parametry i kod QR do tej strony
POBIERZ PDF →

Najczęściej zadawane pytania

Jakie wymiary ma wiertło Ø 19,0 mm?

Wg DIN 338 (typ N): długość całkowita 198 mm, długość robocza (część skrawająca) 135 mm. Chwyt jest zatoczony do Ø 13 mm.

Do jakich materiałów nadaje się wiertło HSS-G?

Do stali stopowych i niestopowych, staliwa, żeliwa szarego i sferoidalnego, spiekanych metali proszkowych, alpaki, grafitu, brązu oraz tworzyw sztucznych. Do stali nierdzewnej lepiej wybrać wiertło kobaltowe HSS-Co5.

Co oznacza kąt 135° i typ N?

Kąt wierzchołkowy 135° ułatwia start wiertła i zmniejsza potrzebny nacisk. Typ N to geometria do stali i większości metali o średniej twardości.

Czy trzeba stosować chłodzenie?

Tak, przy wierceniu w stali zalecamy chłodziwo lub olej do wiercenia – wydłuża żywotność wiertła. Nie dociskaj zbyt mocno: przy kącie 135° nadmierny nacisk może uszkodzić wiertło.

Jak głęboki otwór mogę wywiercić?

Zalecana głębokość wiercenia to ok. 4 × średnica, czyli do ok. 76 mm. Przy głębszych otworach okresowo wycofuj wiertło, aby usunąć wióry, albo wybierz wiertło przedłużane DIN 340.

Do jakiej wiertarki pasuje wiertło z chwytem Ø 13 mm?

Do wiertarki lub wkrętarki z uchwytem o zakresie do 13 mm. Zatoczony chwyt pozwala wiercić otwór Ø 19,0 mm bez uchwytu o większym zakresie.

Ile sztuk jest w opakowaniu?

Opakowanie zawiera 1 szt. wierteł Ø 19,0 mm.

Marka
PAMAR
Symbol
NWKA19.0ZR13
Materiał
Stal szybkotnąca HSS-G, szlifowana (wykonanie jasne)
Zastosowanie
Wiercenie w stali stopowej i niestopowej, staliwie, żeliwie szarym i sferoidalnym, spiekach metali, alpace, graficie, brązie i tworzywach sztucznych
Ilość w opakowaniu
1 szt.
Wymiar nominalny [mm]
Ø 19,0 mm
Mocowanie
Chwyt zatoczony Ø 13 mm
Konstrukcja
Wiertło kręte DIN 338, typ N; kąt wierzchołkowy 135°; długość całkowita 198 mm, robocza 135 mm
Warunki pracy
Wiercenie prawoskrętne, bez udaru; głębokość do 4 × d (ok. 76 mm); zalecane chłodzenie
Jakość
Stal szybkotnąca HSS-G, wykonanie szlifowane; tolerancja otworu H10
Zalety
Kąt 135° – pewny start i mniejszy nacisk; szlifowana geometria; równy, dokładny otwór; duża średnica w uchwycie 13 mm
Dokument
Karta techniczna PDF w opisie produktu
Produkt
Wiertło do metalu HSS-G DIN 338 Ø 19,0 mm, chwyt zatoczony Ø 13 mm
Przechowywanie
W suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu; chronić krawędzie skrawające
Norma
DIN 338
Długość robocza mm
135
Długość całkowita mm
198
Średnica mm
19.0
Przetoczenie
R13
Materiał
HSS-G
Norma
NWKa DIN 338
Papier ścierny na rzep Rhynogrip Red Line 150 mm P600 6+1 otworów
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Netto:  1,50 zł / szt.
75,20 zł / opak.
Brutto:  1,85 zł / szt.
92,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 Szt.
Papier ścierny na rzep Rhynogrip Red Line 150 mm P800 6+1 otworów
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Netto:  1,50 zł / szt.
75,20 zł / opak.
Brutto:  1,85 zł / szt.
92,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 Szt.
Papier ścierny na rzep Rhynogrip Red Line 150 mm P1000 6+1 otworów
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Netto:  1,50 zł / szt.
75,20 zł / opak.
Brutto:  1,85 zł / szt.
92,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 Szt.
Papier ścierny na rzep Rhynogrip Red Line 150 mm P1200 6+1 otworów
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Netto:  1,50 zł / szt.
75,20 zł / opak.
Brutto:  1,85 zł / szt.
92,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 Szt.
Papier ścierny na rzep Rhynogrip Red Line 150 mm P1500 6+1 otworów
Dostępny do 3 dni
Ilość w opakowaniu:  50 szt.
Netto:  1,50 zł / szt.
75,20 zł / opak.
Brutto:  1,85 zł / szt.
92,50 zł / opak.
Do koszyka
W koszyku: 0 Szt.
Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Ustawienia regionalne
Lokalizacja
Język
Waluta